Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Hakarpspojkarna

110 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hilda Holmqvist JohanssonD13 (696)33:328:21
1Hanna PalmD40 (349)50:439:34
2Isa EnvallD15 (646)44:55+0:289:43
3Anders FrönellH70 Motion (220)41:50+1:2112:47
3Lennart SöderbergH45 Kort (1390)39:28+1:527:47
5Klas KarlssonH45 (1091)48:19+2:237:19
6Ida EskilssonD12 (696)22:20+2:527:06
6Anette GranstedtD45 (744)43:55+4:409:11
7Tilda PalmD12 (696)22:44+3:167:14
7Klas BjörkH65 Kort (570)45:10+6:3912:18
7Daniel BjärsvikH40 Motion (326)1:02:04+10:04
9Ebba EnvallD18 Elit 2 (180)1:10:56+8:0912:33
9Viktor GunnarssonH12 (772)22:06+5:186:41
9Åsa CarlströmD40 Motion (523)49:03+10:138:49
10Tova RangertD10 (800)19:57+4:128:16
10Olle KarlssonH11 (688)24:43+2:497:56
10Andreas PruthOpen 6 (532)1:06:56+14:4511:20
10Anna EnvallD40 (349)54:42+3:5910:19
10Bo GranstedtH50 Kort (970)42:09+5:418:55
11Andreas GustafssonH16 (850)43:48+3:097:47
11Åsa EskilssonD40 Kort (909)44:46+8:3510:47
13Ingvar ÅkessonH45 (1091)50:30+4:347:39
13Eric HanssonOpen 12 (185)1:30:53+21:218:59
16Markus OlinH40 (638)1:08:37+13:548:49
17Julia RangertD14 (641)38:32+6:469:38
18Andreas RangertH45 (1091)52:29+6:337:57
18Ingrid KarlssonD45 Motion (502)55:42+9:2815:18
19Martin DjerfH20 Elit (540)1:20:18+9:037:47
19Klas LoreforsOpen 6 (532)1:14:39+22:2812:39
19Helena GunnarssonD45 (744)48:52+9:3710:13
19Emil BjörnlingerH16 (850)45:20+4:418:03
21Evelina FinndahlD12 (696)25:40+6:128:10
24Oscar OlinH12 (772)25:08+8:207:36
24Adrian SjödinH11 (688)29:27+7:339:28
25Maria OssianssonD45 (744)50:19+11:0410:31
25Emma OlinD10 (800)22:46+7:019:26
26Elin SvenssonD21 (742)1:08:02+9:349:53
27Markus HederskogH21 Elit 2 (473)1:49:20+15:508:32
27Joakim HederskogH21 Elit (387)1:37:21+11:477:05
28Ebba LindmanD14 (641)42:02+10:1610:30
28Fridolf EskilssonH45 Kort (1390)47:29+9:539:21
29Alma Holmqvist JohanssonD14 (641)42:17+10:3110:34
30Alva LoreforsD14 Kort (220)44:19+19:3215:10
31Lennart BarkestamH65 Kort (570)51:21+12:5013:59
32Joel FinndahlH10 (896)20:55+6:188:22
32Sophia BjörnlingerD18 Elit (557)1:04:50+13:0610:21
33Maja ÅkessonD14 (641)42:41+10:5510:40
33Lars SvenssonH45 Motion (298)1:10:12+25:3614:48
33Moa GranstedtD18 (289)1:19:02+28:1315:11
33Adam GranstedtH21 (889)1:27:03+15:538:51
34Lena BarkestamD65 (270)1:25:06+35:2922:37
35Lars SvenssonOpen 9 (748)1:10:32+20:419:16
36Davis DislersH21 Elit (387)1:41:08+15:347:22
38Albin AxelssonH20 Elit (540)1:24:42+13:278:13
38Gabriella GustafssonD18 Elit (557)1:05:44+14:0010:30
38Matti EnvallH45 (1091)57:37+11:418:43
38Ludwig LjungqvistH21 Elit (387)1:41:34+16:007:24
39Håkan JohanssonH45 (1091)57:41+11:458:44
40Andreas JanssonH21 Elit (387)1:41:45+16:117:24
41Kristian PalmH45 (1091)58:24+12:288:50
41Anna OlinD40 Kort (909)53:31+17:2012:53
41Filip OssianssonH20 Elit (540)1:25:34+14:198:18
42David GunnarssonH18 (520)1:17:50+29:4512:41
43Anders RyvalliusH40 (638)1:21:48+27:0510:30
46Sara GranstedtD15 (646)58:49+14:2212:43
47Lukas GranstedtH15 (748)56:15+15:1210:20
47Elna ForsbergD21 Elit (362)1:43:09+27:0010:11
48Sven-Åke KarlssonH65 Kort (570)55:57+17:2615:14
49Jonas EggerH21 Elit (387)1:45:25+19:517:41
51Alice AxelssonD18 Elit (557)1:09:23+17:3911:05
51Stella RangertD11 (567)33:54+11:1910:51
54Lotta RangertD45 Motion (502)1:10:04+23:5019:14
55Minna PalmD10 (800)26:24+10:3910:57
55Annie ÖnstenD18 Elit (557)1:10:36+18:5211:16
58Tova OlssonD18 Elit (557)1:11:00+19:1611:20
58Mattias OssianssonOpen 9 (748)1:15:41+25:509:57
58Joakim KarlssonH21 Elit (387)1:48:10+22:367:53
59Meja EnvallD10 (800)26:54+11:0911:09
61Moa SvenssonD20 Elit (466)1:23:54+24:2911:26
63Engla PruthD10 (800)27:15+11:3011:18
63Noa PruthH18 (520)1:26:47+38:4214:09
64Nike PruthD13 (696)55:54+22:2213:56
66Ella PalmD15 (646)1:07:51+23:2414:41
71Amanda RangertD18 Elit (557)1:14:35+22:5111:54
72Arvid NordH18 Elit (582)1:15:24+22:209:14
76Elin GranstedtD18 Elit (557)1:15:46+24:0212:06
84Emmy GranstedtD11 (567)43:18+20:4313:52
85Mats GranstedtH45 (1091)1:04:38+18:429:47
94Alice FinndahlD16 (684)1:13:27+30:0315:21
94Maja UgglaOpen 5 (2110)52:06+21:5614:35
94Stefan ErikssonH45 Kort (1390)59:35+21:5911:45
95Ellen LoreforsD10 (800)33:43+17:5813:59
95Helena RangertD40 Kort (909)1:05:07+28:5615:41
97Signe EskilssonD10 (800)34:13+18:2814:11
97Ola OlssonH50 Kort (970)58:07+21:3912:18
103Viktor OssianssonH16 (850)1:09:16+28:3712:19
111Hampus LindmanH16 (850)1:13:15+32:3613:02
117Frida KarlssonD10 (800)38:38+22:5316:01
132Evelina ErikssonD16 (684)1:44:14+1:00:5021:48
135Gert JonssonH50 (1174)1:17:58+32:2512:32
137Anton ThorstenssonH21 (889)2:06:57+55:4712:55
179Leo PruthOpen 5 (2110)1:01:00+30:5017:05
222Malin JonssonOpen 5 (2110)1:04:49+34:3918:09
226Helena SandbergOpen 8 (1444)1:09:34+42:4915:01
238Johan SjödinOpen 7 (1596)1:06:13+40:2219:35
Weine CarlssonH75 (521)ej godkänd
Daniel ÖrnH21 (889)ej godkänd
Isak EskilssonH10 (896)ej godkänd
Anton HanssonH20 Elit (540)ej godkänd
Sofia OlssonU2 (1094)ej godkänd
Jennie BjurgrenD35 Motion (190)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser