Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge D 5

5 210 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida GustafssonArvidsjaurs OK35:45
2Maria BacklundOK Hällen38:01+2:16
3Kim NilssonÖstersunds OK39:38+3:53
4Therese SahlinSundsbruk39:48+4:03
5Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK40:51+5:06
6Linda AllwoodFK Vittus44:15+8:30
7Louise LindströmOK Hammaren44:48+9:03
8Christin ForsbergOK Ravinen45:10+9:25
9Hanna DahlbergBredaryds SOK45:56+10:11
10Johanna ÅgranOK Storsjön45:59+10:14
11Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad46:58+11:13
12Emma LarssonÄlvdalens IF OK47:01+11:16
13Maria PerssonStockholm47:23+11:38
14Johanna HoltetOK Tyr47:42+11:57
15Emma JohnssonCentrum OK48:06+12:21
16Emma DahlgrenFilipstads OK49:42+13:57
17Fanny AnderssonOK Renen49:46+14:01
18Helena LindströmVittjärvs IK50:04+14:19
19Ellen HenryssonTibro OK50:08+14:23
20Erika LindströmOK Hammaren51:03+15:18
21Kajsa Den BraverOK Gränsen51:21+15:36
22Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK52:45+17:00
23Therese HäggeborgSolna53:03+17:18
24Caroline FredrikssonOK Dacke53:04+17:19
25Frida FredrikssonKorsnäs IF OK53:55+18:10
26Eva JonssonFinspångs SOK54:20+18:35
27Klara SvenssonUlricehamns OK54:28+18:43
28Emma LundqvistOK Tyr55:11+19:26
29Isabell LarssonÅmåls OK55:27+19:42
30Linda ÖhlingOK Tor55:38+19:53
31Anneli SigvardsonBredaryds SOK56:00+20:15
32Tilda WiklundFalköpings AIK OK56:12+20:27
33Frida EdmanKorsnäs IF OK57:45+22:00
34Nikolina BrixlandÅkarp58:15+22:30
35Sofie ÖhlinSollentuna1:01:54+26:09
36Lina ForndalMullsjö SOK1:02:55+27:10
37Susanna BoderSkogsluffarnas OK1:03:14+27:29
38Åsa SylvanVargön1:03:38+27:53
39Elvira AnderssonOK Hammaren1:03:57+28:12
40Monica LundbergOK Hammaren1:04:00+28:15
41Sanna SjödénÄlvdalens IF OK1:10:14+34:29
42Josefine TengrothOK Måsen1:14:23+38:38
43Linn AlbrektssonSimlångsdalens IF1:24:13+48:28
44Sofie CarlsenOK Sorø1:28:10+52:25
Alma AnderssonDomnarvets GOIFej start
Kirsi AronssonOK Tisarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser