Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ulricehamns OK

73 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Eva SvenssonD65 Motion (139)55:12+8:0117:51
7Lena NilssonD65 Motion (139)1:00:37+13:2619:37
8Kjell-Åke NilssonH65 (687)52:47+7:4410:59
8Birgit EkmanD70 Kort (205)1:02:29+11:0721:10
10Åsa LarssonOpen 2 (292)52:11+15:5013:04
11Kerstin ErnvidD70 (226)55:40+12:2417:57
11Ingrid ÖhlundD65 (270)1:04:23+14:4617:07
12Monika AnderssonOpen 2 (292)54:05+17:4413:33
17Marcus KvarndalH35 (257)1:23:56+23:5510:15
17Agnes BerglundD18 Elit 2 (180)1:16:58+14:1113:37
18Tina ValterssonOpen 2 (292)58:31+22:1014:39
20Maria LennartsonD35 (137)1:34:43+43:3215:34
21Linnea LarssonD18 (289)1:12:03+21:1413:51
22Lars NeumanH65 Motion (167)1:07:07+30:2718:08
24Ellen ArneborgD12 Kort (142)52:28+30:2021:40
24Erik Nilsson SimkovicsH21 Elit (387)1:37:09+11:357:04
26Magnus AnderssonH60 (688)1:04:31+16:4912:34
27Klara SvenssonChallenge D 5 (211)54:28+18:4310:27
27Ulf PalmérH55 (674)56:21+13:4310:14
27Roland BomanH70 (594)1:00:40+18:4213:58
29Johan PerssonH35 Kort (413)1:07:31+20:1710:27
29Maja FalkOpen 8 (1444)42:40+15:559:12
30Anna Nilsson SimkovicsD21 Elit (362)1:34:49+18:409:22
31Lennart JohanssonOpen 11 (267)1:39:26+56:5618:10
31Magnus GassnerOpen 7 (1596)38:18+12:2711:19
32Joel HolmbergH11 (688)30:38+8:449:50
35Sebastian MannfolkH21 Motion (233)1:37:52+42:3014:17
39Björn PetterssonH60 (688)1:12:25+24:4314:06
40Lisa AnderssonOpen 10 (473)59:31+24:4214:50
42Marianne KlassonD55 (418)1:09:47+23:2217:08
43Jesper NilssonH21 (889)1:29:16+18:069:05
45Per HolmbergH40 (638)1:22:21+27:3810:35
45Ivan ErnvidH75 (521)1:05:12+25:0919:00
47Lars TuvessonH70 (594)1:09:50+27:5216:05
51Iris HallqvistOpen 4 (718)1:01:39+23:1012:55
51Nils SpetzH21 Elit (387)1:45:31+19:577:41
55Eva ÖhlundD21 (742)1:16:22+17:5411:05
57Johan FalkOpen 8 (1444)47:21+20:3610:13
59Axel BerglundH14 (754)42:46+17:0710:15
64Niklas ÖsterlundH21 (889)1:33:46+22:369:32
66Lina PalmérOpen 8 (1444)48:22+21:3710:26
66Stefan SpetzH50 Kort (970)52:07+15:3911:02
66Radka SklenarovaD21 Elit (362)1:57:03+40:5411:33
67Claes-Göran PerssonH60 Kort (465)1:09:03+27:0616:45
71Christer MannfolkH55 (674)1:12:35+29:5713:11
74Sofie PetterssonD21 (742)1:20:12+21:4411:39
75Björn ArnessonH21 (889)1:36:32+25:229:49
75Håkan SvedhemH55 (674)1:13:38+31:0013:23
81Bengt KlassonH55 (674)1:17:08+34:3014:01
84Per AnderssonH50 Kort (970)55:38+19:1011:47
86Hugo StrömH14 (754)48:04+22:2511:31
90Ludwig JohanssonOpen 9 (748)1:29:04+39:1311:43
90Alfred HallqvistH11 (688)39:31+17:3712:42
90Christian EricksonH21 Kort (1049)1:20:29+31:4910:32
91Clara MannfolkD20 Elit (466)1:57:52+58:2716:04
94Teo PalmérU1 (1370)22:21+8:5811:31
97Ann-Kristin SpetzD50 Kort (561)1:20:40+45:2725:03
105Kajsa SpetzOpen 9 (748)1:34:49+44:5812:28
106Gustav JohanssonOpen 9 (748)1:35:17+45:2612:32
106Erika AnderssonD21 Kort (619)1:50:15+1:04:2922:05
109Erik ArneborgU1 (1370)23:34+10:1112:08
112Jenny OlssonOpen 4 (718)1:43:40+1:05:1121:43
115Johanna HallqvistD40 Kort (909)1:13:32+37:2117:43
128Markus SandinU2 (1094)39:19+19:3415:03
131Lovisa MannfolkD21 (742)1:52:14+53:4616:18
133Emanuel ZitkaH11 (688)1:11:11+49:1722:53
153Fredrik SvedhemH21 (889)2:22:54+1:11:4414:33
154Jörgen LarssonH45 (1091)1:21:14+35:1812:18
155Annica BerglundD40 Kort (909)1:27:05+50:5420:59
218Svante BerglundH45 (1091)2:31:43+1:45:4722:59
227Lisa GassnerOpen 7 (1596)1:04:06+38:1518:57
Ingrid SvedhemOpen 5 (2110)ej godkänd
Frida AnderssonD21 Kort (619)ej godkänd
Frida MannfolkD50 Kort (561)ej start
Lars ArneborgH45 Motion (298)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser