Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gävle OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lasse JanssonH50 (1174)46:16+0:437:26
2Jonatan SöderbergH35 Motion (69)1:11:54+7:2712:09
3Gustav NordströmH21 Elit 2 (473)1:35:36+2:067:28
5Mikael LiljeOpen 6 (532)1:02:12+10:0110:32
5Maria NordströmD21 Elit 2 (45)1:38:36+15:3411:20
7Sören StåhlH80 Motion (43)1:27:55+40:5230:31
9Ebba OttossonD11 (567)26:00+3:258:20
10Simon SjöbergChallenge H 5 (174)37:45+6:057:14
12Ingela ErikssonD50 (573)51:19+10:1312:02
13Elisabet EnmarkD50 (573)51:24+10:1812:03
13Doris WibergD75 (194)1:04:49+16:2622:07
14Lillemor ForsbergD75 (194)1:04:52+16:2922:08
17Göran NordströmH60 Kort (465)49:42+7:4512:03
19Monica BomanD50 (573)54:01+12:5512:40
19Emma LiljeD13 (696)43:40+10:0810:53
20Anders EkH60 Kort (465)51:06+9:0912:24
21Karin BergströmD55 Kort (290)56:52+16:1117:46
25Linus ÅbomU2 (1094)25:35+5:509:48
28Sara ÅbomD11 (567)30:31+7:569:46
34Ann-Margret PerssonD70 Kort (205)1:44:23+53:0135:23
34Hans PerssonH21 Elit 2 (473)1:54:19+20:498:55
37Erik BomanH21 Elit (387)1:41:15+15:417:22
38Lars-Erik LiljeströmOpen 5 (2110)45:03+14:5312:37
39Christer SegerquistH55 Kort (500)57:20+20:3012:58
40Helena StroppD35 Kort (370)1:05:05+22:4814:37
43Erik OlssonH18 Elit 2 (490)1:13:55+18:3910:05
44Caroline OttossonD45 Motion (502)1:06:02+19:4818:08
46Jan MobergH45 Kort (1390)51:04+13:2810:04
46Anders EnmarkH50 (1174)59:49+14:169:37
53Alfred LiljeströmH13 (749)45:22+14:2511:32
59Anette SjöbergD45 (744)1:00:56+21:4112:44
59Lucas SöderbergH10 (896)23:42+9:059:28
60Jacob LiljeH10 (896)23:44+9:079:29
63Jakob SjöbergH14 (754)43:24+17:4510:24
68Mårten OlssonH18 Elit 2 (490)1:23:09+27:5311:21
70Hans-Erik ErikssonH65 Kort (570)1:06:41+28:1018:10
76Christina LiljeD45 Kort (805)56:23+21:2215:50
83Anders L OlssonH45 (1091)1:04:18+18:229:44
90Kristin BomanOpen 7 (1596)45:57+20:0613:35
107Jan AnderssonH50 Kort (970)1:00:50+24:2212:53
125Ellen WikstenD14 (641)1:39:15+1:07:2924:48
139Amanda StroppU1 (1370)25:15+11:5213:00
139Signe WikstenD10 (800)48:35+32:5020:09
180Lena ÅbomOpen 5 (2110)1:01:02+30:5217:05
186Patrik OttossonH45 (1091)1:33:23+47:2714:08
206Lars ÅbomOpen 5 (2110)1:03:29+33:1917:46
225Josefin StroppU1 (1370)35:27+22:0418:16
My OffrellInskolning (1036)fullföljt
Rie OffrellInskolning (1036)fullföljt
Tua OffrellInskolning (1036)fullföljt
Nils OttossonH15 (748)ej godkänd
Fredrik WikstenH45 Kort (1390)ej godkänd
Erik HållströmH20 Elit (540)ej start
Bo Göran ÅhrmanH75 (521)ej start
Emma HållströmD16 (684)ej start
Simon SjöhedH21 Kort (1049)ej start
Sven-Åke WindahlH65 Kort (570)ej start
Håkan ForsgrenH70 Kort (532)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser