Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sundsvalls OK

84 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Charlotte VikströmD45 Kort (805)35:019:50
3Marie GustafssonD55 Kort (290)41:00+0:1912:48
3Thomas JohanssonH50 Kort (970)37:43+1:157:59
4Inge FröjdH70 Motion (220)43:42+3:1313:21
5Johan NordinH17-20 Kort (146)1:11:06+13:2112:27
12Alex AnderssonU1 (1370)16:15+2:528:22
12Olov VikströmH45 (1091)50:29+4:337:38
12Mattias LindahlOpen 8 (1444)39:46+13:018:35
12Thomas RexH40 (638)1:05:08+10:258:22
12Lars LundbergH40 Motion (326)1:03:32+11:32
12Louise RohdénD21 Motion (232)57:26+11:3013:30
13Clary RexD45 Motion (502)53:20+7:0614:39
15Oskar VikströmH12 (772)23:48+7:007:12
16Jerry LarssonH40 Motion (326)1:07:22+15:22
20Hanna HugossonD18 Elit (557)1:02:38+10:5410:00
21Gunnar BengtssonH70 Kort (532)44:38+8:5513:41
23Tore PalmgrenH12 (772)25:06+8:187:36
23Sara TimnerD40 (349)1:06:24+15:4112:31
24Peter HanssonH55 Kort (500)51:33+14:4311:39
29AnnaKarin HaglundD50 Kort (561)43:01+7:4813:21
32Alice LarssonD11 (567)31:35+9:0010:07
32Jan NordinH55 (674)58:45+16:0710:40
32Johanna BergmanD21 Elit (362)1:35:27+19:189:25
35Alva EliassonD10 (800)23:51+8:069:53
35AnnCatrin ValfridssonD50 Motion (217)1:18:34+35:4121:07
36Stina NordinD18 Elit (557)1:05:21+13:3710:26
37Sofie FröjdD14 (641)43:12+11:2610:48
41Frida VikströmD15 (646)56:59+12:3212:20
41Olof FraenellH55 (674)1:02:01+19:2311:16
45Åke JohanssonH70 Motion (220)2:18:10+1:37:4142:15
47Håkan StoltH45 (1091)59:11+13:158:58
49Astrid RexD12 (696)29:07+9:399:16
49Ove JanssonH60 Kort (465)1:00:17+18:2014:37
53Irmelie EnströmD12 (696)29:53+10:259:31
54Anna DufvaOpen 4 (718)1:02:28+23:5913:05
56Hedwig HaasD20 Elit (466)1:22:48+23:2311:17
57Roger PalmgrenH40 Kort (1099)58:00+15:479:40
61Roger HugossonH50 (1174)1:01:58+16:259:57
61Annika CarlbergD21 Elit (362)1:51:35+35:2611:01
63Johanna SjölundD20 Elit (466)1:25:34+26:0911:40
64Torbjörn AnderssonH45 Kort (1390)54:13+16:3710:41
65Oscar SundlöfH18 Elit 2 (490)1:21:41+26:2511:09
66Anna NordinD45 (744)1:04:28+25:1313:29
68Lars HenrikssonH40 (638)1:29:54+35:1111:33
71Lovisa DufvaD10 (800)28:47+13:0211:56
71Johan AgåsH45 Kort (1390)54:55+17:1910:49
75Björn AbelssonH65 (687)1:16:06+31:0315:51
78Anna KårénD40 Kort (909)59:54+23:4314:26
86Lena AnderssonD40 Kort (909)1:02:30+26:1915:03
88Gustav FrænellH16 (850)1:02:18+21:3911:05
89Charlotta PalmgrenD40 Kort (909)1:04:02+27:5115:25
89Ebba AnderssonD11 (567)46:22+23:4714:51
91Hannes LindahlH13 (749)53:49+22:5213:41
92Ellen KårénD11 (567)48:32+25:5715:33
92Anders SjögrenH50 Kort (970)56:07+19:3911:53
94Tobias EliassonH21 (889)1:41:30+30:2010:20
94Tomas JohnssonH21 Kort (1049)1:20:57+32:1710:35
95Tommy FröjdH45 Kort (1390)59:49+22:1311:47
97Alice PalmgrenD14 (641)1:02:20+30:3415:35
98Oskar MårtenssonH13 (749)54:52+23:5513:57
99Anders VedinH21 (889)1:42:32+31:2210:26
101Stina LindholmD11 (567)57:59+35:2418:35
105Sara LundstenD21 (742)1:32:50+34:2213:29
109Ebba LindholmD11 (567)1:31:06+1:08:3129:11
110Anders LindholmH45 Kort (1390)1:02:10+24:3412:15
110Wilmer RexH10 (896)31:22+16:4512:32
114Erik ToomingasH21 (889)1:47:47+36:3710:58
115Pia LindholmD45 (744)1:29:03+49:4818:37
115Alva LarssonD13 (696)1:19:33+46:0119:50
115Albin KårénH14 (754)59:57+34:1814:22
116Tove FrænellD13 (696)1:19:46+46:1419:53
120Magnus JonssonH40 Kort (1099)1:12:25+30:1212:04
123Kerstin FrænellD40 Kort (909)1:16:04+39:5318:19
134Truls LindholmH16 (850)1:26:15+45:3615:20
142Anna NystedtD21 (742)2:07:28+1:09:0018:31
155Sofia MårtenssonU2 (1094)45:18+25:3317:21
162Hans JohanssonH45 (1091)1:22:47+36:5112:32
163Karin LarssonD40 Kort (909)1:32:18+56:0722:14
174Josefin BarckD40 Kort (909)1:48:11+1:12:0026:04
Alexander DufvaInskolning (1036)fullföljt
Herman EliassonInskolning (1036)fullföljt
Agnes VågbergInskolning (1036)fullföljt
Anna WidmanOpen 2 (292)ej godkänd
Ingrid Wiklander NylanderD65 Kort (313)ej godkänd
Frida SvedbergD15 (646)ej start
Anna-Britt JohanssonD70 Motion (144)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser