Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H20

6 900 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Álvaro Prieto del CampoMalarruta58:11
2Fredrik RegbornHagaby GOIF58:24+0:13
3Henrik UpsalKristiansand OK59:09+0:58
4Håvard MyhreKongsberg OL1:01:10+2:59
5Lasse-Pekka LahtiKangasala SK1:01:50+3:39
6Michael AdamsWest Yorkshire Orienteers1:02:54+4:43
7Lars TreekremHeming Orientering1:03:54+5:43
8Jefta LangerakJärfälla OK1:03:58+5:47
9Christian Bagger HagnerSilkeborg OK1:04:51+6:40
10Martin NilssonSnättringe SK1:10:29+12:18
11Lukas HoferOLG Thun1:10:35+12:24
12Johan LarssonOK Skogshjortarna1:11:04+12:53
13Ilya KudryavcevNord West1:13:18+15:07
14Valentin LevesyOrientalp1:13:57+15:46
15Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:14:00+15:49
16Holger PetersenOK Gorm1:14:38+16:27
17Robert GrahamOttawa OC1:14:42+16:31
18Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:15:13+17:02
19Daniel BengtssonTullinge SK1:15:46+17:35
20Michael RoomanTrol Belgium1:16:27+18:16
21Arvid HammarFK Herkules1:16:42+18:31
22Joel PetterssonTullinge SK1:17:10+18:59
23Emil SjööVästerviks OK1:17:32+19:21
24Luca NembriniC.O. Aget Lugano1:17:36+19:25
25John GabrielssonSävedalens AIK1:17:59+19:48
26David GrossmannOLG Thun1:18:37+20:26
27Jan SchliebenerOLV Uslar1:19:13+21:02
28Anton DanielsAttunda OK1:21:39+23:28
29Coni MeiliOLG Chur1:22:21+24:10
30Alessandro De NoniOrienteering Tarzo a.s.d.1:22:30+24:19
31William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:24:10+25:59
32Oskar VigrenSävedalens AIK1:24:49+26:38
33Kalle JohanssonOK Hammaren1:26:51+28:40
34Robin LarssonFK Göingarna1:28:15+30:04
35Asker ÖhlenschlägerCopenhagenO1:28:34+30:23
36Viktor DjerfVästerbergslagens OL1:28:38+30:27
37Aksel MadslienNydalens SK1:28:40+30:29
38Erik ErlandssonOK Vivill1:29:00+30:49
39Lino WilhelmOL Regio Olten1:30:08+31:57
40Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:30:15+32:04
41Elia BrühwilerOL Regio Wil1:31:38+33:27
42Oscar SturkWaxholms OK1:34:15+36:04
43Johan NilssonHultsfreds OK1:38:23+40:12
44Oskar EklundMålilla OK1:40:13+42:02
45Johan LiljebjörnNybro OK1:40:29+42:18
46Tobias BladhLunds OK1:43:50+45:39
47Rasmus SteenOK Enen1:43:56+45:45
48Gard-Martin Udnesseter JohnsonNTNUI1:48:57+50:46
49Samuel JohanssonOK Hammaren1:58:15+1:00:04
50Demian GanderOLG Pfaeffikon2:00:10+1:01:59
51Jakob JunkersIF Marin Väst2:02:20+1:04:09
52Andreas MayerASVÖ Österrike2:04:08+1:05:57
53Jakob LiljaOK Enen2:14:43+1:16:32
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OLej godkänd
Simon Thrane HansenOK Pan Århusej godkänd
Iurii MalyshevRUS-Veteranej start
Bonnet VincentGuyancourt Orientation 78ej start
Oskar JohanssonVästvärmlands OKej start
Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser