Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerbergslagens OL

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mats WallmanH55 Motion (146)39:56+0:2010:11
2Helena WallmanD35 Motion (190)38:06+0:3310:16
6Ragnhild SvensD50 Kort (561)37:37+2:2411:40
8David ShearerOpen 10 (473)44:32+9:4311:06
8Östen AnderssonH70 Motion (220)47:10+6:4114:25
11Bengt StenerhagH65 (687)53:38+8:3511:10
11Johan WintherH17-20 Kort (146)1:28:52+31:0715:33
12Linnea PetrisiD17-20 Kort (186)1:27:03+25:4318:08
16Hans AnderssonH60 (688)59:02+11:2011:30
18Pirkko StenerhagD65 Kort (313)59:16+17:1019:07
23Henrik PetrisiH13 (749)36:04+5:079:10
23Tryggve OttossonH55 (674)55:22+12:4410:04
28Sven Ejvin BrindbergsH70 Motion (220)1:05:29+25:0020:01
29Anna-Lena AnderssonD55 (418)1:04:19+17:5415:48
29Lena PetrisiD45 Kort (805)47:13+12:1213:15
30Johan GustafssonH40 Motion (326)1:14:36+22:36
32Arne NilssonH55 Kort (500)54:07+17:1712:14
36Marianne OttossonD50 Kort (561)46:41+11:2814:29
38Viktor DjerfH20 (272)1:40:38+41:3114:28
42André AnderssonH18 Elit (582)1:08:18+15:148:22
53Cecilia DjerfD18 (289)1:58:55+1:08:0622:52
53Nils Arvid WedmanH10 (896)22:39+8:029:03
55Bernt ForsgrenH45 Motion (298)1:35:14+50:3820:05
58Alva RyttherD14 (641)48:20+16:3412:05
58Henry SvensH13 (749)46:24+15:2711:48
60Mikael AnderssonOpen 7 (1596)42:15+16:2412:30
67Isaak GustafssonH11 (688)35:41+13:4711:28
70Matilda ErikssonD18 Elit (557)1:14:17+22:3311:51
72Dan ErikssonH35 Kort (413)1:45:48+58:3416:22
83Anna-Karin RyttherD50 Kort (561)1:11:52+36:3922:19
84Jonathan WintherOpen 9 (748)1:24:35+34:4411:07
90Hanne Marie AnderssonOpen 4 (718)1:19:47+41:1816:43
93Olle WallmanH10 (896)29:18+14:4111:43
99Lotta WedmanD40 Motion (523)1:32:55+54:0516:42
100Alma WallmanD12 (696)37:01+17:3311:47
103Karin Ingeborg WedmanD13 (696)1:10:18+36:4617:31
111Ellen ForsgrenU2 (1094)37:00+17:1514:10
112Sofia DjerfD13 (696)1:16:14+42:4219:00
116Karl ForsgrenH10 (896)32:29+17:5212:59
116Per WintherH50 Kort (970)1:02:40+26:1213:16
120Lars DjerfOpen 5 (2110)54:36+24:2615:17
122Elsa ForsgrenD13 (696)1:30:00+56:2822:26
131Lovisa DjerfD10 (800)43:22+27:3717:59
164Anna NilssonOpen 7 (1596)54:26+28:3516:06
169Christina NilssonOpen 7 (1596)54:35+28:4416:08
182Agnes GustafssonU1 (1370)28:09+14:4614:30
216Marie-Louise DjerfOpen 5 (2110)1:04:22+34:1218:01
217Jakob WedmanH40 Kort (1099)2:16:37+1:34:2422:46
220Per Gustav WedmanU1 (1370)34:34+21:1117:49
Nils ForsgrenInskolning (1036)fullföljt
Eskil NilssonInskolning (1036)fullföljt
Fredrik PetrisiH45 Kort (1390)ej godkänd
My OttossonD21 Kort (619)ej godkänd
Karolina DjerfD15 (646)ej start
Sofie JörgensenOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser