Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Attunda OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lena NilssonD40 Kort (909)43:03+6:5210:22
9Daniel RoosH20 Elit (540)1:17:23+6:087:30
12Maria Von SchmalenséeD40 (349)55:31+4:4810:28
13Kristina FriskD65 Kort (313)56:45+14:3918:18
14Marcus SteneboH11 (688)25:11+3:178:05
20Björn CarlheimH35 (257)1:30:16+30:1511:02
22Anders CarlheimH35 (257)1:31:08+31:0711:08
25Monica RoosD45 Kort (805)45:49+10:4812:52
25Filip BrunanderH18 (520)1:07:38+19:3311:01
26Elis IversH11 (688)29:55+8:019:37
26Nina IversD45 Kort (805)47:02+12:0113:12
29Sofia IversD13 (696)47:53+14:2111:56
29Charlotte EngesD50 Motion (217)1:07:49+24:5618:13
32Anton DanielsH20 (272)1:29:25+30:1812:51
33Anders BrunanderChallenge H 10 (182)1:24:12+31:148:31
35Gustav WirénH13 (749)38:57+8:009:54
37Anders NilssonChallenge H 10 (182)1:34:58+42:009:37
41Leif NordinH65 (687)1:04:45+19:4213:29
42Karl EngesH20 Elit (540)1:25:38+14:238:18
42Ulrik IversH45 Kort (1390)49:48+12:129:49
43Lovisa NilssonD13 (696)50:21+16:4912:33
44Vilma NilssonD10 (800)24:43+8:5810:15
45Christian RedtzerH18 Elit 2 (490)1:14:32+19:1610:10
49Josefin KarlssonD18 (289)1:43:59+53:1019:59
52Göran AnderssonPre-Elit (320)1:23+1:170:08
60Hampus BrunanderH15 (748)1:01:39+20:3611:19
61Marcus Salomon-SörensenH15 (748)1:02:10+21:0711:25
61Johan RedtzerH45 Kort (1390)53:26+15:5010:32
69Thomas LarssonOpen 4 (718)1:10:08+31:3914:42
74Veronica RedtzerD15 (646)1:11:36+27:0915:29
75Oskar DanielsH21 Elit (387)1:58:06+32:328:36
78Göran FriskH65 Kort (570)1:10:58+32:2719:20
79Alicia RedtzerD15 (646)1:14:42+30:1516:10
80Christopher WilestedtH18 Elit 2 (490)1:30:36+35:2012:22
93Karin SteneboD45 (744)1:15:11+35:5615:43
94Simon MarteliusH20 Elit (540)1:54:00+42:4511:04
104Oskar EngesH16 (850)1:10:06+29:2712:28
126Håkan RedtzerH50 (1174)1:14:56+29:2312:02
136Jakob RedtzerH21 Kort (1049)1:34:46+46:0612:24
141Anette BrunanderD40 Kort (909)1:21:48+45:3719:42
144Åsa WilestedtD40 Kort (909)1:22:08+45:5719:47
167Love LindströmH21 (889)2:52:05+1:40:5517:31
176Mikael WirénH50 (1174)1:30:44+45:1114:35
178Peter Salomon-SörensenH50 Kort (970)1:35:25+58:5720:12
220Wiktor EngesU1 (1370)34:34+21:1117:49
Maja SandvikD13 (696)ej godkänd
Hans Andersson StrinningH60 Kort (465)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser