Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Växjö OK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lukas LundgrenH18 Elit 2 (490)55:167:33
3Isac EricssonH15 (748)42:53+1:507:52
3Noel BraunH12 (772)20:03+3:156:04
4Laila MalmqvistD80 (45)56:12+7:2525:32
4Johan EklundH20 Elit 2 (89)1:23:43+13:149:13
7Mattias KarlssonH21 Elit 2 (473)1:39:33+6:037:46
7Annika EricssonD45 Kort (805)37:29+2:2810:31
8Gustav RuneforsH15 (748)44:54+3:518:15
8Björn PerssonH35 Kort (413)54:18+7:048:24
8Lars-Erik MalmqvistH80 (204)44:53+9:0918:05
9Alicia LundgrenD14 (641)35:35+3:498:53
10Magnus JärvholmH60 Motion (156)54:20+13:4214:11
11Olof NilssonH35 Kort (413)55:45+8:318:37
12Ingemar ErlandssonH70 Motion (220)52:02+11:3315:54
12Emma FaxénD35 Kort (370)52:07+9:5011:42
13Louise LundgrenD20 Elit (466)1:11:05+11:409:41
15Glen HåkanssonH50 Kort (970)43:08+6:409:08
15Oscar BohmanOpen 12 (185)1:34:28+24:569:20
18Martina BraunD14 Kort (220)33:55+9:0811:36
21Josephine RegnellD21 Kort (619)59:33+13:4711:56
23Eva EklundD50 Kort (561)41:27+6:1412:52
24Ann-Mari PerssonD65 (270)1:19:27+29:5021:07
25Annika KumlinOpen 10 (473)54:25+19:3613:34
27Maja PorleD14 (641)41:51+10:0510:27
29Tommy WahlbergH65 Motion (167)1:17:45+41:0521:00
29Sven LundgrenH50 (1174)57:51+12:189:18
30Ulla-Britt KarlssonD65 (270)1:23:43+34:0622:15
30Ingemar JohanssonH65 (687)1:01:56+16:5312:54
32Erik ÅkessonH13 (749)38:45+7:489:51
34Peter JohanssonH40 Motion (326)1:16:13+24:13
34Magnus EricssonH45 Kort (1390)48:32+10:569:34
36Henrik EklundH20 Elit (540)1:23:52+12:378:08
36Lisa KumlinD65 (270)1:29:08+39:3123:42
37Alvin LundgrenU1 (1370)18:50+5:279:42
42Sofia PorleD50 Motion (217)1:36:06+53:1325:50
43Berit RuneforsD55 Kort (290)1:19:56+39:1524:58
45Maria BraunD40 Kort (909)53:54+17:4312:59
46Simon RuneforsH18 Elit 2 (490)1:14:34+19:1810:11
61Lena RegnellD45 (744)1:02:34+23:1913:05
67Maja LindénD11 (567)36:29+13:5411:41
67Maria HåkanssonOpen 7 (1596)43:47+17:5612:57
68Lars EklundH55 Kort (500)1:13:15+36:2516:34
70Patrik RosénH45 (1091)1:02:42+16:469:30
71Roger BergvikH60 (688)1:27:22+39:4017:01
92Bo W LarssonH60 Kort (465)2:03:56+1:21:5930:04
92Stina AnderjonD21 Kort (619)1:30:03+44:1718:02
93Linus LindénU1 (1370)22:17+8:5411:29
98Måns FaxénH21 (889)1:42:30+31:2010:26
98Ulf KarlssonOpen 5 (2110)52:17+22:0714:38
101Karl SrättorpOpen 8 (1444)52:13+25:2811:16
114Filippa BraunD10 (800)37:49+22:0415:41
123Peter BraunH45 Kort (1390)1:04:47+27:1112:46
128Magnus PorleH50 (1174)1:15:08+29:3512:04
134Hilda PeterssonD10 (800)45:56+30:1119:03
142Eva PerssonOpen 8 (1444)57:22+30:3712:23
148Mats HolmOpen 8 (1444)57:57+31:1212:30
150Hilda LindénD10 (800)54:34+38:4922:38
170Tove RosbergU2 (1094)47:52+28:0718:20
175Mona RosbergD40 Kort (909)1:48:16+1:12:0526:05
233Johanna LindénOpen 5 (2110)1:05:57+35:4718:28
258Ulf HonethH45 Kort (1390)2:02:29+1:24:5324:09
377Anna-Stina WennbergOpen 5 (2110)2:14:20+1:44:1037:37
Anton FaxénInskolning (1036)fullföljt
Hugo EricssonH12 (772)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser