Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ronneby OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linus VernströmH11 (688)21:58+0:047:03
4Fredrik OskarssonH45 Motion (298)47:05+2:299:55
7Roland KarlssonH75 (521)44:51+4:4813:04
9Ture LiljaH10 (896)17:34+2:577:01
9Olle RingH70 Motion (220)49:32+9:0315:08
10Alexander GraadH18 (520)58:38+10:339:33
11Inge E  PeterssonPre-A (231)0:22+0:160:02
11Matilda GraadD14 Kort (220)31:16+6:2910:42
12Tova ErikssonD16 Kort (129)1:07:01+27:4118:21
14Arvid ErikssonU2 (1094)23:38+3:539:03
14Hanna JohannessonD14 (641)36:46+5:009:11
15Henrik JohannessonH18 Elit (582)1:01:44+8:407:33
16Ann-Christin Nero ForsmanD55 (418)58:12+11:4714:17
21Oskar ErikssonH11 (688)27:47+5:538:56
22Maja FranssonU2 (1094)24:35+4:509:25
22Margareta RingD70 Motion (144)1:14:54+31:1124:23
25Jon EngkvistH35 (257)1:34:45+34:4411:34
27Jörgen SvenssonOpen 11 (267)1:32:12+49:4216:51
27Ingemar ErikssonH40 Kort (1099)52:29+10:168:44
28Thomas JohannessonH45 (1091)55:42+9:468:26
30Karin LindqvistD35 Kort (370)1:00:46+18:2913:39
33Gullevi SvenssonD70 (226)1:14:59+31:4324:11
36Elisabet PeterssonPre-A (231)0:45+0:390:04
37Stefan PerssonH40 Motion (326)1:22:32+30:32
45Marie FranssonD45 Motion (502)1:06:20+20:0618:13
50Arvid BlomsterH13 (749)44:56+13:5911:26
54Hanna RingD13 (696)52:55+19:2313:11
58Emil RingH10 (896)23:39+9:029:27
63Albin LiljaH13 (749)47:10+16:1312:00
79Fredrik JohanssonOpen 5 (2110)50:38+20:2814:10
80Aron ThorénH14 (754)47:02+21:2311:16
81Wille VernströmH10 (896)27:15+12:3810:54
85Anton GlivesonH15 (748)1:09:20+28:1712:44
88Susanne JohannessonD45 Kort (805)59:51+24:5016:48
96Therese LiljaD40 Kort (909)1:05:59+29:4815:53
105Magnus GraadH40 Kort (1099)1:07:33+25:2011:15
123Carl GlivesonH10 (896)34:29+19:5213:47
124Håkan FranssonOpen 7 (1596)49:48+23:5714:44
128Anna ErikssonD40 Kort (909)1:17:20+41:0918:38
136Mathias BlomsterH16 (850)1:30:01+49:2216:01
137Linda ThorénD45 Kort (805)1:23:36+48:3523:28
164Nina RingD40 Kort (909)1:32:21+56:1022:15
164Ulrik JohanssonOpen 5 (2110)59:21+29:1116:37
180Peter SunnegårdhH40 Kort (1099)1:32:39+50:2615:26
183Embla ThorénU2 (1094)51:08+31:2319:35
212Lars ThorénH45 Kort (1390)1:30:29+52:5317:50
225Krister PerssonH45 Kort (1390)1:36:21+58:4519:00
Olle HåkanssonInskolning (1036)fullföljt
Emil OskarssonInskolning (1036)fullföljt
Linnea OskarssonInskolning (1036)fullföljt
Per EngqvistH65 (687)ej start
Sven-Gustav EdenströmH90 (10)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser