Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Eksjö SOK

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elisabeth HagelbergD35 Motion (190)37:3310:07
2Ella PerssonD12 Kort (142)22:39+0:319:21
2Stefan DjurstedtOpen 7 (1596)27:01+1:107:59
3Frida BerglundD35 Motion (190)40:04+2:3110:47
4Linnéa GolsäterD18 Elit (557)55:24+3:408:50
5Agnes DjurstedtD12 (696)22:10+2:427:03
5Susanna DjurstedtD45 Kort (805)37:05+2:0410:25
6Göran BerganderH80 Motion (43)1:19:42+32:3927:40
7Olof HedinH14 Kort (157)34:35+7:4810:54
8Sanna FastD18 Elit (557)58:18+6:349:18
10Johan BerglundOpen 9 (748)1:05:20+15:298:35
12Tilda HagelbergD12 Kort (142)33:17+11:0913:45
13Fanny SundbladD16 (684)47:37+4:139:57
13Arne KlintbergH55 Kort (500)47:53+11:0310:50
15Rickard JakobssonOpen 7 (1596)35:06+9:1510:23
16Nils WärnsbergH18 Elit 2 (490)1:07:53+12:379:16
17August KollbergOpen 9 (748)1:07:04+17:138:49
17Cecilia BerganderD21 Kort (619)58:42+12:5611:45
19Ingemar HedinH50 Motion (233)1:01:23+17:2813:40
21Lasse JanssonH35 (257)1:30:35+30:3411:04
23Hans PansellH60 Motion (156)1:11:22+30:4418:38
24Monica HenrikssonD55 (418)1:01:19+14:5415:03
26Klara HöglundD14 (641)41:30+9:4410:22
26Lisa HolerD21 Elit (362)1:33:24+17:159:13
28Carina BerganderD45 Kort (805)47:08+12:0713:14
29Hugo DjurstedtH14 (754)34:00+8:218:09
30Peter SvahnH50 Motion (233)1:10:37+26:4215:43
30Alva HagelbergU1 (1370)18:11+4:489:22
31Amanda Falck WeberD20 Elit (466)1:16:03+16:3810:22
31Erik BerglundU1 (1370)18:12+4:499:22
31Marie GolsäterD50 Motion (217)1:09:08+26:1518:35
31Josefine KlintbergD21 Elit (362)1:35:24+19:159:25
33Hanna EDVARDSSOND35 Motion (190)1:19:29+41:5621:25
34Lars HagelbergH45 Motion (298)1:10:57+26:2114:58
37Lotta SundbladOpen 7 (1596)39:16+13:2511:37
40Gabriella S BerganderD18 Elit (557)1:06:16+14:3210:35
44Christer FolkessonH60 (688)1:13:39+25:5714:21
44Rafael DobnikH18 Elit (582)1:08:51+15:478:26
45Linnéa EdvardssonU2 (1094)28:35+8:5010:57
47Mattis PerssonH14 (754)39:26+13:479:27
49Simon SvahnH14 (754)39:35+13:569:29
50Michael SiemmeisterH21 Elit 2 (473)1:59:07+25:379:18
51Oskar LindH18 Elit (582)1:11:09+18:058:43
55Timo SuterH18 Elit (582)1:11:47+18:438:47
60Axel RydgårdH18 (520)1:25:44+37:3913:59
61Anette OlssonD45 Motion (502)1:12:27+26:1319:54
65Åsa PerssonOpen 4 (718)1:05:29+27:0013:43
66Agnes AdolfssonD21 (742)1:18:05+19:3711:20
69Philip EdvardssonH18 Elit 2 (490)1:24:05+28:4911:29
69Wilma BerganderD14 (641)51:05+19:1912:46
69Christer JohanssonOpen 7 (1596)43:52+18:0112:58
71Hugo JakobssonH14 (754)44:54+19:1510:46
75Lars NordgrenH45 (1091)1:03:00+17:049:32
79Jonas Falck WeberH21 Elit 2 (473)2:32:49+59:1911:56
79Simon NilssonH21 Kort (1049)1:17:25+28:4510:07
80Anders EdvardssonH40 (638)1:36:47+42:0412:26
82Christer FyhrOpen 4 (718)1:18:40+40:1116:29
83Lucas SundbladH18 Elit (582)1:17:52+24:489:32
90Oskar SvahnH15 (748)1:10:33+29:3012:58
94Carl HedinH14 (754)50:33+24:5412:07
108Måns PerssonU1 (1370)23:29+10:0612:06
120Ida EdvardssonD13 (696)1:24:51+51:1921:09
123Elin RydgårdD15 (646)2:16:25+1:31:5829:31
151Jenny JakobssonOpen 5 (2110)58:17+28:0716:19
176Tove JakobssonU1 (1370)27:43+14:2014:17
187Vilmer HagelbergU1 (1370)28:59+15:3614:56
197Maja BerglundU1 (1370)30:17+16:5415:36
215Agnes HöglundU1 (1370)33:22+19:5917:11
218Pelle JakobssonU1 (1370)33:54+20:3117:28
220Ingela KlintbergOpen 7 (1596)1:02:36+36:4518:31
237Pelle HöglundOpen 7 (1596)1:06:01+40:1019:31
Andreas BerganderH21 Elit 2 (473)ej godkänd
Anja ArbterD21 Elit 2 (45)ej start
Noah PansellH12 (772)ej start
Hanna ÖstenbergD20 Elit (466)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser