Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sävedalens AIK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arvid SkeppH11 (688)21:547:02
2Camilla EngstrandD21 Kort (619)47:40+1:549:33
2Nichlas WallströmH45 Kort (1390)38:54+1:187:40
3Dmitriy MihalkinOpen 9 (748)52:35+2:446:55
3Sara BengtssonD21 (742)59:46+1:188:41
3John GabrielssonH20 (272)1:03:36+4:299:09
5Odd WallumH50 (1174)48:10+2:377:44
5Ola SkeppH40 (638)58:50+4:077:33
5Anna WindevallD35 (137)58:10+6:599:34
6Simon LarssonOpen 8 (1444)35:54+9:097:45
7Erik JosefssonOpen 5 (2110)37:49+7:3910:35
7Casper SkeppH12 (772)21:41+4:536:34
10Magnus JosefssonH55 (674)49:42+7:049:02
10Emma RenbergD17-20 Kort (186)1:23:10+21:5017:19
10Magnus Ö BernhedOpen Challenge 10 (221)1:17:13+20:287:49
10Jonas PalmH21 (889)1:19:20+8:108:04
14Isak ÖhgrenU2 (1094)23:38+3:539:03
16Emil SkeppU1 (1370)16:33+3:108:31
16Camilla ÖhgrenD45 (744)47:55+8:4010:01
16Oscar RenbergH20 Elit 2 (89)2:05:41+55:1213:51
17Amilia BjörklundD21 Elit (362)1:29:33+13:248:50
18Peter GrimbeckH40 Motion (326)1:09:10+17:10
18Herman PetterssonU1 (1370)16:36+3:138:33
19Mark UbbinkOpen 7 (1596)36:31+10:4010:48
19Matilda WallströmD11 (567)29:15+6:409:22
19Erika LindqvistD21 (742)1:06:13+7:459:37
20Gunnar FovaeusH11 (688)27:07+5:138:43
22Ilya BeliankaH21 (889)1:23:59+12:498:33
22Lena LarssonD60 Motion (183)1:24:24+33:1826:12
24Emma AnderssonOpen 9 (748)1:08:43+18:529:02
24David DjurbäckOpen 8 (1444)41:54+15:099:02
25Tobias MullinsH40 Motion (326)1:11:29+19:29
25Mikael ÖhgrenH45 (1091)55:09+9:138:21
26Carl AgrellH17-20 Kort (146)2:47:30+1:49:4529:20
27Lars-Göran AxmalmH65 Kort (570)50:35+12:0413:46Ladda ner rutt i gpx-format
27Carl JosefssonH14 (754)33:16+7:377:58
29Charlotte GustafssonD21 Kort (619)1:01:49+16:0312:23
30Lotta BörjessonD65 Kort (313)1:07:00+24:5421:36
30Thomas KullanderOpen 8 (1444)42:48+16:039:14
30Jan LarssonH70 Kort (532)48:14+12:3114:47
35Mats LindqvistH55 (674)59:53+17:1510:53
35Gabriel ÖhgrenH13 (749)38:57+8:009:54
41Mattias BååthH45 Kort (1390)49:28+11:529:45
42Elin HamreforsD21 (742)1:12:01+13:3310:28
42Albin ClaessonH18 Elit 2 (490)1:13:53+18:3710:05
44Thomas AttforsOpen 7 (1596)40:19+14:2811:55
45Lars ÖsterbergH65 Kort (570)55:37+17:0615:09
45Oskar VigrenH20 (272)1:48:55+49:4815:40
45Berth KarlssonH40 Kort (1099)55:39+13:269:16
48Simon BååthH11 (688)33:19+11:2510:42
49Klara PålssonD20 Elit (466)1:20:33+21:0810:59
52Frida BrogrenD21 Elit (362)1:46:29+30:2010:31
52Maria KlamfeltOpen 8 (1444)46:41+19:5610:04
52Nils GrimbeckH13 (749)45:16+14:1911:31
53Pär ClaessonH50 (1174)1:01:01+15:289:48
54Maria GustafssonOpen 7 (1596)40:59+15:0812:07
54Bruno FovaeusU2 (1094)29:34+9:4911:19
56Leif CliffordsonH70 Kort (532)56:41+20:5817:23
58Marcus KempeH21 Kort (1049)1:11:58+23:189:25
59Erik AgrellOpen 7 (1596)42:09+16:1812:28
65Ida-Maria SvenssonOpen 9 (748)1:18:37+28:4610:20
65Rasmus KarlssonH13 (749)47:30+16:3312:05
69Filippa SpånérD21 (742)1:18:32+20:0411:24
75Lisa PalmD21 (742)1:21:28+23:0011:50
78Oskar LindqvistH20 Elit (540)1:38:24+27:099:33
78Patrik NordgrenH21 Kort (1049)1:17:06+28:2610:05
80Linus BååthH10 (896)26:48+12:1110:43
84Axel GrimbeckH11 (688)38:06+16:1212:15
86Tuva ÖhgrenD11 (567)44:11+21:3614:09
90Björn BältsjöH55 Kort (500)1:39:03+1:02:1322:24
92Emil RavakkoH13 (749)53:59+23:0213:44
92Ella PetterssonD10 (800)33:02+17:1713:42
96David GabrielssonH45 Kort (1390)59:55+22:1911:49
102Miranda WallströmD10 (800)35:29+19:4414:43
102Amanda ClaessonD21 (742)1:30:20+31:5213:07
103Madeleine AttforsD21 (742)1:31:41+33:1313:19
105Signe KullanderU2 (1094)36:12+16:2713:52
131Anna NordholmD16 (684)1:41:35+58:1121:15
139Henrik BrusH21 Kort (1049)1:35:40+47:0012:31
174Joanna MalmkvistOpen 7 (1596)55:30+29:3916:25
187Ingemar CarlssonOpen 5 (2110)1:02:06+31:5617:23
216Karin KullanderU1 (1370)33:36+20:1317:19
226Perry LundqvistOpen 5 (2110)1:05:17+35:0718:17
286Leif EdsandOpen 7 (1596)1:26:11+1:00:2025:29
Ingalill SvenssonD65 Kort (313)ej godkänd
Anette BernhedOpen 8 (1444)ej godkänd
Heino OllinH20 Elit (540)ej start
Katrin SkeppD40 Kort (909)ej start
Jim AxmalmH45 Kort (1390)ej start
Maare OllinD50 Motion (217)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser