Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Kort

7 490 m, 210 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thor NørskovIFK Göteborg45:57
2Ola MartnerGöteborg-Majorna OK47:55+1:58
3Anders NordbergNydalens SK48:03+2:06
4Emil WingstedtHalden SK49:19+3:22
5Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna50:02+4:05
6Magnus GlänneforsTullinge SK51:06+5:09
7Måns SandgrenOK Orion52:05+6:08
8Kalle BergmanOK Ravinen52:13+6:16
9Tuomo IstolahtiKangasala SK52:18+6:21
10Johan LindbergIFK Mora OK52:23+6:26
11Mats NordbrødenJärla Orientering52:36+6:39
12Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus52:42+6:45
13Juho WesterlundKoovee53:17+7:20
14Erik EngstrandIFK Göteborg53:35+7:38
15Anders Konring OlesenFIF Hillerød54:50+8:53
16Didrik HallNyköpings OK55:14+9:17
17Jörn SundbyLarvik OK55:41+9:44
18Samuel AnderssonHagaby GOIF56:07+10:10
19Jeppe RuudOK Pan Århus56:11+10:14
20Mikko HölliKangasala SK56:23+10:26
21Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF56:34+10:37
22Hugo MattssonSkåneslättens OL56:35+10:38
22Ola BrönnhedenNyköpings OK56:35+10:38
24Samu LehtolaKangasala SK56:39+10:42
25Henrik LaasIFK Göteborg57:28+11:31
26Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät57:35+11:38
27Tomas ReibringNyköpings OK57:44+11:47
28Markus FredlundTullinge SK57:55+11:58
29Jesper LundTullinge SK58:01+12:04
30Oscar BjörckJärla Orientering58:18+12:21
31Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK58:54+12:57
32Henrik AnderssonBredaryds SOK59:00+13:03
33Oscar AnderssonOK Tisaren1:00:20+14:23
34Johan KärrströmTullinge SK1:01:25+15:28
35Axel MattssonJärla Orientering1:01:59+16:02
36Christoffer EskilssonTullinge SK1:02:03+16:06
37Peder KockJärla Orientering1:02:10+16:13
38Taneli PantsarPellon Ponsi1:03:24+17:27
39Simon SanderiHagaby GOIF1:03:29+17:32
40Robert IrestigSkarpnäcks OL1:03:58+18:01
41Jaakko IstolahtiYlistaron Kilpa-Veljet1:04:08+18:11
42Mattias AnderssonIK Gandvik1:04:44+18:47
43Brynjar Larssen BakkenNTNUI1:04:48+18:51
44Erik KarlssonOK Ravinen1:05:06+19:09
45Ola WillstrandOK Gisle1:05:33+19:36
45Robert SandbergOK Roslagen1:05:33+19:36
47Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:06:44+20:47
48Marcus KempeSävedalens AIK1:06:46+20:49
49Jonathan RosendahlÄrla IF1:06:58+21:01
50Sigurd RavnanOL Toten-Troll1:07:16+21:19
51Simon NilssonEksjö SOK1:07:22+21:25
52Ethan ChildsUSA Orienteering1:07:35+21:38
53Ville GladKemiön Kiilat1:07:39+21:42
54Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:08:21+22:24
55Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:08:36+22:39
56Bengt LangelsSkarpnäcks OL1:09:00+23:03
57Marcus AnderssonKFUM Örebro OK1:09:19+23:22
58David SundströmSöderhamns OK1:09:38+23:41
59Henning HallNyköpings OK1:09:54+23:57
60Johan HöökIK Jarl Rättvik1:10:03+24:06
61Niklas HelmertzFrölunda OL1:10:16+24:19
62Patrik NordgrenSävedalens AIK1:10:17+24:20
63Bradley LundTuksOrienteering1:10:27+24:30
64Andreas NordforsStora Tuna OK1:10:34+24:37
65Vili ValjakkaAnttolan Urheilijat1:10:38+24:41
66Henri AnnilaKoovee1:11:06+25:09
67David JonssonOK Klyftamo1:11:08+25:11
68Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:11:25+25:28
69Jesse IhalainenNavi1:11:33+25:36
70Anton HemlinIK Uven1:11:46+25:49
71Simon EngelHässleholms OK1:11:47+25:50
72Johan GunnarsIFK Mora OK1:12:35+26:38
73Martin KarlssonCentrum OK1:12:38+26:41
74Olle ForsbergOK Ravinen1:13:13+27:16
75Rasmus AlenKangasala SK1:13:14+27:17
76Daniel OlssonUddevalla OK1:13:16+27:19
77Johan SalomonssonVänersborgs SK1:13:31+27:34
78Mattias JonssonLinköpings OK1:14:17+28:20
79Mattias OlofssonOK Enen1:14:25+28:28
80Marcus GranlundSkellefteå OK1:14:34+28:37
81Jonas EnarssonLunds OK1:14:55+28:58
82Loris DErricoOrienteering Tarzo a.s.d.1:14:56+28:59
83Mattias KillanderHästveda OK1:15:12+29:15
83Pontus JohanssonOK Kullingshof1:15:12+29:15
85Adam FredénFalköpings AIK OK1:15:28+29:31
86Claes LundströmSkellefteå OK1:15:34+29:37
87Thomas EkKöping-Kolsva OK1:15:46+29:49
88Esa ViitanenTurun Suunnistajat1:16:01+30:04
89Anders HenrikssonIFK Mora OK1:16:42+30:45
90Fredrik ErikssonBredaryds SOK1:16:55+30:58
91Mikael AnderssonIK Gandvik1:17:06+31:09
92Johannes ItenOLC Winterthur1:17:28+31:31
93Klas BringertKatrineholms OK1:17:45+31:48
94Isak EklövOK Linné1:17:50+31:53
95Håkan PalmOK Klemmingen1:17:52+31:55
96Fredrik KarlssonOK Hällen1:18:13+32:16
97Jonas Søby PedersenAarhus 1900 orientering1:18:30+32:33
98Henric JohnssonBredaryds SOK1:18:43+32:46
99Ingemar ÅkermanTullinge SK1:18:49+32:52
100Stefan RoosIFK Göteborg1:18:58+33:01
101Nicolas LangeneggerOL Biel Seeland1:19:11+33:14
102Bernhard KoglerTirol1:19:27+33:30
103Per HultBredaryds SOK1:19:30+33:33
104Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:19:34+33:37
105Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad1:20:17+34:20
106Sverre Berg LutnæsHamar OK1:20:32+34:35
107Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:20:37+34:40
108Claes DavidssonSvenljunga OK1:20:38+34:41
109Tobias AnderssonOK Österåker1:20:58+35:01
110Emil WikströmOK Tyr1:21:03+35:06
111Jan StridhSkogsluffarnas OK1:21:57+36:00
112Johan LövgrenDegerfors OK1:22:27+36:30
113Anders OlssonUddevalla OK1:22:51+36:54
114Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:22:56+36:59
115Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:22:57+37:00
116Erik NordqvistHässleholms OK1:23:04+37:07
117Mattias WesterFK Vittus1:23:07+37:10
118Rasmus MattssonIK Uven1:23:10+37:13
119Martin SatanekSokol Frydek-Mistek1:23:24+37:27
120Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK1:24:41+38:44
121Klas PeterssonIF Marin Väst1:24:50+38:53
122Emil FolinoOK Denseln1:25:07+39:10
123Anton SihvonenNavi1:25:42+39:45
124Henrik BrusSävedalens AIK1:25:53+39:56
124Cristian WesterIF Hagen1:25:53+39:56
126Raphaël StefaniniKemiön Kiilat1:27:07+41:10
127Jens ÖströmOK Tyr1:27:10+41:13
128Joel AhlquistSkarpnäcks OL1:27:17+41:20
129Martin SvärdOK Tylöskog1:27:19+41:22
130Karl BengtssonUmeå OK1:27:26+41:29
131Filip SöderlundOK Milan1:27:34+41:37
132Daniel NilssonSkåneslättens OL1:27:39+41:42
133Jan ForsbergHögåkers OK1:28:03+42:06
134Göran EklundSkarpnäcks OL1:28:10+42:13
135Stefan NilssonLunds OK1:28:56+42:59
136Mikael HallOK Bävern1:29:08+43:11
137Robin ÖrnOK Bävern1:29:10+43:13
138Niklas FallgrenGudhems IF1:29:25+43:28
139Vaclav SeberaSokol Frydek-Mistek1:29:30+43:33
140Andreas LeijgårdGudhems IF1:29:47+43:50
141Kristian SvenssonRävetofta OK1:30:02+44:05
142Isak ForsbergHögåkers OK1:30:10+44:13
143Fredrik ÖbergMalmö OK1:30:37+44:40
143Johan GF DavidssonSimlångsdalens IF1:30:37+44:40
145Lars-Ola BligårdOK Vilse 871:30:44+44:47
146Jonas FagerholmSöderhamns OK1:30:46+44:49
147Anders GranbergOK Klemmingen1:31:14+45:17
148Anton PetterssonTibro OK1:31:45+45:48
149Joakim OlssonVäsby OK1:31:56+45:59
150Asgeir RisethTullinge SK1:32:07+46:10
151Simon MellinSundbybergs IK1:32:20+46:23
152Christian EricksonUlricehamns OK1:32:26+46:29
153Tomas JohnssonSundsvalls OK1:33:15+47:18
154Benjamin ErikssonDalsjöfors GoIF1:33:25+47:28
155Karl UtterbackMalmö OK1:33:28+47:31
156Robert von FrenckellOK Raseborg1:33:33+47:36
157Per SandahlGamleby OK1:33:57+48:00
158Elias HaglundOK Djerf1:34:07+48:10
159Simon IslerOL Amriswil1:34:30+48:33
160Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:34:42+48:45
161Daniel NilssonHästveda OK1:34:49+48:52
162Lars HanssonOK Rodhen1:34:55+48:58
163Sindre Engzelius GylverNTNUI1:35:15+49:18
164Patrik BrorssonTockarps IK1:35:30+49:33
165Anders JonssonIF Marin Väst1:36:49+50:52
166Johan TallhageSkarpnäcks OL1:36:52+50:55
167Joel AnderssonIK Gandvik1:37:06+51:09
168Ola JohanssonOK Gisle1:37:32+51:35
168Jakob RedtzerAttunda OK1:37:32+51:35
170Emil JanssonOK Rodhen1:38:27+52:30
171David ForsOK Skogsstjärnan1:39:04+53:07
172Joakim LönnkvistTullinge SK1:39:19+53:22
173Jens UddénLjungskile FK1:39:59+54:02
174Peter NilssonSimlångsdalens IF1:40:50+54:53
175Per RöstOK Storsjön1:41:48+55:51
176Samuel YngveOK Kontinent1:43:19+57:22
177Väinö LintulaTampereen Pyrintö1:43:21+57:24
178Tobias BeckiusLinköpings OK1:44:53+58:56
179Martin LönnLänna IF1:46:09+1:00:12
180Juho PietilänahoHiidenkiertäjät1:47:11+1:01:14
181Henrik HellgrenNorbergs OK1:47:33+1:01:36
182Suleyman AliyevAcademy 20151:47:48+1:01:51
183Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby1:47:51+1:01:54
184Christian Løchting ThunbergOK Roslagen1:53:27+1:07:30
185Stian LysnesHedrum OL1:53:57+1:08:00
186Wei Yeung Sunny TamHKOXCC1:55:43+1:09:46
187Mårten HolmströmOK Österåker1:55:54+1:09:57
188Fredrik WessmarkOK Flundrehof1:56:08+1:10:11
189Anton PerssonHässleholms OK1:56:26+1:10:29
190William ErlandssonOK Österåker1:57:39+1:11:42
191Robin ErnebyVästerås SOK2:00:56+1:14:59
192Simon RolanderIF Hallby SOK2:01:44+1:15:47
193Rudi OlsenLillomarka OL2:01:47+1:15:50
194Anders Hansen-HaugAskersunds OK2:05:09+1:19:12
195Martin LindströmSOK Viljan2:05:58+1:20:01
196Andreas PoppAalborg OK2:07:28+1:21:31
197Edoardo TonaOrienteering Tarzo a.s.d.2:11:58+1:26:01
198Forty-thousand CheungHKOC2:17:29+1:31:32
199Yeung Chi LeeHKOXCC2:21:09+1:35:12
200Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:21:18+1:35:21
201Yi Sunchina deer orienteering club2:23:12+1:37:15
202Maurizio MelOrienteering Tarzo a.s.d.2:26:48+1:40:51
203Markus BerglundSkarpnäcks OL2:29:49+1:43:52
204Markus SvenssonFilipstads OK2:30:26+1:44:29
205Ales KotatkoSokol Frydek-Mistek2:30:33+1:44:36
206Tarmo HaidakOK Kobras2:31:42+1:45:45
207OnLap ChanHKOC2:39:55+1:53:58
208Erik BerglundSkarpnäcks OL2:45:07+1:59:10
Joakim WigertzLånghundra IFej godkänd
Mattias PrickUddevalla OKej godkänd
Fredrik AhnlénOK Hammarenej start
Daniel AnderssonIK Gandvikej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Jonathan AnderssonHagaby GOIFej start
Simon BörjesonRyda SKej start
Pär EngstrandStora Tuna OKej start
Christian HedqwistOK Tyrej start
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87ej start
Niklas OlssonIFK Mora OKej start
Svante PerssonSöderhamns OKej start
Oliver PetersenSöders-Tyresöej start
Rasmus RostöRånäs OKej start
Tobias RydlingeSkellefteå OKej start
Santtu SainioKangasala SKej start
Simon SjöhedGävle OKej start
Anton UddOK Tyrej start
Daniel WejåsNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser