Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Bredaryds SOK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladH13 (749)30:577:52
2Carina SvenssonD45 (744)41:47+2:328:44
6Mimmi DahlbergD18 Elit 2 (180)1:09:34+6:4712:18
6Anton GunnarssonH13 (749)32:38+1:418:18
7Klara ElmbladD18 Elit 2 (180)1:09:36+6:4912:19
7Micael ElmbladH50 Motion (233)52:30+8:3511:41
9Hanna DahlbergChallenge D 5 (211)45:56+10:118:48
10Håkan SvenssonH50 (1174)51:20+5:478:15
11Moa HanssonD18 Elit (557)59:32+7:489:30
12Sanna SigvardsonU2 (1094)23:32+3:479:00
14Tuva NylundD11 (567)28:07+5:329:00
15Emil AuseliusH15 (748)46:35+5:328:33
19Mats NylundH50 (1174)55:21+9:488:53
20Maria AnderssonD55 Kort (290)56:08+15:2717:32
21Håkan AuseliusH45 Motion (298)1:00:19+15:4312:43
23Amanda HanssonD21 (742)1:07:17+8:499:46
24Emma AuseliusD17-20 Kort (186)1:54:43+53:2323:53
28Ellen SigvardsonD13 (696)47:44+14:1211:54
30Daniel JohanssonOpen 12 (185)2:02:38+53:0612:07
31Anneli SigvardsonChallenge D 5 (211)56:00+20:1510:44
31Henrik AnderssonH21 Kort (1049)1:04:07+15:278:23
35Filip TrofastH16 (850)49:32+8:538:48
35Karin EmanuelssonOpen 10 (473)57:34+22:4514:21
37Per SigvardsonH45 Kort (1390)49:05+11:299:40
43Jennie JohanssonD21 Kort (619)1:09:26+23:4013:54
47Arne AnderssonH60 Kort (465)59:40+17:4314:28
50Mattias GunnarssonH40 (638)1:24:44+30:0110:53
62Elsa AnderssonD18 Elit (557)1:12:11+20:2711:31
62Fredrik JohanssonH21 (889)1:33:36+22:269:31
73Linnea SkalbergD14 (641)52:22+20:3613:05
77Lisa ElmbladD20 Elit (466)1:33:37+34:1212:46
77Nils-Åke EmanuelssonOpen 10 (473)1:35:39+1:00:5023:51
78Tommy AskOpen 9 (748)1:22:39+32:4810:52
79Linnéa AnderssonD20 Elit (466)1:35:50+36:2513:04
83Amelia SkalbergD18 Elit (557)1:17:36+25:5212:23
104Mikael HanssonH50 (1174)1:10:22+24:4911:18
105Per HultH21 Kort (1049)1:24:48+36:0811:05
109Hugo AuseliusH12 (772)38:03+21:1511:31
111Fredrik ErikssonH21 Kort (1049)1:26:39+37:5911:20
117Hedvig SeverinssonD14 (641)1:10:27+38:4117:36
118David JohanssonH16 (850)1:16:52+36:1313:40
126Henric JohnssonH21 Kort (1049)1:29:40+41:0011:44
132Magnus TrofastH45 (1091)1:15:59+30:0311:30
170Maria AuseliusD40 Kort (909)1:44:29+1:08:1825:10
200Ina SkalbergOpen 8 (1444)1:04:17+37:3213:53
237Mats JohanssonOpen 8 (1444)1:12:36+45:5115:40
276Marianne JönssonOpen 5 (2110)1:12:00+41:5020:10
Bernt KarlssonH50 Kort (970)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser