Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Göteborg-Majorna OK

129 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander StrandD60 (252)41:5211:24
2Gudrun BromanD75 (194)48:35+0:1216:34
2Anders AxenborgH35 (257)1:01:20+1:197:29
2Björn ÖstmanOpen 6 (532)56:30+4:199:34
2Andreas HöyeOpen 9 (748)51:17+1:266:44
3Ture GunnarssonH85 (54)1:04:34+17:2126:54
3Anders LundellOpen 7 (1596)29:21+3:308:41
3Louise GötforsD40 Kort (909)37:55+1:449:08
4Ola MartnerH21 Kort (1049)51:26+2:466:43
5Anna ForsbergD21 Elit (362)1:20:26+4:177:56
5Anders YngströmH45 Kort (1390)41:37+4:018:12
6Mikael EliassonH21 Elit 2 (473)1:39:02+5:327:44
6Hanna PerssonD35 (137)58:55+7:449:41
6Hans MelinOpen 9 (748)1:01:50+11:598:08
7Karl-Johan NorlingOpen 6 (532)1:05:37+13:2611:07
8Anna WallinD21 Elit (362)1:22:01+5:528:06
8Kristina LorentzonOpen 6 (532)1:05:44+13:3311:08
9Joakim EliassonH21 Elit 2 (473)1:40:04+6:347:49
9Joakim KaminskyH35 (257)1:12:31+12:308:51
13Alva SellgrenD15 (646)48:39+4:1210:31
15Ola JodalH40 Kort (1099)48:29+6:168:04
15Linda VennerlundD35 Kort (370)53:41+11:2412:03
16Johan RosénOpen 9 (748)1:06:27+16:368:44
16Elisabeth RosénD65 Kort (313)58:24+16:1818:50
16Raffael HuberH21 Elit (387)1:33:17+7:436:47
17Jennifer DavidsonD13 (696)42:44+9:1210:39
17Per-Åke BligårdH21 Kort (1049)57:04+8:247:28
18Martin Jellvert BörjesonH18 Elit 2 (490)1:08:30+13:149:21
18Viktor Jellvert BörjesonH13 (749)35:18+4:218:58
18Helena SellgrenD50 (573)53:21+12:1512:31
19Per GenvadH21 Motion (233)1:18:21+22:5911:26
19Thomas SellgrenH55 (674)52:56+10:189:37
22Kristoffer SidebyH40 (638)1:10:29+15:469:03
23Viktoria ErnstssonD21 Elit (362)1:31:08+14:599:00
24Johan RunessonH21 Elit (387)1:37:09+11:357:04
25Lovisa LagoD14 Kort (220)40:17+15:3013:47
25Emma BergmanD21 Elit (362)1:33:08+16:599:12
27Olof SvenssonOpen 6 (532)1:17:42+25:3113:10
29Bengt JonassonH60 (688)1:06:05+18:2312:52
29Max BöniH16 (850)48:06+7:278:33
29Ola WallinderH45 Kort (1390)47:45+10:099:25
30Erik HogedalH14 (754)34:03+8:248:09
30Annika KuhlinD45 Kort (805)47:15+12:1413:16
31Johan BöniH20 Elit (540)1:23:05+11:508:03
31Bodil HalvarssonD21 (742)1:08:46+10:189:59
31Sara HolmdellD21 Kort (619)1:03:01+17:1512:37
32Jennie RunessonOpen 8 (1444)42:49+16:049:14
34Lisa FalkD13 (696)48:48+15:1612:10
34Christian TingströmH21 Elit (387)1:39:23+13:497:14
34Elin StrandhagenOpen 7 (1596)38:28+12:3711:22
35Andreas JohanssonH21 Elit (387)1:39:56+14:227:17
40Bo LeuchoviusH75 (521)1:01:58+21:5518:03
41Per SanderH50 (1174)59:21+13:489:32
41Elisabeth StrandhagenOpen 7 (1596)39:45+13:5411:45
41Anja MinörOpen 10 (473)59:34+24:4514:51
42Petter ÖstmanOpen 8 (1444)44:45+18:009:39
42Moa EnmarkD21 Elit (362)1:38:42+22:339:45
43Torbjörn AronssonH55 (674)1:03:27+20:4911:32
43Johanna WallinderD45 Kort (805)49:46+14:4513:58
44Isabella LagoD16 (684)56:08+12:4411:44
45Agneta SanderD50 (573)1:03:09+22:0314:49
45Johannes KuhlinH20 Elit (540)1:27:39+16:248:30
46Stina AhlnérD40 Kort (909)53:58+17:4713:00
46Lasse PedersenH55 (674)1:04:20+21:4211:41
52Laust SörensenOpen 9 (748)1:14:42+24:519:49
53Anders SpånérH55 (674)1:07:12+24:3412:13
53Andrew LagoH50 Kort (970)50:13+13:4510:38
55Annika HogedalD50 Kort (561)55:17+20:0417:10
55Erik ÖhlundH21 Elit (387)1:46:47+21:137:46
56Felix FalkH15 (748)1:00:32+19:2911:07
57Anders HedbergH21 Elit (387)1:47:31+21:577:50
57Fabienne WengerD21 Elit (362)1:50:27+34:1810:54
58Fredric EngelkeH40 Motion (326)1:42:09+50:09
59Moa KuhlinD18 Elit (557)1:11:36+19:5211:26
62Ingvar LarssonH55 (674)1:10:32+27:5412:49
63Johanna BlombergOpen 7 (1596)42:56+17:0512:42
64Kajsa JungbjerD18 Elit (557)1:12:44+21:0011:37
64Olof HalvarssonOpen 8 (1444)48:02+21:1710:22
67Margareta HofflanderOpen 5 (2110)49:01+18:5113:43
68Lovisa DavidsonD10 (800)28:33+12:4811:50
69Agnes SpånérD18 Elit (557)1:13:35+21:5111:45
71Klara WallinderD14 (641)51:58+20:1212:59
71Felix GarmerOpen 8 (1444)49:02+22:1710:35
71Michael AnderssonH55 Kort (500)1:14:57+38:0716:57
76Daniel SjölundOpen 7 (1596)44:37+18:4613:12
77Marita FinderupOpen 6 (532)2:06:28+1:14:1721:26
78Mathias SundbäckH35 Kort (413)2:12:13+1:24:5920:28
79Kathrine MånssonOpen 6 (532)2:10:23+1:18:1222:05
81Jörgen LjungbergOpen 8 (1444)49:50+23:0510:45
81Ulf AnderssonH50 Kort (970)54:57+18:2911:38
81Anders MånssonOpen 6 (532)2:10:34+1:18:2322:07
85Åsa JellvertD45 (744)1:13:30+34:1515:22
90Frida AnderssonD15 (646)1:19:18+34:5117:09
90Elin DölerudD21 (742)1:25:23+26:5512:24
91Arne Kjell VikhagenH40 (638)1:41:52+47:0913:05
97Kenneth RosénH70 (594)1:48:54+1:06:5625:05
99Patrik FalkH45 (1091)1:06:51+20:5510:07
100Mikael KuhlinH50 Kort (970)58:25+21:5712:22
102Ella WallinderD18 Elit (557)1:28:46+37:0214:10
103Nellie MånssonD14 (641)1:03:56+32:1015:59
104Elvira SellgrenD18 Elit (557)1:32:57+41:1314:50
108Lotta FalkD21 (742)1:34:32+36:0413:44
111Lena BlomOpen 7 (1596)48:26+22:3514:19
113Alexander ForsbergH11 (688)48:31+26:3715:36
113Jonas EkströmH21 Kort (1049)1:27:41+39:0111:28
115Karolina KällstrandOpen 8 (1444)54:19+27:3411:43
122Linn MånssonD10 (800)39:44+23:5916:29
122Fredrik HofflanderOpen 7 (1596)49:37+23:4614:40
126Tomas AxelssonOpen 7 (1596)50:07+24:1614:49
133Åsa HagnestålOpen 7 (1596)51:08+25:1715:07
147Guna BerzinaOpen 7 (1596)52:25+26:3415:30
149Fredrik DavidsonOpen 8 (1444)57:58+31:1312:31
159Rasmus LüscherH21 (889)2:30:14+1:19:0415:17
170David RosenfeldOpen 5 (2110)59:44+29:3416:43
179Pär EjebornOpen 8 (1444)1:01:25+34:4013:15
183Cathrine DavidsonOpen 7 (1596)56:30+30:3916:42
184Jane MelinOpen 8 (1444)1:02:35+35:5013:31
185Åsa NybergOpen 8 (1444)1:02:43+35:5813:32
185Malin Sjölund OlssonOpen 7 (1596)56:38+30:4716:45
206Robin PedersenOpen 8 (1444)1:04:46+38:0113:59
222Daniel ForsbergOpen 8 (1444)1:08:08+41:2314:42
223Gunnar JönssonOpen 8 (1444)1:08:43+41:5814:50
251Johanna FridhagenOpen 8 (1444)1:20:24+53:3917:21
284Kristina LarssonOpen 8 (1444)1:51:48+1:25:0324:08
288Eva SundbäckOpen 5 (2110)1:14:54+44:4420:58
Axel PerssonInskolning (1036)fullföljt
Amanda SidebyInskolning (1036)fullföljt
Emil BacklundOpen 8 (1444)ej godkänd
Fanny AnderssonD18 Elit 2 (180)ej godkänd
Acke WåhlanderH70 (594)ej start
Marita FinderupD40 (349)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser