Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Pan-Kristianstad

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jörgen OlssonH40 Kort (1099)42:52+0:397:08
2Peo BengtssonH80 (204)37:22+1:3815:04
2Håkan JönssonH45 Motion (298)45:44+1:089:38
7Björn CederbergH20 Elit (540)1:15:44+4:297:21
7Olivia NilssonD18 (289)1:01:29+10:4011:49
11Ulla EngelbyChallenge D 5 (211)46:58+11:139:00
11Denys ShcherbakovH21 Elit (387)1:32:15+6:416:43
11Elin CarlssonOpen 8 (1444)39:43+12:588:34
12Susanne AnderssonD45 (744)46:18+7:039:41
14Johanna KarlssonD35 (137)1:10:30+19:1911:35
17Gustav AnderssonH11 (688)26:08+4:148:24
21Klara AnderssonD16 (684)50:14+6:5010:30
28Algot NajvikH15 (748)50:04+9:019:12
31Inga GunnarssonPre-Elit (320)0:23+0:170:02
32Marianne NilssonD40 Kort (909)50:17+14:0612:06
33Henrik ModigH40 Kort (1099)53:44+11:318:57
34Victor ModigH12 (772)26:40+9:528:04
41Tilda JohanssonD14 (641)45:05+13:1911:16
43Oscar ModigH15 (748)54:28+13:2510:00
44Jannie HagårdD21 Elit (362)1:40:31+24:229:55
46Anna-Lisa HanssonD65 Kort (313)1:26:56+44:5028:02
46Nelly CarlssonD20 Elit (466)1:19:38+20:1310:51
51Melker AnderssonH13 (749)45:15+14:1811:30
52Kenneth LindborgH75 (521)1:08:00+27:5719:49
53Raimo SalminenH70 Kort (532)56:13+20:3017:14
53Anton OddmoH21 (889)1:31:28+20:189:18
57Mats KehlmeierH45 Motion (298)1:38:33+53:5720:47
59Erik NilssonH11 (688)34:41+12:4711:09
59Thomas NajvikH45 (1091)1:01:18+15:229:17
62Rolf OhrlanderH60 Kort (465)1:06:27+24:3016:07
62Maria ModigD40 Kort (909)56:56+20:4513:43
71Ellen AnderssonU2 (1094)32:16+12:3112:21
72Xander BergerH21 Elit (387)1:56:57+31:238:31
77Elisabeth OhrlanderOpen 1 (561)59:46+38:5422:28
95Elinor DelinD16 (684)1:13:34+30:1015:23
98Kajsa JönssonD15 (646)1:23:38+39:1118:06
124Mattias JohanssonH21 Kort (1049)1:29:05+40:2511:39
204Göran FastOpen 5 (2110)1:03:24+33:1417:45
232Thomas JohanssonOpen 5 (2110)1:05:44+35:3418:24
242Rasmus JohanssonOpen 5 (2110)1:06:56+36:4618:44
306Katarina FastOpen 5 (2110)1:18:12+48:0221:54
Emilia SvenssonD16 Kort (129)ej godkänd
Niklas OlofssonH21 Elit 2 (473)ej start
Rasmus SvantessonOpen 7 (1596)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser