Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Göteborg

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna GustafssonD21 Elit 2 (45)1:23:029:32
1Martin LarssonH40 Kort (1099)42:137:02
1Thor NørskovH21 Kort (1049)48:406:22
1Tobias NobornOpen 8 (1444)26:455:46
2Frida GustafssonD21 Elit 2 (45)1:27:46+4:4410:05
3Vetle Ruud BråtenPre-Elit (320)0:07+0:010:00
3Filippa FagerströmD11 (567)23:23+0:487:29
3Eskil KinnebergH21 Elit (387)1:27:48+2:146:23
4Andreas SølbergH20 Elit (540)1:13:50+2:357:10
4Per FlakbergH50 Kort (970)38:13+1:458:05
6Fredrik PerssonOpen 12 (185)1:20:43+11:117:59
9Erik EngstrandH21 Kort (1049)52:50+4:106:54Ladda ner rutt i gpx-format
9Henrik AnderssonH35 Motion (69)1:23:01+18:3414:02
11Andreas JohanssonOpen 12 (185)1:27:58+18:268:42
12Fredrik NobornH21 (889)1:20:15+9:058:10
12Roine PetterssonH50 (1174)52:44+7:118:28
14Erica PetterssonD20 Elit (466)1:11:07+11:429:42
14John PerssonH21 Elit 2 (473)1:41:50+8:207:57
15Elin PetterssonD18 Elit (557)1:00:55+9:119:43
15Gunnar ElveljungH45 Kort (1390)45:13+7:378:55
16Henrik LaasH21 Kort (1049)56:17+7:377:22
20Markus JohanssonH21 (889)1:23:09+11:598:28
20Peter AspOpen 8 (1444)40:46+14:018:48
24Magnus ErixonChallenge H 10 (182)1:15:52+22:547:41
24Karin NobornOpen 8 (1444)41:54+15:099:02
26Robert EneljungChallenge H 10 (182)1:17:21+24:237:50
27Elin FlakbergD12 (696)26:05+6:378:18
28Dan AbrahamssonH55 Motion (146)2:04:30+1:24:5431:45
30Daniel NetzH21 Elit 2 (473)1:50:29+16:598:37
33Arvid VågH20 Elit (540)1:23:23+12:088:05
35Malin AlbrektssonD40 Motion (523)59:36+20:4610:43
36Ingela RoosD35 Kort (370)1:04:09+21:5214:24
38Olivia AspD13 (696)49:10+15:3812:15
42Hugo NobornU2 (1094)28:23+8:3810:52
42Henrik UndelandOpen 8 (1444)44:45+18:009:39
44Simon SmedbergH21 Elit (387)1:43:30+17:567:32
46Stefan RoosH21 Kort (1049)1:09:33+20:539:06
47Caroline LövhammerD21 Kort (619)1:11:40+25:5414:21
49Karolina NorinOpen 9 (748)1:13:55+24:049:43
50Thea FagerströmD13 (696)52:25+18:5313:04
52Anna WallermanD21 Kort (619)1:14:12+28:2614:52
53Agnes BohlinOpen 5 (2110)47:47+17:3713:23
53Helen KarlbomD50 Kort (561)54:55+19:4217:03
54Carl ErixonH12 (772)28:30+11:428:38
55Alva BohlinOpen 5 (2110)47:58+17:4813:26
56Fredrik EdénH21 Elit (387)1:47:24+21:507:49
61Joel NilssonH21 Elit 2 (473)2:08:53+35:2310:04
62Malin SöderberghD45 Motion (502)1:12:39+26:2519:57
64Alice FagerströmU1 (1370)20:08+6:4510:22
66Stefan KinellH40 Kort (1099)59:45+17:329:57
69Anton SöderberghH11 (688)35:49+13:5511:30
72Rikard PentonenH21 Elit 2 (473)2:17:20+43:5010:43
80Hedvig GrahnU1 (1370)21:23+8:0011:01
85Ella SöderberghD13 (696)1:03:07+29:3515:44
86Maria AspOpen 7 (1596)45:19+19:2813:24
103Cecilia FlakbergD40 Kort (909)1:07:32+31:2116:16
103Elin NobornU1 (1370)22:49+9:2611:45
106Lukas ErdalenH10 (896)30:55+16:1812:22
135Tage KinellH12 (772)52:06+35:1815:47
156Bo HåkanssonOpen 8 (1444)58:48+32:0312:41
160Anna-Lisa KinellU2 (1094)46:04+26:1917:39
168David ErdalenU1 (1370)27:18+13:5514:04
174Henrik ErdalenH45 Kort (1390)1:16:57+39:2115:10
223Alice BohlinU1 (1370)35:13+21:5018:09
226Hedda  RoosU1 (1370)35:28+22:0518:16
234Katja Stenström BohlinOpen 7 (1596)1:05:00+39:0919:13
245Lars BohlinOpen 5 (2110)1:07:03+36:5318:46
264Jonas WaidringerH45 Kort (1390)2:17:05+1:39:2927:02
277Tove EneljungOpen 5 (2110)1:12:17+42:0720:14
Olle RoosInskolning (1036)fullföljt
Tilda ErixonD14 (641)ej godkänd
Albin BoellH10 (896)ej godkänd
Wojciech DudekOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser