Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Mora OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Arne GustafssonH80 Motion (43)1:16:18+29:1526:29
8Linus RappH21 Elit 2 (473)1:40:01+6:317:48
10Mattias JohanssonOpen 12 (185)1:24:32+15:008:21
10Johan LindbergH21 Kort (1049)52:55+4:156:55
10Johan VillénH21 Motion (233)1:09:00+13:3810:04
11Lena HolmerD40 (349)55:17+4:3410:25
13Annika JohanssonD65 Motion (139)1:06:29+19:1821:30
16John HermanssonH14 Kort (157)45:29+18:4214:20
19Sofie Karlsson HolmerD10 (800)21:28+5:438:54
19Krång Dan ErikssonOpen 4 (718)48:17+9:4810:07
20Nils JohanssonH70 Motion (220)55:54+15:2517:05
20Karl-Johan WestbergH21 Elit 2 (473)1:45:41+12:118:15
21Andrey LamovH21 Elit 2 (473)1:46:37+13:078:19
21Annlouise AlmqvistD50 Kort (561)41:13+6:0012:48
22Erik WadmanH55 Kort (500)50:36+13:4611:26
29Anders NorlinH45 Motion (298)1:05:19+20:4313:46
29Axel JutterströmH18 Elit 2 (490)1:11:00+15:449:41
33Isabel SalénD20 Elit (466)1:16:12+16:4710:23
36Erik ErikssonH55 Kort (500)56:38+19:4812:48
40Mia AnderssonD40 Motion (523)1:00:08+21:1810:48
42Annelie HermanssonD40 Kort (909)53:34+17:2312:54
42Tore SöderstenH75 (521)1:02:52+22:4918:19
44Lars-Gunnar BjörklundH45 Motion (298)1:20:15+35:3916:55
45Sara WadmanD20 Elit (466)1:19:16+19:5110:48
46Magdalena OlssonD21 Elit (362)1:42:16+26:0710:06
49Anders ClaessonH65 (687)1:06:48+21:4513:55
50Simon HolmerH12 (772)27:58+11:108:28
54Karl-Erik AnderssonH60 Kort (465)1:02:31+20:3415:10
55Elsa HermanssonD12 (696)29:59+10:319:32
59Moa AnderssonD15 (646)1:06:35+22:0814:24
61Johan GunnarsH21 Kort (1049)1:12:53+24:139:32
62Bengt AnderssonH45 Kort (1390)53:46+16:1010:36
62Lars SöderstenH75 (521)1:12:13+32:1021:03
74Thea AnderssonD14 (641)52:29+20:4313:07
78Emelie BrudinD15 (646)1:13:09+28:4215:50
84Sara ErikssonD16 (684)1:08:00+24:3614:13
84Peter HermanssonH40 Kort (1099)1:02:53+20:4010:28
86Lukas DeiningerH18 Elit (582)1:18:17+25:139:35
88Elin NorlinD15 (646)1:17:11+32:4416:42
88Fredrik NorlinH18 (520)1:59:17+1:11:1219:27
97Annika BjörklundD45 Motion (502)1:42:49+56:3528:14
97Anders HenrikssonH21 Kort (1049)1:21:37+32:5710:40
98Berit GummusD45 (744)1:18:28+39:1316:24
100Erika DuhlboD18 Elit (557)1:27:14+35:3013:56
109Gustav BjörklundH14 (754)57:24+31:4513:45
121Per JutterströmH14 (754)1:05:02+39:2315:35
144Isac WadmanH10 (896)42:00+27:2316:48
152Linnea HermanssonD10 (800)58:52+43:0724:25
245Jakob BrudinU1 (1370)44:48+31:2523:05
262Håkan DuhlboOpen 8 (1444)1:27:38+1:00:5318:55
325Anna WadmanOpen 5 (2110)1:23:17+53:0723:19
Frida BrudinInskolning (1036)fullföljt
Daniel DuhlboH20 Elit (540)ej godkänd
Niklas OlssonH21 Kort (1049)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser