Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Uven

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lennart GustavssonH70 Kort (532)38:07+2:2411:41
3Niklas LarssonH40 Motion (326)55:39+3:39
6Robert HallbergH50 Kort (970)41:13+4:458:43
11Bengt-Rune WallströmH70 Kort (532)41:42+5:5912:47
12Stanley MattssonH65 Kort (570)45:56+7:2512:30
12Miriam NorénD60 Motion (183)1:09:16+18:1021:30
15Karin AxelssonD60 (252)1:02:58+21:0617:09
16Ingela HåkanssonD55 Motion (243)52:41+14:1716:59
17Anna Ekbom OlsonD50 Motion (217)1:01:15+18:2216:27
20Gunnel BörjessonD75 (194)1:15:25+27:0225:44
20Ingemar AlfredssonH75 (521)53:16+13:1315:31
21Björn JägerströmH65 (687)56:56+11:5311:51
24Elisabet HemlinD55 Kort (290)58:29+17:4818:16
25Henrik ÅslundOpen 4 (718)50:53+12:2410:40
26Johan GrahnH15 (748)49:33+8:309:06
33Johan OlsonH18 Elit (582)1:05:16+12:127:59
42Gunnar HåkanssonH55 Kort (500)59:49+22:5913:31
44Inga GustavssonD65 Kort (313)1:24:47+42:4127:20
46Henrik CarlssonH55 Kort (500)1:00:19+23:2913:38
49Hanna MattssonOpen 8 (1444)46:23+19:3810:01
50William RönnborgH11 (688)33:32+11:3810:46
64Anton HemlinH21 Kort (1049)1:13:18+24:389:35
65Mattis HallbergH18 Elit (582)1:13:44+20:409:02
69Erik PayerlOpen 8 (1444)48:49+22:0410:32
80Rasmus MattssonH21 Kort (1049)1:17:27+28:4710:08
80Anna RönnborgD40 Kort (909)1:00:27+24:1614:33
99Anneli ZetterbergD45 (744)1:19:21+40:0616:36
104Hugo CarlénOpen 9 (748)1:33:14+43:2312:16
113Emelie RönnborgD14 (641)1:08:20+36:3417:05
129Jacob GrahnH12 (772)47:13+30:2514:18
140Simon GrahnH10 (896)40:42+26:0516:16
145Mats DahlrotH50 Kort (970)1:11:01+34:3315:02
146Agneta LarssonD40 Kort (909)1:22:47+46:3619:56
152Wilma HendbergOpen 5 (2110)58:26+28:1616:22
153Leif HagmanH50 Kort (970)1:14:59+38:3115:53
159Anna GrahnD45 Kort (805)2:10:24+1:35:2336:37
172Mats RönnborgH45 Kort (1390)1:16:17+38:4115:02
182Rosa JohanssonOpen 7 (1596)56:22+30:3116:40
221Tomas CahierH40 Kort (1099)2:48:18+2:06:0528:03
255Karl-Axel JohanssonOpen 7 (1596)1:10:26+44:3520:50
282Jonas HemlinOpen 8 (1444)1:49:17+1:22:3223:36
Agnes CahierInskolning (1036)fullföljt
Dante CahierInskolning (1036)fullföljt
Jan GrahnH45 (1091)ej start
Ville GrahnH16 (850)ej start
Torbjörn GrahnH45 Kort (1390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser