Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kåre

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle RingiH10 (896)14:375:50
1Sture Roland JosefssonH85 (54)47:1319:40
1Tord HalvarsonH70 Kort (532)35:4310:57
1Hanna SahlinD17-20 Kort (186)1:01:2012:46
2Hanne StenbackD21 Motion (232)51:06+5:1012:01
2Sture BjörkH70 (594)46:34+4:3610:43
2Vendela SöderqvistD12 (696)21:10+1:426:44
3Alma BirklinD12 Kort (142)23:15+1:079:36
4Marie-Louise KaipeD35 Kort (370)44:31+2:1410:00
4Per EdénH60 Motion (156)46:14+5:3612:04
4Hilma DalinU1 (1370)14:38+1:157:32
5Helena EkströmD50 Motion (217)49:36+6:4313:20
5Martin MörsellH18 Elit 2 (490)1:01:40+6:248:25
6Vilmer HylénU1 (1370)15:37+2:148:02
6Göran EkebjärH80 (204)43:49+8:0517:40
6Victor FlingmarkH21 (889)1:13:46+2:367:30
7Isac von KrusenstiernaH18 Elit (582)57:36+4:327:03
7Lisa RisbyD21 Elit (362)1:21:31+5:228:03
7Hanna GustafssonD20 (410)1:04:58+4:5511:29
7Eva HalvarsonD65 (270)1:00:01+10:2415:57
8Julia AdolfssonD20 (410)1:05:55+5:5211:40
8Vilma Von KrusenstiernaD16 (684)45:50+2:269:35
8Anna Von KrusenstiernaD50 (573)49:14+8:0811:33
8Karin JohnssonD40 Kort (909)43:45+7:3410:32
10Helena DiedrichsD55 Motion (243)49:14+10:5015:52
11Jenny ErikssonD21 (742)1:03:40+5:129:15
11Wille SöderqvistH10 (896)17:57+3:207:10
12Matilda AnderssonOpen 9 (748)1:05:34+15:438:37
12Alva RingiD15 (646)48:10+3:4310:25
13Izabell BirklinD45 Kort (805)41:03+6:0211:31
14Tove RingiD13 (696)42:26+8:5410:34
15Sara StenbackD21 Motion (232)58:45+12:4913:49
15Birgitta MattssonD50 Motion (217)59:49+16:5616:04
15Mia GustafssonD50 Kort (561)39:30+4:1712:16
16Lars MattssonH55 (674)52:01+9:239:27
18Patrik SöderqvistOpen 8 (1444)40:18+13:338:42
19Kajsa RisbyD21 Elit (362)1:30:42+14:338:57
19Rasmus NordgrenOpen 11 (267)1:17:34+35:0414:10
20Martin PerssonH45 Kort (1390)46:26+8:509:09
20Jonas GustafssonH18 Elit (582)1:02:46+9:427:41
20Olle DalinH10 (896)20:13+5:368:05
21Niclas ArkåsenH35 Kort (413)1:01:45+14:319:33
23Stefan JohanssonOpen 8 (1444)41:17+14:328:54
26Remo RuchH20 Elit (540)1:22:24+11:098:00
27Andreas SelanderOpen Challenge 10 (221)1:51:03+54:1811:15
27Jannike WålbergD55 (418)1:03:34+17:0915:37
27Hanna BerglundD20 (410)1:13:07+13:0412:56
30Marit SöderqvistD40 Kort (909)49:56+13:4512:01
30Amelie EkströmD20 Elit (466)1:15:52+16:2710:21
30Ida JohnssonD14 (641)42:21+10:3510:35
32Anna T PerssonD35 Kort (370)1:01:48+19:3113:53
32Elsa KaipeD10 (800)23:40+7:559:49
33Viggo LindgrenU1 (1370)18:20+4:579:27
36Patrik JohnssonH40 Kort (1099)54:03+11:509:00
37Erik BerglundH18 (520)1:15:34+27:2912:19
38Niclas SjöblomH40 Motion (326)1:23:13+31:13
40Birgitta BerglundD45 Motion (502)1:05:02+18:4817:51
40Emilia johnssonD12 (696)27:54+8:268:53
42Oskar KaipeU1 (1370)19:04+5:419:49
46Martina ArkåsenOpen 7 (1596)40:23+14:3211:56
47Tilda HylénU2 (1094)28:55+9:1011:04
49Liselott NordgrenD40 Kort (909)54:34+18:2313:08
49Cecilia LindgrenD14 (641)46:01+14:1511:30
52Eric DanielssonH18 Elit 2 (490)1:16:57+21:4110:30
53Leo AlvolinH11 (688)33:42+11:4810:50
62Fredrik MattssonH21 Elit (387)1:49:30+23:567:58
63Melker NordgrenH13 (749)47:10+16:1312:00
64Martina RuchD21 Elit (362)1:55:17+39:0811:23
65Ylva LorentssonD40 Kort (909)57:23+21:1213:49
69Anders KarlssonH45 Kort (1390)54:42+17:0610:47
73Kersti RingiD45 Kort (805)55:04+20:0315:28
76Lars GustafssonH50 Kort (970)53:00+16:3211:13
84Anna DanielssonD45 Kort (805)57:30+22:2916:09
84Christoffer LindgrenH12 (772)32:29+15:419:50
87Walter SöderqvistH10 (896)28:24+13:4711:21
91Kajsa MattssonD18 Elit (557)1:22:04+30:2013:06
94Albin SjöblomH11 (688)40:40+18:4613:04
98Martin DanielssonH15 (748)1:17:28+36:2514:14
119Jan BergmanOpen 9 (748)1:49:55+1:00:0414:27
125Tobias LindgrenH40 Kort (1099)1:14:00+31:4712:20
125Marcus RamströmH21 (889)1:52:47+41:3711:29
137Hilda PermanD10 (800)47:18+31:3319:37
139Mikael DanielssonH45 Kort (1390)1:07:16+29:4013:16
176Mikael RingiH45 Kort (1390)1:17:45+40:0915:20
194Olle LångU1 (1370)30:01+16:3815:28
199Rebecka AdolfssonOpen 8 (1444)1:04:10+37:2513:51
218Moa StenbackOpen 8 (1444)1:07:20+40:3514:32
220Lars StenbackOpen 8 (1444)1:07:47+41:0214:38
367Johanna DalinOpen 5 (2110)1:55:05+1:24:5532:14
Marit LångInskolning (1036)fullföljt
Linnea PerssonInskolning (1036)fullföljt
Frida SjöblomInskolning (1036)fullföljt
Anna-Karin  MursellOpen 5 (2110)ej godkänd
Eric JohanssonH11 (688)ej godkänd
Albin BergkvistH20 Elit 2 (89)ej start
Anna-Karin AdolfssonD50 Kort (561)ej start
Per Erik FogelH60 Kort (465)ej start
Jan LundH65 Motion (167)ej start
Kerstin SundbergOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser