Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Motion

6 850 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas GunnarssonOK Nackhe55:22
2Andreas BranellRyda SK1:00:42+5:20
3Sander Finsrud KirkebøenHalden SK1:01:01+5:39
4Tord E. AndersenEiker OL1:01:11+5:49
5Tommy StenkvistRyda SK1:02:35+7:13
6Gustav AnderssonStora Tuna OK1:03:49+8:27
7Per DahlbäckBrattås CK1:06:12+10:50
8Lars DahlströmHJS-Vansbro OK1:06:46+11:24
9Erik Van Der MeidenBottnaryds IF1:08:28+13:06
10Johan VillénIFK Mora OK1:09:00+13:38
11Severin MoserOLG Welsikon1:09:47+14:25
12Per-Arne MartinsenIndre Østfold OK1:10:12+14:50
13Hans MandahlÖstra Almby FK1:10:54+15:32
14Robin ErikssonOK Roslagen1:12:22+17:00
15Fredrik MartinssonFrösö IF1:13:48+18:26
16Robert LarssonIF Thor1:14:17+18:55
17Erik BjörkOK Tisaren1:15:42+20:20
18Martin FalkebyHalmstad Garnisons IF1:16:57+21:35
19Per GenvadGöteborg-Majorna OK1:18:21+22:59
20Joakim GustafssonTibro OK1:19:07+23:45
21Ola WesterdahlGöteborg1:20:24+25:02
22Frans ErikssonUmedalens IF1:21:57+26:35
23Eivind OpedalMelhus IL1:22:02+26:40
24Erik UnaasIndre Østfold OK1:23:03+27:41
25Andreas EhnIF Thor1:23:28+28:06
26Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF1:26:33+31:11
27Lukas RosénOK Vivill1:26:45+31:23
28Gustav SamuelssonBrattås CK1:27:05+31:43
29Lukas LarssonArboga OK1:27:17+31:55
30Olof OhlssonLunds OK1:28:33+33:11
31Johan StridkvistOK Roslagen1:33:20+37:58
32Daniel LexénOK Landehof1:33:29+38:07
33Niklas HedlundGagnefs OK1:34:43+39:21
34Kristian S. FørdeSveio OL1:35:23+40:01
35Sebastian MannfolkUlricehamns OK1:37:52+42:30
36Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:38:45+43:23
37Staffan FredlundLunds OK1:39:31+44:09
38Scott StannettRAFO1:42:55+47:33
39Jon JonssonGöteborgs SK1:43:34+48:12
40Tore SandemIndre Østfold OK1:48:05+52:43
41Andreas MidestadLinköpings OK1:48:21+52:59
42Roelof BevortTibro OK1:52:14+56:52
43Tom EvansRAFO1:53:50+58:28
44Sindre ValsgårdIndre Østfold OK2:12:42+1:17:20
45Niklas KarklinsLunds OK2:20:06+1:24:44
46Marko Torkkeli- -2:50:25+1:55:03
47Jonas RoslundLunds OK2:53:44+1:58:22
Black Jacknanjingej start
Olle PenttinenIFK Hedemora OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser