Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Andrarums IF

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sven PerssonH80 Motion (43)52:18+5:1518:09
4Christina NilssonD60 Motion (183)56:09+5:0317:26
11Bengt HanssonH60 Motion (156)54:51+14:1314:19
13Gabrielle BrunD60 Kort (324)54:15+16:0117:16
18Svante AnderssonOpen 1 (561)32:17+11:2512:08
20Kjell VilhelmssonH60 Motion (156)1:08:49+28:1117:58
21Emma NilssonD21 Motion (232)1:06:08+20:1215:33
22Elin LarssonD21 Motion (232)1:06:40+20:4415:41
29Barbro NilssonD60 Motion (183)1:44:06+53:0032:19
30Ingemar NilssonH55 Kort (500)53:49+16:5912:10
40Holger OlssonOpen 2 (292)1:23:20+46:5920:53
54Erik ThoressonH13 (749)45:33+14:3611:35
54Jesper NilssonH35 Kort (413)1:24:18+37:0413:02
59Bertil OlofssonH70 Kort (532)57:16+21:3317:33
71Gudrun NilssonD50 Kort (561)1:01:47+26:3419:11
78Ingela ThoressonD45 (744)1:09:36+30:2114:33
82Fredrik NilssonH35 Kort (413)2:41:58+1:54:4425:04
84Linda AhlmD40 Motion (523)1:16:30+37:4013:45
85Anette ThoressonD50 (573)1:34:19+53:1322:08
88Brian AhlmH13 (749)52:57+22:0013:28
95Kent R NilssonH65 (687)1:23:15+38:1217:20
98Ludwig AnderssonH11 (688)41:50+19:5613:27
100Malin HäggströmD40 Motion (523)1:40:22+1:01:3218:03
108Ola HäggströmH40 (638)2:01:37+1:06:5415:37
111Elin NilssonD13 (696)1:15:24+41:5218:48
121Christian GlantzOpen 8 (1444)55:28+28:4311:58
131Ida AnderssonD13 (696)2:32:21+1:58:4937:59
132Vide HäggströmD10 (800)44:59+29:1418:39
132Hugo ThoressonH10 (896)37:36+22:5915:02
135Marielle NilssonD21 (742)1:55:19+56:5116:45
145Tyr HäggströmH14 (754)1:51:49+1:26:1026:48
147Sverre HäggströmH12 (772)1:01:09+44:2118:31
151Sam ErikssonH21 (889)2:18:43+1:07:3314:07
153Stellan GradinH12 (772)1:13:52+57:0422:23
154Cazper NilssonH10 (896)47:26+32:4918:58
169Roger AnderssonH45 Kort (1390)1:15:03+37:2714:48
171Jonas GustafssonH21 (889)2:57:25+1:46:1518:04
216Morgan OlssonOpen 8 (1444)1:07:01+40:1614:28
219Jan GradinH50 (1174)1:58:57+1:13:2419:07
220Michael NilssonH40 Kort (1099)2:38:03+1:55:5026:20
221Hans PerssonH50 (1174)2:06:40+1:21:0720:21
Måns PerssonH14 (754)ej godkänd
Elias NilssonH10 (896)ej godkänd
Viggo AhlmH10 (896)ej godkänd
Carolin GradinD14 (641)ej godkänd
Heide PerssonH40 (638)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser