Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Nicolas SimoninOpen 8 (1444)30:31+3:466:35
3Helena KarlssonD21 Elit (362)1:19:25+3:167:50
3Mattias PernebyH18 Elit 2 (490)58:11+2:557:56
3Lukas WernerH13 (749)31:45+0:488:04
4Alexandra VejedalOpen 7 (1596)30:18+4:278:57
4Martin JohnssonOpen 9 (748)56:43+6:527:27
5Filip DahlgrenH21 Elit (387)1:28:39+3:056:27
5Birgitta ThunellD75 (194)53:25+5:0218:13
6Johanna SanderiD21 (742)1:01:48+3:208:58
10Anna BachmanD21 Elit (362)1:23:26+7:178:14
20Hans TarandiH55 (674)53:10+10:329:40
20Emma BjessmoD20 Elit (466)1:12:43+13:189:55
21Madeleine CasselD50 Motion (217)1:03:12+20:1916:59
37Magnus RajanH50 (1174)58:49+13:169:27
39Lisa ThunellD12 (696)27:50+8:228:51
46Thomas FuruheimOpen 8 (1444)45:30+18:459:49
47Jan SöderbergOpen 7 (1596)40:29+14:3811:58
47Johan SällforsH40 Kort (1099)55:50+13:379:18
48Teija LeppinenD45 (744)57:36+18:2112:03
49Joel SanderiH21 Kort (1049)1:10:57+22:179:17
51Christina PernebyD50 (573)1:05:25+24:1915:21Ladda ner rutt i gpx-format
52Isabella SällforsU2 (1094)29:11+9:2611:10
52Petter BodingH16 (850)53:17+12:389:28
56Alice HugossonD21 Elit (362)1:50:01+33:5210:52
56Elin JarlemarkD16 (684)59:14+15:5012:23
58Sixten HillerhagH18 Elit 2 (490)1:18:04+22:4810:39
61Amelie RajanD13 (696)54:07+20:3513:29
70Agnes DambergD12 (696)32:20+12:5210:17
80Jeanette JarlemarkOpen 4 (718)1:18:01+39:3216:21
85Tapani MattusH55 (674)1:18:19+35:4114:14
93Marianne SöderbergOpen 5 (2110)52:05+21:5514:35
96Ludvig JarlemarkH13 (749)54:38+23:4113:54
112Henrik BodingH55 (674)1:44:54+1:02:1619:04
116Jari PöyhönenH50 (1174)1:13:13+27:4011:46
127Jonathan BlomlöfH12 (772)45:07+28:1913:40
130Karolina BjärnlidD16 (684)1:41:29+58:0521:13
131Per DambergH45 (1091)1:15:44+29:4811:28
249Torbjörn JarlemarkH45 Kort (1390)1:53:16+1:15:4022:20
Mira VejedalInskolning (1036)fullföljt
Nike VejedalInskolning (1036)fullföljt
Julia RajanD15 (646)ej godkänd
Solveig SpångbergD80 (45)ej godkänd
Astrid SkantzeU1 (1370)ej start
Vera SkantzeU1 (1370)ej start
Mattias GanslandtOpen Challenge 10 (221)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser