Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skåneslättens OL

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Curth SvenssonH85 (54)51:32+4:1921:28
7Lena OlssonD55 (418)53:05+6:4013:02
8Ina LindebergD60 (252)52:23+10:3114:16
9Gustav ÅkessonH12 Kort (99)29:21+12:2112:19
10Lisa Jonsson-NordinD16 (684)46:22+2:589:42
10Marika HusbyD45 Kort (805)39:29+4:2811:05
12Elin TiensuuD35 Motion (190)50:15+12:4213:32
13Albin WeidenH12 (772)23:34+6:467:08
14Helén ÅkessonOpen 1 (561)31:02+10:1011:40
16Björn ÅkessonOpen 6 (532)1:12:43+20:3212:19
18Hugo MattssonH21 Kort (1049)57:33+8:537:31
18Erik EkebjärU2 (1094)24:04+4:199:13
20Christina SegerslättD55 (418)59:53+13:2814:42
21Tea MarkholmD13 (696)43:55+10:2310:57
21Lovisa WeidenD14 (641)40:13+8:2710:03
22Noa LindvallH16 Kort (133)1:26:17+46:2621:08
23Maja GelknerD14 Kort (220)38:17+13:3013:06
24Matilda RylanderD14 Kort (220)39:17+14:3013:27
24Kenth SundgrenH65 (687)58:45+13:4212:14
24Johan SanderH35 Kort (413)1:04:23+17:099:57
27Susanne OlssonD60 Motion (183)1:37:40+46:3430:19
29Niklas OlssonH21 (889)1:26:03+14:538:45
30Karolina  HellfalkD35 Motion (190)1:05:52+28:1917:45
31Christina OlssonD55 (418)1:04:52+18:2715:56
37Karin SvenssonD35 Motion (190)1:41:30+1:03:5727:21
38Roland NilssonH50 Motion (233)1:22:46+38:5118:26
38Ingrid SalomonssonD65 (270)1:33:02+43:2524:44
40Göran RylanderH50 Motion (233)1:26:21+42:2619:13
41Isak PrellnerH18 Elit (582)1:08:11+15:078:21
44Stefan PålssonH50 (1174)59:33+14:009:34
44Fredrik SalomonssonH35 Kort (413)1:16:56+29:4211:54
45Maja LagnanderOpen 1 (561)43:16+22:2416:15
46Niklas GelknerH45 Motion (298)1:20:58+36:2217:04
47Erik ZeilonH18 Elit (582)1:09:30+16:268:31
47Viggo JohanssonH13 (749)43:54+12:5711:10
49Sven-Erik ForsellH70 Kort (532)55:13+19:3016:56
49Mats OlssonH65 Kort (570)56:53+18:2215:29
52Ebba JensenD15 (646)1:01:12+16:4513:14
57Malin WeidenD45 Kort (805)52:07+17:0614:38
60Johan KarlbergOpen 6 (532)1:40:01+47:5016:57
62Lotta BerntssonD50 Kort (561)59:02+23:4918:20
70Marie MarkholmD40 Kort (909)58:02+21:5113:59
72Hanne HusbyD11 (567)38:53+16:1812:27
72Adam SegerslättH18 Elit 2 (490)1:25:37+30:2111:41
82Gert OlssonH65 (687)1:19:08+34:0516:29
83Annie LennartssonD21 Kort (619)1:27:44+41:5817:34
83Sten SegerslättH55 (674)1:18:17+35:3914:14
83Alva NystedtD12 (696)34:15+14:4710:54
85Margareta RylanderD45 Kort (805)58:13+23:1216:21
91Pernilla OlssonD21 (742)1:25:41+27:1312:27
96Ola MarkholmH40 Kort (1099)1:04:31+22:1810:45
102Magnus ThuressonH40 Kort (1099)1:07:14+25:0111:12
105Adam JohanssonH11 (688)44:41+22:4714:22
107Stina MöllerD14 (641)1:05:47+34:0116:26
110Ida HusbyD10 (800)36:17+20:3215:03
120Jan JohanssonH50 Kort (970)1:03:25+26:5713:26
121Theo GelknerU2 (1094)38:27+18:4214:43
125Kerstin JensenD45 Kort (805)1:10:32+35:3119:48
128Isak LagnanderH14 (754)1:08:25+42:4616:24
129Angelica EngströmD21 (742)1:49:10+50:4215:52
129Pontus ThuressonH13 (749)1:15:45+44:4819:16
134Jakob ÅkessonU2 (1094)40:51+21:0615:39
134Johan JensenH45 Kort (1390)1:06:03+28:2713:01
136Edvin SanderH10 (896)38:23+23:4615:21
142Bengt-Åke BerntssonH50 (1174)1:19:49+34:1612:49
143Kalle EkebjärH45 Kort (1390)1:08:03+30:2713:25
152Mats JonssonH45 Kort (1390)1:10:08+32:3213:49
153Adrian EngströmOpen 5 (2110)58:27+28:1716:22
154Daniel NilssonH21 Kort (1049)1:40:31+51:5113:09
175Henning KarlbergOpen 5 (2110)1:00:10+30:0016:51
178Henrik WeidenH45 Kort (1390)1:17:54+40:1815:21
183Göran MattssonOpen 8 (1444)1:02:29+35:4413:29
199Olof BarrH45 (1091)1:44:35+58:3915:50
201Lars LindebergOpen 5 (2110)1:02:57+32:4717:37
260Niklas LagnanderOpen 5 (2110)1:09:15+39:0519:23
281Bengt SalomonssonOpen 8 (1444)1:49:12+1:22:2723:35
Jack SalomonssonInskolning (1036)fullföljt
Valter SanderInskolning (1036)fullföljt
Linn ThuressonInskolning (1036)fullföljt
Hannah TiensuuInskolning (1036)fullföljt
Anders MöllerOpen 5 (2110)ej godkänd
David SvenssonH20 Elit 2 (89)ej start
Wilma MarkholmD15 (646)ej start
Ronja ArvidssonD21 (742)ej start
Linda NilssonD21 Kort (619)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser