Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gamleby OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Viktor PetterssonH16 Kort (133)55:44+15:5313:39
11Erik AxelssonH16 Kort (133)57:57+18:0614:12
14Tuva ÖstangårdD10 (800)20:25+4:408:28
14Lena PerssonD60 (252)59:57+18:0516:20
16Gunnel ChristianssonD70 Motion (144)1:09:11+25:2822:32
16Tove ValleriusD11 (567)28:40+6:059:11
18Lena JakobssonD50 Motion (217)1:01:24+18:3116:30
20Maria WallströmD35 Motion (190)53:21+15:4814:22
33Susanne GranD45 Kort (805)48:13+13:1213:32
37Aron ÖstangårdH13 (749)39:48+8:5110:07
40Yvonne JohanssonD55 Kort (290)1:14:36+33:5523:18
41Petter ValleriusH35 (257)2:02:06+1:02:0514:55
44Hanna ÖbergD11 (567)32:36+10:0110:26
44Carl ÖbergH10 (896)22:18+7:418:55
50Inger AlmgrenD65 Kort (313)1:32:59+50:5329:59
50Ann-Sofi OlovssonD40 Motion (523)1:03:47+24:5711:28
51Lena SandahlD65 Kort (313)1:38:37+56:3131:48
52Ingemar PerssonH60 (688)1:16:52+29:1014:59
53Loke ÖstangårdH15 (748)59:14+18:1110:53
54Thomas JohanssonH45 Kort (1390)52:20+14:4410:19
57Fabian ValleriusH13 (749)46:02+15:0511:42
59Isak LiljeholmH12 (772)29:06+12:188:49
64Måns AxelssonH40 Motion (326)2:02:11+1:10:11
73Hans-Åke ChristianssonH70 (594)1:29:00+47:0220:30
79Maria NilssonD40 Motion (523)1:15:49+36:5913:38
82Åsa AxelssonD45 Motion (502)1:24:22+38:0823:10
92Henrik PetterssonH12 (772)34:44+17:5610:31
92Lars KarlssonH65 Kort (570)1:21:50+43:1922:17
94Johnny GustafssonH65 (687)1:22:50+37:4717:15
102Göran AlmgrenH70 (594)2:03:25+1:21:2728:26
106Jan JohanssonH60 (688)1:47:13+59:3120:53
117Oliver ValleriusH15 (748)1:36:35+55:3217:45
123Maja AxelssonD12 (696)47:34+28:0615:08
126Ellen OlovssonD12 (696)48:43+29:1515:30
126Jenny JakobssonD16 (684)1:34:05+50:4119:40
130Nicklas EnlundOpen 9 (748)2:20:10+1:30:1918:26
142Agnes OlovssonU2 (1094)42:39+22:5416:20
144Pia ÖstangårdD45 Kort (805)1:28:36+53:3524:53
149Christer ÖbergH40 Kort (1099)1:19:39+37:2613:16
153Per SandahlH21 Kort (1049)1:40:25+51:4513:08
154Richard OlovssonH40 Kort (1099)1:22:35+40:2213:45
161Robert LarssonH21 (889)2:35:55+1:24:4515:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser