Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Linné

100 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin FredholmPre-Elit (320)0:060:00
1Samantha SaegerD21 (742)58:288:29
2Annika BillstamD21 Elit (362)1:18:25+2:167:44
2Klara MandahlD18 Elit 2 (180)1:04:55+2:0811:29
3Annika BjörkD35 (137)56:19+5:089:15
3Lars MandahlH50 Motion (233)48:55+5:0010:53
4Christina HjertsonD60 (252)47:53+6:0113:02
4Albin RidefeltH21 Elit (387)1:28:14+2:406:25
6Johanna RoosD11 (567)24:52+2:177:58
7Matt OgdenOpen 12 (185)1:20:56+11:248:00
7Henrik BoströmH35 Kort (413)54:02+6:488:21
8Marie OhlinD21 Kort (619)53:46+8:0010:46
9Sandra BoströmD16 (684)46:20+2:569:41
9Henrik RoosH40 Kort (1099)46:38+4:257:46
12Jannis BonekH16 (850)44:09+3:307:51
12Rassmus AnderssonH21 Elit (387)1:32:21+6:476:43
13Maria BrolinChallenge D 10 (65)1:55:26+50:4111:41
20Olle GrywenzH16 (850)45:36+4:578:06
21Eva FredholmPre-Elit (320)0:18+0:120:01
22Tomas StenströmOpen 8 (1444)41:11+14:268:53
22Fredrika von EssenD20 (410)1:11:45+11:4212:41
24Karin SkoglundD50 Motion (217)1:04:48+21:5517:25
25Oskar AnderssonH17-20 Kort (146)2:30:27+1:32:4226:20
25Axel GidlundH11 (688)29:36+7:429:31
25Marcus PherssonH45 Kort (1390)47:06+9:309:17
27Owe FredholmPre-Elit (320)0:21+0:150:02
27Karl GrywenzH13 (749)37:28+6:319:32
28Ellen HedinU1 (1370)17:51+4:289:12
29Henrik WåhlströmOpen 12 (185)1:55:40+46:0811:26
31Tuve MöllerH18 Elit 2 (490)1:11:18+16:029:44
31Henrik BergmanH70 (594)1:02:16+20:1814:20
31Anders BoströmH45 (1091)56:13+10:178:31
32Arvid RoosH14 (754)34:22+8:438:14
32Niklas AldénH21 Elit (387)1:39:16+13:427:14
32Sara JohanssonD21 Kort (619)1:03:12+17:2612:39
33Märit KarlströmOpen 11 (267)1:41:22+58:5218:31
35Åsa HedinD40 Kort (909)51:31+15:2012:24
35Gustav BrolinChallenge H 5 (174)1:55:36+1:23:5622:11
36Andreas HjertsonH55 (674)59:54+17:1610:53
38Sara RoosU1 (1370)18:54+5:319:44
39Klara HartD10 (800)24:13+8:2810:02
40Linda WåhlströmOpen 5 (2110)45:10+15:0012:39
43Per GrywenzH50 Kort (970)47:48+11:2010:07
44Emil BoströmH13 (749)41:51+10:5410:38
47Elsa HedinD10 (800)25:46+10:0110:41
47Axel SparrmanU1 (1370)19:13+5:509:54
49Kate MorrisonD21 (742)1:13:45+15:1710:43
50Maria HartD50 (573)1:04:44+23:3815:11
51Annette RoosD40 Kort (909)54:46+18:3513:11
54Dan HörnellH40 (638)1:25:26+30:4310:58
54Olle NilssonH18 Elit (582)1:11:44+18:408:47
55Tryggve RönnqvistH55 Kort (500)1:01:52+25:0213:59
56Simon EklövH21 Elit 2 (473)2:05:34+32:049:48
57Frida ÖhlundOpen 10 (473)1:07:22+32:3316:47
59Anders KarlssonH60 (688)1:20:13+32:3115:38
60Jakob AnderssonH21 Elit (387)1:48:52+23:187:56
61Peter EklövH55 Kort (500)1:07:12+30:2215:12
62Albin ÅslundH10 (896)23:53+9:169:33
62Viktor BoströmH11 (688)35:02+13:0811:15
62Malin SparrmanD40 (349)2:06:48+1:16:0523:55
65Pia GuståsD45 (744)1:04:15+25:0013:26
66Pontus GustafssonH13 (749)47:41+16:4412:07
69Francois JolyH21 Elit 2 (473)2:15:57+42:2710:37
70Johannes RidefeltH18 Elit (582)1:15:15+22:119:13
73Johan MöllerH50 (1174)1:04:55+19:2210:26
73Henry McNultyH20 Elit (540)1:37:55+26:409:30
75Mathias NordlinderH11 (688)36:55+15:0111:52
76Daniel RönnqvistH16 (850)57:24+16:4510:12
80Lotta MöllerD45 Motion (502)1:22:14+36:0022:35
83Isak EklövH21 Kort (1049)1:19:27+30:4710:23
84Daniel Carlson BjernaldH18 Elit (582)1:18:05+25:019:34
87Oskar StenviH14 (754)48:05+22:2611:31
90Adam SparrmanU2 (1094)34:17+14:3213:08
91William ErnlundH16 (850)1:04:04+23:2511:23
93Lars Erik HermanssonH60 (688)1:37:58+50:1619:05
94Peter GustafssonH40 Kort (1099)1:04:28+22:1510:44
101Andreas OlssonH40 Kort (1099)1:06:57+24:4411:09
107Rob HartH45 (1091)1:09:21+23:2510:30
114Anna LithellD14 (641)1:08:23+36:3717:05
115Oscar ÅslundH10 (896)32:25+17:4812:58
116Mats WickbomOpen 7 (1596)49:08+23:1714:32
132Carl-Johan HögbergH21 (889)1:58:39+47:2912:04
139Malva MöllerD12 (696)1:25:26+1:05:5827:12
142Theo RistoU1 (1370)25:20+11:5713:03
150Kjell RistoH50 Kort (970)1:13:14+36:4615:30
164Tommy StenviH45 Kort (1390)1:13:55+36:1914:34
177Sofia ÅslundOpen 7 (1596)55:45+29:5416:29
191Per-Erik ÅslundOpen 7 (1596)57:42+31:5117:04
222Per AnderssonH40 Kort (1099)2:59:25+2:17:1229:54
248Linnea RönnqvistOpen 7 (1596)1:08:30+42:3920:15
Ingrid BrolinInskolning (1036)fullföljt
Ivar MandahlInskolning (1036)fullföljt
Ida  OlssonInskolning (1036)fullföljt
Klara MöllerD15 (646)ej godkänd
Linn RistoD12 (696)ej godkänd
Martin StrömgrenH21 (889)ej godkänd
Anna KarlströmD18 Elit (557)ej godkänd
Bettina AebiD21 Elit (362)ej godkänd
Oskar SjöbergH21 Elit (387)ej godkänd
Erik SparrmanH40 Kort (1099)ej godkänd
Maria JanssonD16 (684)ej start
Lars-Olof JanssonH55 (674)ej start
Per-Erik WåhlbergH65 (687)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser