Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nyköpings OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig EkH16 (850)40:397:13
2Odin EkH10 (896)15:26+0:496:10
4Annika HallD50 Motion (217)48:57+6:0413:09
5Miranda FredrikssonD11 (567)24:47+2:127:56
7Mats HallH55 (674)48:53+6:158:53
12Carina ErikssonD55 Motion (243)49:45+11:2116:02
12Alice EkD12 (696)23:48+4:207:34
13Marcus BerggrenH21 Elit 2 (473)1:41:05+7:357:53
14Marika EkD40 Kort (909)44:58+8:4710:50
14Philip CarlssonH14 (754)30:58+5:197:25
15Monica CarlssonD45 Motion (502)54:15+8:0114:54
15Magnus FredrikssonH50 Motion (233)59:36+15:4113:16
17Kent BergendahlH60 (688)59:21+11:3911:34
17Henrik AnängenH40 (638)1:08:45+14:028:50
17Hanna AnängenD10 (800)20:53+5:088:39
18Filippa GuttkeD10 (800)21:06+5:218:45
21Isak AnängenH13 (749)35:51+4:549:07
22Didrik HallH21 Kort (1049)58:40+10:007:40
23Peter RasmussenH60 (688)1:02:14+14:3212:07
23Olof MusslinderH10 (896)20:19+5:428:07
23Tomas ReibringH21 Kort (1049)59:10+10:307:44
24Carl CarlssonH16 (850)46:37+5:588:17
26Per CarlssonH50 Kort (970)45:49+9:219:42
31Jens WängdahlH21 Elit (387)1:39:07+13:337:13
32Eva-Lena JonssonD50 (573)57:35+16:2913:31
35Signe NilssonD14 (641)43:03+11:1710:45
36Caroline GuttkeD12 (696)27:29+8:018:45
37Oscar EkenborgH11 (688)31:21+9:2710:04
38Arne NilssonH55 (674)1:01:30+18:5211:10
39William NilssonH15 (748)53:04+12:019:45
40Kristin HylanderD21 Elit (362)1:38:32+22:239:44
43Maria FredrikssonD45 Motion (502)1:05:45+19:3118:03
44Ola BrönnhedenH21 Kort (1049)1:09:18+20:389:04
46Alva RasmussenD18 (289)1:37:28+46:3918:44
48Henning HallH21 Kort (1049)1:10:47+22:079:15
58Lena PetterssonD50 (573)1:10:01+28:5516:26
59Rebecka HylanderD20 Elit (466)1:23:21+23:5611:22
69Dan NilssonH50 Kort (970)52:13+15:4511:03
72Bengt PetterssonH50 Kort (970)52:31+16:0311:07
74Samuel KellerH21 Elit (387)1:58:01+32:278:36
84Anna GuttkeOpen 4 (718)1:18:48+40:1916:31
84Isak ErikssonH15 (748)1:08:22+27:1912:34
85Maria RasmussenD45 Motion (502)1:27:15+41:0123:58
98Linnea NilssonD16 (684)1:14:25+31:0115:34
102Fredrik EkenborgH40 (638)1:55:51+1:01:0814:53
112Kristin KällströmerD21 (742)1:36:24+37:5614:00
121Jonas MusslinderH13 (749)1:05:25+34:2816:38
166Stefan MusslinderH50 Kort (970)1:23:46+47:1817:44
189Mikael GuttkeH40 Kort (1099)1:37:13+55:0016:12
192Ove ErikssonOpen 8 (1444)1:03:17+36:3213:40
Niklaus ReyH21 Elit 2 (473)ej godkänd
Linnea WejåsD20 (410)ej start
Daniel NilssonH21 Elit 2 (473)ej start
Per EkH45 (1091)ej start
Daniel WejåsH21 Kort (1049)ej start
Peter WestmanH60 Kort (465)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser