Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D18 Elit 2

5 510 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alice FrostOK Roslagen54:54
2Kristin Helland-HansenIL Tyrving56:37+1:43
3Mimmi DahlbergBredaryds SOK59:38+4:44
4Klara ElmbladBredaryds SOK1:00:07+5:13
5Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna1:00:37+5:43
6Signe RosendahlOK Renen1:02:50+7:56
7Emma KindbomIF Hagen1:02:58+8:04
8Malin NymanOK Tyr1:03:55+9:01
9Agnes BerglundUlricehamns OK1:04:39+9:45
10Ebba LeicktTullinge SK1:06:19+11:25
11Erica ErikssonHjärnarps GH OL1:06:23+11:29
12Hanna RöstinSöders-Tyresö1:06:38+11:44
13Elin PoschJönköpings OK1:07:30+12:36
14Wilma JanssonVänersborgs SK1:10:40+15:46
15Klara MandahlOK Linné1:11:03+16:09
16Stina ErikssonJönköpings OK1:11:43+16:49
17Linnea GustafssonOK Gynge1:11:53+16:59
18Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL1:12:02+17:08
19Emilia ÖstlundOK Kolmården1:12:54+18:00
20Frida KrohnÖstersunds OK1:12:59+18:05
21Madelene AxelssonHärlövs IF1:13:29+18:35
22Josefine AnderssonOK Renen1:14:20+19:26
23Emma BergmanOK Tyr1:16:24+21:30
24Freja VredinIFK Umeå1:16:50+21:56
25Olivia NymanVänersborgs SK1:17:38+22:44
26Zoe DowlingWellington Ranges1:17:52+22:58
27Karin HagwallLunds OK1:18:09+23:15
28Anniina AaltonenMS Parma1:19:59+25:05
29Lina PålssonKungälvs OK1:20:24+25:30
30Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:20:28+25:34
31Hanne-Line EkströmMS Parma1:23:24+28:30
32Marit Melby JacobsenLardal OL1:24:06+29:12
33Csenge GerberBussola OK1:34:57+40:03
34Cecilia RämmalLunds OK1:43:56+49:02
35Mathilda HögbergSöders-Tyresö1:52:12+57:18
Anna KorgavinaNord Westej godkänd
Ebba JanssonSöders-Tyresöej start
Julia FrejdOK Ravinenej start
Ellen MyrskogIK Kronanej start
Hanna TynongTullinge SKej start
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser