Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Leksands OK

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Janne SkarnerH45 Motion (298)44:369:24
2Anders DalinH35 Kort (413)48:42+1:287:32
4Kalle DalinH40 Kort (1099)43:22+1:097:13
5Inge SvartlingH60 Motion (156)47:22+6:4412:22
5Anna HaglundD40 Kort (909)40:45+4:349:49
7Fredrik NormanH35 (257)1:09:02+9:018:26
7Daniel KaipeH40 Kort (1099)45:01+2:487:30
9Marie SpångmyrD21 Kort (619)54:49+9:0310:59
10Ellen FunkeD11 (567)26:15+3:408:24
12Peter JunevikH45 Kort (1390)43:53+6:178:39
13Linda LindkvistD21 (742)1:04:52+6:249:25
14Petra LorentssonD40 Motion (523)50:38+11:489:06
14Magnus BrodénChallenge H 10 (182)1:06:10+13:126:42
20Pontus FunkeH40 Kort (1099)50:05+7:528:20
21Tomas NormanH45 Kort (1390)46:42+9:069:12
22Sven-Olof AspH70 Kort (532)45:11+9:2813:51
22Patrick ZbindenH20 Elit (540)1:21:48+10:337:56
26Erica BergD40 Motion (523)54:29+15:399:47
27Maria JunevikD45 (744)50:47+11:3210:37
27Johanna DalinD40 Kort (909)49:13+13:0211:51
28Anna-Karin SchmutzD45 (744)50:56+11:4110:39
30Amanda HalvarssonD18 (289)1:16:29+25:4014:42
30Magnus GörasH40 Kort (1099)52:58+10:458:49
33Mirjam JoonsD14 Kort (220)46:33+21:4615:56
36Maja MörthD15 (646)55:37+11:1012:02
36Petra BaljeuOpen 9 (748)1:10:40+20:499:17
37Ellen SarenmarkD20 Elit (466)1:17:31+18:0610:34
40Isabella JoonsD13 (696)49:45+16:1312:24
40Casper NormanH11 (688)31:50+9:5610:14
41Anna FunkeD40 Motion (523)1:00:14+21:2410:50
42Sara GörasD40 Motion (523)1:00:17+21:2710:50
43Erica EdmanD18 Elit (557)1:06:29+14:4510:37
45Peo BergH45 Kort (1390)51:01+13:2510:03
45Johan EngesH45 (1091)59:01+13:058:56
45Adelina FunkeD15 (646)58:41+14:1412:42
51Maja EngesD20 Elit (466)1:21:26+22:0111:06
52Andreas RüedlingerH21 Elit (387)1:45:34+20:007:41
60Elsa GörasD12 (696)30:47+11:199:48
60Bodil WilénD40 Kort (909)55:56+19:4513:28
62Viktor BergH15 (748)1:02:18+21:1511:27
62Johan SöderlundH20 Elit (540)1:33:02+21:479:01
64Sara JunevikD15 (646)1:07:43+23:1614:39
65Maria BoisD21 (742)1:17:38+19:1011:17
66Urs SchmutzH65 Kort (570)1:04:17+25:4617:30
66Markus HalvarssonH12 (772)29:53+13:059:03
67Åsa SpikD45 (744)1:04:50+25:3513:33
67Maria BjörklundD21 Elit (362)1:57:07+40:5811:34
69Lova WilénU1 (1370)20:50+7:2710:44
69Hanna MüllerD20 Elit (466)1:29:42+30:1712:14
69Fredrik JunevikH13 (749)48:02+17:0512:13
72Clara SpikD14 (641)52:16+20:3013:04
75Tuva-Cajsa SpikD12 (696)32:55+13:2710:28
81Linnea JunevikD10 (800)30:47+15:0212:46
84Jonathan BjörkH18 (520)1:53:05+1:05:0018:26
85Tilda BergD12 (696)34:59+15:3111:08
88Mark BaljeuOpen 8 (1444)50:38+23:5310:56
92Uno PetterssonH75 (521)1:52:24+1:12:2132:46
96Isak DalinH11 (688)40:54+19:0013:09
100Mikael WilénOpen 5 (2110)52:27+22:1714:41
107Petra Hurtig HalvarssonD40 Kort (909)1:10:35+34:2417:00
109Julia FunkeD13 (696)1:14:41+41:0918:37
114August GörasH10 (896)32:00+17:2312:48
119Josefine SöderlundD21 (742)1:40:14+41:4614:34
128Claes-Håkan MörthOpen 5 (2110)55:55+25:4515:39
136Filip BrodénH14 (754)1:23:11+57:3219:56
137Simon SchmutzH12 (772)53:53+37:0516:19
140Torbjörn SöderlundH50 (1174)1:19:37+34:0412:48
145Kristin RamsellD40 Kort (909)1:22:31+46:2019:53
155Wilmer BrodénH16 (850)1:50:40+1:10:0119:41
164Vidar BrodénU2 (1094)47:00+27:1518:00
203Lars HalvarssonH45 Kort (1390)1:26:36+49:0017:04
207Alice FunkeU1 (1370)31:30+18:0716:14
Kajsa WilénInskolning (1036)fullföljt
Kalle JoonsU1 (1370)ej godkänd
Oskar DalinH14 Kort (157)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser