Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västvärmlands OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven-Arne NilssonH70 Motion (220)40:2912:22
9Jan FogelbergH70 (594)51:26+9:2811:51
12Laila OlssonD70 Kort (205)1:09:06+17:4423:25
13Rolf ErikssonH60 Kort (465)48:06+6:0911:40
18Jonas FogelbergH35 (257)1:26:52+26:5110:37
20Kristin JohanssonD40 (349)1:04:05+13:2212:05
21Arvid JohanssonH16 Kort (133)1:22:21+42:3020:11
23Fredrik KarlssonH40 Motion (326)1:09:59+17:59
24Kristina LöfvenholmOpen 7 (1596)37:16+11:2511:01
25Tony GullqvistH50 Motion (233)1:06:51+22:5614:53
28John LarssonH80 (204)1:09:07+33:2327:52
31Anna-Märta JohanssonD40 Motion (523)57:49+18:5910:23
32Magnus JonssonH35 Kort (413)1:10:32+23:1810:55
36Sofia FogelbergD21 Motion (232)1:22:24+36:2819:23Ladda ner rutt i gpx-format
38Tommy JohanssonH40 (638)1:16:39+21:569:51
39Rune OlssonH70 Motion (220)1:21:06+40:3724:48
44Thomas GabrielssonH55 Kort (500)1:00:05+23:1513:35
53Klara JohanssonD13 (696)52:49+19:1713:10
59Pernilla StakeD40 Kort (909)55:25+19:1413:21
70Jenny GullqvistD21 (742)1:18:42+20:1411:26
76Maria ErikssonD21 (742)1:21:55+23:2711:54
77Anders JohanssonH45 Kort (1390)56:07+18:3111:04
78Elias JosefssonU1 (1370)21:17+7:5410:58
84Elin ErikssonD21 (742)1:23:56+25:2812:11
95Märtha StakeD12 (696)36:08+16:4011:30
108Ingrid StakeD14 (641)1:05:51+34:0516:27
109Marina ThybergD40 Kort (909)1:11:11+35:0017:09
110Anders FogelbergH21 (889)1:45:07+33:5710:42
116Gustaf ThybergH11 (688)51:09+29:1516:26
126Lovisa GullqvistD10 (800)40:48+25:0316:55
129Nils JohanssonH10 (896)36:18+21:4114:31
134Adam ThybergH12 (772)51:56+35:0815:44
146Malte BlomgrenU1 (1370)25:43+12:2013:15
152Maria DåverhögD40 Kort (909)1:26:12+50:0120:46
153Jonas GabrielssonOpen 8 (1444)58:35+31:5012:39
322Lars ThybergOpen 5 (2110)1:21:47+51:3722:54
Emil JohanssonInskolning (1036)fullföljt
Lydia StakeInskolning (1036)fullföljt
Oskar JohanssonH20 (272)ej godkänd
Maja JosefssonU2 (1094)ej godkänd
Christina GabrielssonD50 Kort (561)ej start
Eric GävertH50 Kort (970)ej start
Marianne GerbornD60 Kort (324)ej start
Anna GerbornOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser