Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skogsluffarnas OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Elias TidevallH14 (754)28:03+2:246:43
23Britt-Marie SkogD65 Motion (139)1:24:19+37:0827:17
28Karin SkogD21 Motion (232)1:14:52+28:5617:36
28Harald CarlingerChallenge H 5 (174)1:02:50+31:1012:03
33Åsa NorellD60 Motion (183)2:07:26+1:16:2039:34
37Susanna BoderChallenge D 5 (211)1:03:14+27:2912:08
40Sixten LindqvistH10 (896)21:50+7:138:44
43Magnus FalkenströmH21 Kort (1049)1:08:44+20:048:59
44Elisabeth TollemarkD50 (573)1:02:42+21:3614:43
45Ulf MalmborgH60 (688)1:13:40+25:5814:21
50Anna RosnäsD35 Kort (370)1:11:46+29:2916:07
53Karin LindqvistD40 Kort (909)55:01+18:5013:15
64Tommy LjuseniusH70 Kort (532)59:51+24:0818:21
70Simon StridhH10 (896)24:51+10:149:56
72Åke FalkenströmH10 (896)25:07+10:3010:02
73Nathan RubainOpen 4 (718)1:11:16+32:4714:56
74Victoria FalkenströmD35 Kort (370)1:49:30+1:07:1324:36
75Trevor BransomeH14 (754)46:18+20:3911:06
80Douglas LundinH40 Kort (1099)1:01:46+19:3310:17
86Henning FalkenströmU1 (1370)21:48+8:2511:14
95Lars MongårdH60 (688)1:40:20+52:3819:33
100Olle ÖbergH70 Kort (532)1:35:28+59:4529:17
102Ylva TidevallD16 (684)1:14:49+31:2515:39
109Nora LundinD12 (696)40:09+20:4112:47
114Johan TirénH40 Kort (1099)1:10:30+28:1711:45
132Karin TidevallD45 (744)1:43:14+1:03:5921:35
134Per WesterlundOpen 9 (748)2:42:50+1:52:5921:25
135Erika CarlingerD45 Kort (805)1:19:16+44:1522:15
142Olle SynnermarkH10 (896)41:09+26:3216:27
147Tilde CarlingerOpen 5 (2110)57:59+27:4916:14
163Hjalmar HolmströmU1 (1370)27:00+13:3713:55
178Jan StridhH21 Kort (1049)1:50:31+1:01:5114:27
180Blenda LenasU1 (1370)27:58+14:3514:24
181Kalle LindqvistH40 Kort (1099)1:32:44+50:3115:27
187Magnus HolmströmH40 Kort (1099)1:36:55+54:4216:09
213Majken LindqvistU1 (1370)32:49+19:2616:54
267Jenny HolmströmOpen 7 (1596)1:13:27+47:3621:43
270Linnéa SkogOpen 7 (1596)1:15:09+49:1822:14
Theodor HolmströmH10 (896)ej godkänd
Petter LindH21 (889)ej godkänd
Hans LindskogH80 Motion (43)ej start
Bengt ÅhlanderH80 Motion (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser