Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Halden SK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lene SandvikD40 Motion (523)44:46+5:568:03
3Emil WingstedtH21 Kort (1049)50:41+2:016:38
3Sander Finsrud KirkebøenH21 Motion (233)1:01:01+5:398:54
4Tore SandvikH40 (638)58:05+3:227:27
6Marcus MillegårdH21 Elit (387)1:29:13+3:396:30
9Heidi StoksethD35 Kort (370)50:46+8:2911:24
10Ane Sofie BjørgulD21 Kort (619)55:04+9:1811:02
13Monica NordbrødenD50 Motion (217)58:30+15:3715:43
14Jan GranstedtH55 (674)50:50+8:129:14
17Gina GranstedtD18 Elit (557)1:02:09+10:259:55
18Malena Asheim BirkelandD21 Kort (619)58:53+13:0711:48
19Hedda Raadal BjørloD15 (646)50:33+6:0610:56
20Bård MoumH45 Motion (298)59:27+14:5112:32
21Kjetil  BjørloH45 (1091)52:57+7:018:01
21Tor WøienH80 (204)57:15+21:3123:05
23Øyvind StoksethH40 (638)1:10:48+16:059:06
24Liam WingstedtH10 (896)20:23+5:468:09
25Håkon Raadal BjørloH18 Elit (582)1:03:22+10:187:45
27Jørn NordbrødenH55 Kort (500)52:37+15:4711:54
29Anders Felde OlaussenH20 Elit (540)1:22:49+11:348:02
32Minna WingstedtU2 (1094)26:55+7:1010:18
35Elena RoosD21 Elit (362)1:37:00+20:519:35
36Josefin EylertsenU2 (1094)27:10+7:2510:24
40Hanne Lerche RaadalD45 (744)55:59+16:4411:42
43Arild KirkebøenH50 Motion (233)1:44:58+1:01:0323:22
45Niels Christian HellerudH15 (748)54:52+13:4910:05
47August Asheim  BirkelandH16 (850)52:00+11:219:15
49Idun Kristine Felde OlaussenD16 (684)57:19+13:5511:59
60Tore Herman KirkebøenH13 (749)46:52+15:5511:55
61Peter NordbrødenH18 Elit (582)1:13:12+20:088:58
64Håkon Østraat SævareidH18 Elit (582)1:13:41+20:379:01
65Sigurd Saxe SandvikH12 (772)29:43+12:559:00
70Svend Arne YtterbølH50 (1174)1:04:20+18:4710:20
77Hanna Lye MoumD15 (646)1:12:57+28:3015:47
77Trygve Kristoffer LøvliH18 Elit (582)1:17:17+24:139:28
92Lisa JenssenD15 (646)1:20:57+36:3017:31
96Irene Felde OlaussenD45 Kort (805)1:01:25+26:2417:15
100Pål HellerudH55 Kort (500)2:01:57+1:25:0727:35
113Marianne DæhliOpen 8 (1444)53:51+27:0611:37
116Erlend BrendstuenH16 (850)1:14:46+34:0713:18
122Sverre Karenus SandvikU2 (1094)38:35+18:5014:46
123Jacob EylertsenU2 (1094)38:50+19:0514:52
127Aksel Johan SandvikU2 (1094)39:17+19:3215:03
133Alexander Skaug YtterbølH16 (850)1:24:50+44:1115:05
164Claus NorstedH45 (1091)1:23:02+37:0612:34
173Jim OlaussenH50 (1174)1:29:42+44:0914:25
Ville WingstedtInskolning (1036)fullföljt
Ole Øivind NorstedH14 (754)ej godkänd
Nora TorgersenD16 (684)ej start
Karoline AuneD16 (684)ej start
Jonatan AuneH14 (754)ej start
Anja WingstedtD35 Kort (370)ej start
Gudmund JenssenH45 Kort (1390)ej start
Randi Brevig AuneD40 Motion (523)ej start
Henrik AuneH45 Motion (298)ej start
Nina Asheim BirkelandOpen 9 (748)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser