Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Hammaren

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joakim IngelssonH50 (1174)45:337:19
2Albin BjörkH12 Kort (99)19:35+2:358:13
7Louise LindströmChallenge D 5 (211)44:48+9:038:35
7Elias DanielssonH11 (688)24:11+2:177:46
8Katarina HanssonD45 Motion (502)50:26+4:1213:51
10Linus TäckH13 (749)33:58+3:018:38
15Elias NäslundH14 Kort (157)42:27+15:4013:23
16Mikael PalmbergH45 Kort (1390)45:19+7:438:56
18Frida OlofssonD16 Kort (129)1:17:05+37:4521:07
20Erika LindströmChallenge D 5 (211)51:03+15:189:47
22Carina HolmbergD55 Kort (290)57:39+16:5818:00
24Åsa SundD40 (349)1:07:17+16:3412:41
26Anders PerssonH75 (521)55:43+15:4016:14
27Vanja JohanssonD14 Kort (220)42:10+17:2314:26
29Emil DanielssonChallenge H 5 (174)1:03:29+31:4912:11
29Emma BlixtD16 (684)52:26+9:0210:58
31Emma JohanssonD17-20 Kort (186)2:09:33+1:08:1326:59
32Anders AhnlénH80 (204)1:14:34+38:5030:04
33Kalle JohanssonH20 (272)1:32:33+33:2613:18
39Elvira AnderssonChallenge D 5 (211)1:03:57+28:1212:16
40Monica LundbergChallenge D 5 (211)1:04:00+28:1512:17
40Thomas IvarssonH45 Kort (1390)49:25+11:499:44
41Matthias ReinerH21 Elit 2 (473)1:56:02+22:329:03
41Per-Olov JemtH55 Kort (500)58:09+21:1913:09
42Julia NäslundD12 (696)28:19+8:519:01
43Mathias PeterH20 Elit (540)1:25:58+14:438:20
47Melker SundH10 (896)22:24+7:478:57
48Samuel JohanssonH20 (272)1:56:14+57:0716:43
50Matthias GroellH20 Elit (540)1:29:10+17:558:39
51Elsa PalmbergD10 (800)26:09+10:2410:51
52Camilla NäslundD45 Motion (502)1:09:33+23:1919:06
54Henrik BjörkH40 Kort (1099)57:38+15:259:36
55Kevin StåhlH20 Elit (540)1:30:40+19:258:48
57Viktor IvarssonH18 (520)1:23:31+35:2613:37
57Malin PalmbergD40 Kort (909)55:14+19:0313:18
58Rasmus TäckH15 (748)1:01:35+20:3211:19
59Cornelia IvarssonD13 (696)53:42+20:1013:23
60Jakob PauserH21 Elit 2 (473)2:08:16+34:4610:01
64Daniel JohanssonH40 Kort (1099)59:23+17:109:53
66Fabian SundH11 (688)35:37+13:4311:27
68Karin JohanssonD40 Kort (909)57:51+21:4013:56
70Filip IvarssonH20 Elit (540)1:36:15+25:009:20
76Loke HolmgrenH11 (688)36:56+15:0211:52
77Sofia HägglundD21 (742)1:22:10+23:4211:56
79Ellen SkoogD16 (684)1:06:10+22:4613:50
80Josefin LindströmD13 (696)1:00:35+27:0315:06
88Tove FlodmanD16 (684)1:09:49+26:2514:36
89Jonas IvarssonH40 Kort (1099)1:04:05+21:5210:40
90Mathias DanielssonH40 Kort (1099)1:04:14+22:0110:42
92Ida PalmbergD16 (684)1:12:51+29:2715:14
97Petronella IvarssonD40 Kort (909)1:06:03+29:5215:54
99Ann-Sofie TäckD40 Kort (909)1:06:38+30:2716:03
99Selma IvarssonD11 (567)54:06+31:3117:20
101Åsa SkoogD40 Kort (909)1:06:52+30:4116:06
114Janne LindströmH45 Kort (1390)1:02:48+25:1212:23
117Anton PerssonH13 (749)1:02:32+31:3515:54
118Erik FlodmanH14 (754)1:01:25+35:4614:43
121Måns HolmgrenH15 (748)1:40:29+59:2618:28
123Stellan TäckH40 Kort (1099)1:13:19+31:0612:13
125Jonas HolmgrenH45 Kort (1390)1:05:02+27:2612:49
127Anders JohanssonH45 Kort (1390)1:05:12+27:3612:51
129Magnus FlodmanH45 Kort (1390)1:05:32+27:5612:55
129Ebba FlodmanD10 (800)41:50+26:0517:21
139Malte JohanssonH12 (772)54:06+37:1816:23
141Jan AnderssonH45 Kort (1390)1:07:42+30:0613:21
164Isak BjörkH10 (896)1:15:03+1:00:2630:01
182Daniel SundH40 Kort (1099)1:33:13+51:0015:32
263Christina IvarssonOpen 5 (2110)1:09:21+39:1119:25
267Jonas NäslundH45 Kort (1390)2:31:56+1:54:2029:58
Andreas PerssonH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Fredrik AhnlénH21 Kort (1049)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser