Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Friskus-Varberg

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bernice AntonssonD80 (45)55:59+7:1225:26
6Maja KarmstigOpen 1 (561)26:01+5:099:46
11Ingmar JohanssonPre-A (231)0:22+0:160:02
11Sara JosarpD20 (410)1:07:54+7:5112:01
17Eva ErikssonD65 Kort (313)58:30+16:2418:52
20Albin HjertströmH16 Kort (133)1:16:42+36:5118:47
21Alva AnderssonU2 (1094)24:34+4:499:24
23Elvira KarmstigU1 (1370)16:59+3:368:45
23Olle JosarpH18 Elit (582)1:03:10+10:067:44
28Gösta ErikssonH65 Kort (570)50:48+12:1713:50
32Anders IvarssonOpen 6 (532)1:21:37+29:2613:49
33Lova JohanssonU2 (1094)26:58+7:1310:19
38Bengt JohanssonH45 Kort (1390)49:22+11:469:44
39Cecilia EricssonD40 Motion (523)1:00:02+21:1210:47
40Jimmy HäggH35 (257)2:00:11+1:00:1014:41Ladda ner rutt i gpx-format
41Hanna ArnellOpen 9 (748)1:12:36+22:459:33
45Axel BechtelH12 (772)27:45+10:578:24
48Lovisa EliassonU2 (1094)28:56+9:1111:05
58Alice CarlqvistU2 (1094)30:23+10:3811:38
63Alex JohanssonH12 (772)29:33+12:458:57
64Tim JohanssonH15 (748)1:02:44+21:4111:31
66Lena EliassonD40 Motion (523)1:10:11+31:2112:37
66Noah BechtelH14 (754)44:14+18:3510:36
70Hanna CarlqvistD14 (641)51:17+19:3112:49
71Annika BechtelD40 Kort (909)58:08+21:5714:00
75Elsa EricssonD14 (641)52:46+21:0013:11
77Emy HjertströmU2 (1094)33:02+13:1712:39
78Lars EkmanOpen 8 (1444)49:34+22:4910:42
82Jimmy JohanssonOpen 9 (748)1:24:01+34:1011:03
87Emma EliassonD12 (696)35:13+15:4511:12
88Carina AnderssonD45 (744)1:14:16+35:0115:32
89Thomas JosarpH45 (1091)1:05:33+19:379:55
90Malin JohanssonD40 Kort (909)1:04:12+28:0115:28
101Ester EricssonD10 (800)35:08+19:2314:34
108Pia HjertströmD45 Kort (805)1:03:49+28:4817:55
124David JohanssonH13 (749)1:06:38+35:4116:57
128Filip CarlqvistH11 (688)57:48+35:5418:35
137Sofia KarmstigOpen 8 (1444)56:52+30:0712:16
153Magnus EliassonH40 Kort (1099)1:22:07+39:5413:41
171Henrik BechtelH40 Kort (1099)1:29:40+47:2714:56
171Fredrik CarlqvistH45 Kort (1390)1:15:39+38:0314:55
183Anders GustafssonH45 Kort (1390)1:18:32+40:5615:29
211Jeanette LarssonOpen 8 (1444)1:05:49+39:0414:12
229Bo JohanssonOpen 7 (1596)1:04:21+38:3019:02
230Monica JohanssonOpen 7 (1596)1:04:29+38:3819:04
231Emma SigvardssonOpen 8 (1444)1:11:00+44:1515:20
249Märta AnderssonU1 (1370)46:04+32:4123:44
283Kåre TengnérOpen 7 (1596)1:24:46+58:5525:04
293Birgitte AronssonOpen 5 (2110)1:15:05+44:5521:01
364Ann-Kristin RundbergOpen 5 (2110)1:50:20+1:20:1030:54
Maja EliassonInskolning (1036)fullföljt
Daniel GustafssonH21 (889)ej godkänd
Johan HjertströmH50 Motion (233)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser