Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Täby OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jens RönnolsH20 Elit (540)1:12:26+1:117:01
3My RönnolsD60 (252)46:18+4:2612:36
7Ulla WesterlundD55 Kort (290)48:09+7:2815:02
11Bernt-Olof GustafssonH50 Motion (233)56:42+12:4712:37
12Gustav WallinH14 Kort (157)40:03+13:1612:38
12Lars-Olof LarssonH55 Motion (146)50:58+11:2213:00
12Emma HagrotD18 Elit (557)59:57+8:139:34
13Gustav AflodalChallenge H 10 (182)1:05:39+12:416:39
13Albin AlnehällH14 Kort (157)41:06+14:1912:57
13Peter NordströmH50 (1174)53:28+7:558:35
16Hanna HänströmD18 Elit (557)1:01:24+9:409:48
18Clas-Göran HerrgårdH65 Kort (570)48:12+9:4113:08
19Helena BachmanD55 Kort (290)55:24+14:4317:18
20Linnéa GranlundD17-20 Kort (186)1:42:47+41:2721:24
21Johan HerbertH16 (850)45:37+4:588:07
22Carl PerssonH50 (1174)56:15+10:429:02
25Sigurd WallénH80 (204)59:13+23:2923:52
28Göran HanssonH60 (688)1:05:03+17:2112:40
29Kia NordströmD50 (573)57:24+16:1813:28
31Seth WimanH18 (520)1:10:48+22:4311:32
33Lars RönnolsH55 Kort (500)55:09+18:1912:28
34Anton HänströmH14 (754)35:22+9:438:28
36Arto AlnehällH50 Motion (233)1:17:41+33:4617:18
36Iréne PerssonD50 Kort (561)46:41+11:2814:29
36Anna HerbertD16 (684)54:40+11:1611:26
42Mats HerbertH50 Kort (970)47:35+11:0710:04
43Carl BachmanH60 (688)1:13:14+25:3214:16
44Edvin NordströmH16 (850)51:46+11:079:12
45Mats WallinH50 Motion (233)1:46:29+1:02:3423:42
45Robert JohanssonH21 Elit 2 (473)1:57:14+23:449:09
46Joel HagrotOpen 4 (718)59:48+21:1912:32
49Piero SannicoloH50 (1174)1:00:08+14:359:40
50Annette BergströmD45 Motion (502)1:09:03+22:4918:58
64Maritha OlanderD45 Motion (502)1:15:23+29:0920:42
66Ida HänströmD12 (696)31:46+12:1810:07
67Anders HänströmOpen 7 (1596)43:47+17:5612:57
73Embla BergströmD12 (696)32:50+13:2210:27
79Ann-Beth JonssonD50 Kort (561)1:08:43+33:3021:20
81Vidar PerssonH16 (850)1:00:37+19:5810:47
83Willy LjungdellH65 Kort (570)1:15:29+36:5820:34
89Katarina AlnehällD50 (573)1:37:47+56:4122:57
90Marcus OlanderU2 (1094)34:17+14:3213:08
98Martin HerbertH20 Elit (540)1:59:15+48:0011:34
99Fredrik ÖrnlidH45 Kort (1390)1:00:19+22:4311:53
102Petra LjungdellD40 Kort (909)1:07:07+30:5616:10
105Elias LjungdellH10 (896)30:50+16:1312:20
105Elliot LjungdellU1 (1370)23:12+9:4911:57
107Oliver EricssonH12 (772)37:36+20:4811:23
109Martin Lövald HellbergH21 (889)1:44:31+33:2110:38
113Gustav LindeborgH21 (889)1:47:22+36:1210:56
119Annica HänströmD45 Kort (805)1:08:36+33:3519:16
121Tilde BergströmD10 (800)39:35+23:5016:25
134Nicklas BergströmH45 (1091)1:16:08+30:1211:32
170Per GöthssonH40 Kort (1099)1:29:29+47:1614:54
275Per WimanOpen 7 (1596)1:17:46+51:5523:00
Ella LjungdellInskolning (1036)fullföljt
Lars GrankvistH65 (687)ej godkänd
Robin LjungdellOpen 5 (2110)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser