Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tisaren

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hugo SjödinH12 Kort (99)17:007:08
1Simone NiggliD21 Elit (362)1:16:097:31
2Lars-Åke WallH65 (687)49:13+4:1010:15Ladda ner rutt i gpx-format
3Matthias NiggliH40 (638)58:02+3:197:27
3Johan AronssonH21 (889)1:13:04+1:547:26
3Ivan ForsgrenOpen 12 (185)1:17:46+8:147:41
7Valter PetterssonH13 (749)32:53+1:568:22
8Tomas HallménH45 (1091)48:45+2:497:23
8Andrea SvenssonD20 Elit (466)1:07:52+8:279:15
8Magnus PerssonH40 (638)1:02:09+7:267:59
8Dan LarssonH40 Kort (1099)45:53+3:407:38
12Gustav HindérH20 Elit (540)1:18:38+7:237:38
12Martin SärnbrinkH18 Elit 2 (490)1:05:25+10:098:56
16Niklas GustafssonH21 (889)1:22:16+11:068:22
17Erik BjörkH21 Motion (233)1:15:42+20:2011:03
20Anna HallménD16 (684)49:49+6:2510:25
21Lovisa PerssonD21 Elit (362)1:30:51+14:428:58
25Josefin AronssonD21 Kort (619)1:01:02+15:1612:13
26Daniel AttåsH21 Elit (387)1:37:15+11:417:05
29Marion AebiD21 Elit (362)1:34:45+18:369:21
33Nina HallorD20 (410)1:16:41+16:3813:34
35Peter SjödinH40 Kort (1099)53:49+11:368:58
37Therese HelmerssonOpen 2 (292)1:13:50+37:2918:30
39Mikael PihelH21 Elit 2 (473)1:55:38+22:089:02
39Robin HelmerssonH10 (896)21:47+7:108:42
41Karin SärnbrinkD45 Motion (502)1:05:15+19:0117:55
44Karin AnderssonD40 Kort (909)53:49+17:3812:58
46Laila HallménD45 (744)57:08+17:5311:57
50Lisa JohanssonD18 (289)1:46:25+55:3620:27
56Mattias AnderssonH21 (889)1:32:24+21:149:24
57Oscar AnderssonH21 Kort (1049)1:11:54+23:149:24
61Alfred SjödinH10 (896)23:49+9:129:31
67Per BjurströmH50 Kort (970)52:11+15:4311:03
67Oskar AndrénH21 Elit (387)1:52:45+27:118:13
68Jonas PetterssonH45 Kort (1390)54:34+16:5810:45
74Birgitta AndrénOpen 1 (561)57:53+37:0121:45
82Noel HelmerssonH11 (688)37:51+15:5712:10
85Jonatan AronssonH21 (889)1:38:44+27:3410:03
85Hanna AndrénD21 Kort (619)1:27:51+42:0517:36
89Nils AronssonH50 (1174)1:08:17+22:4410:58
92Cecilia BjurströmD45 Motion (502)1:32:24+46:1025:23
98Lisa HallménD14 (641)1:02:24+30:3815:36
99Urban SärnbrinkH40 (638)1:54:16+59:3314:41
103Per-Erik AndrénOpen 7 (1596)47:31+21:4014:03
111Johanna SärnbrinkD15 (646)1:30:09+45:4219:30
139Isak LarssonH10 (896)39:54+25:1715:57
Malin MigglyInskolning (1036)fullföljt
Emil LarssonH11 (688)ej godkänd
Martin SandH21 (889)ej start
Agnes NylinD21 Kort (619)ej start
Kirsi AronssonChallenge D 5 (211)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser