Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D17-20 Kort

4 400 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilda AnderssonOK Ravinen51:02
2Idun BækkenOs IL orientering52:10+1:08
3Ella JohanssonIF Hagen52:24+1:22
4Johanna CavallinValbo AIF57:30+6:28
5Moa HenningssonIK Trenne Ullared59:26+8:24
6Hanna SahlinOK Kåre1:01:23+10:21
7Anna LeitnerTirol1:03:13+12:11
8Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK1:04:34+13:32
9Linnea HedinSöders-Tyresö1:05:32+14:30
10Ellen PerssonSöderhamns OK1:06:40+15:38
11Filippa GrelzSöders-Tyresö1:08:10+17:08
12Elin JohanssonForsa OK1:09:04+18:02
13Matilda RenlundOK Södertörn1:11:17+20:15
14Joelle GirardinOLV Zug 20151:12:21+21:19
15Emma RenbergSävedalens AIK1:13:07+22:05
16Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK1:14:23+23:21
17Linnea PetrisiVästerbergslagens OL1:14:40+23:38
18Kajsa ErikssonBodafors OK1:17:30+26:28
19Isis JernstigVänersborgs SK1:25:01+33:59
20Christina BroingerASVÖ Österrike1:26:45+35:43
21Magdalena EnglASVÖ Österrike1:29:23+38:21
22Linnéa GranlundTäby OK1:29:32+38:30
23Ida SvenningssonLunds OK1:32:06+41:04
24Marie LindFrämmestads IK1:32:24+41:22
25Ebba BengtssonOK Lindéna1:33:38+42:36
26Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:37:05+46:03
27Alina SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.1:40:13+49:11
28Ronja BergmanSnättringe SK1:45:45+54:43
29Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:48:52+57:50
30Emma AuseliusBredaryds SOK1:51:22+1:00:20
31Florence GirardinOLV Zug 20151:54:28+1:03:26
32Jennie RosénHästveda OK2:06:33+1:15:31
33Regula KellerTirol2:27:51+1:36:49
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej godkänd
Felicia KarlssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Linnea NybergSäterbygdens OKej godkänd
Siri GrandalIL Tyrvingej godkänd
Kristina PræstgaardMariager Fjord OKej start
Nelly LidmanTibro OKej start
Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OFej start
Amalie Fjæastad AmundsenKonnerud ILej start
Emma JohanssonOK Hammarenej start
Anna LampinenSelånger SOKej start
Cecilie UdholmAalborg OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser