Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D12

3 150 m, 141 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara SjöströmVästerås SOK19:18
2Kerstin LjungemyrOK Kolmården19:38+0:20
3Fanny KukonlehtoKangasala SK20:20+1:02
4Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna21:57+2:39
5Ilona RuoholaMS Parma22:11+2:53
6Tilda PalmIK Hakarpspojkarna22:25+3:07
7Agnes DjurstedtEksjö SOK22:39+3:21
8Suvi HeikkiläLynx22:48+3:30
9Maja BergqvistKorsnäs IF OK22:49+3:31
10Vendela SöderqvistOK Kåre23:27+4:09
11Julia NäslundOK Hammaren23:46+4:28
12Klara PerssonHalmstad OK23:52+4:34
13Alice EkNyköpings OK23:54+4:36
14Lisa OlmKils OK23:57+4:39
15Linnea LundOK Kolmården24:04+4:46
16Thea BökmanHelsingborgs SOK24:09+4:51
17Kajsa HeydenLunds OK24:12+4:54
18Vilmalee SuwanOK Vilse 8724:28+5:10
18Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarna24:28+5:10
20Rebecca TakeOK Tyr24:30+5:12
21Ida HeikkinenVehkalahden Veikot24:42+5:24
22Eira HertinVästerviks OK25:03+5:45
23Eleonora AlinderSjövalla FK25:06+5:48
24Kristin HerberthsonLinköpings OK25:07+5:49
25Elin FlakbergIFK Göteborg25:15+5:57
26Sigrid CarlssonSundbybergs IK25:36+6:18
26Elin KjellmanLinköpings OK25:36+6:18
28Moa SkoogIF Hagen25:45+6:27
29Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb25:47+6:29
30Sofia GreenAlmby IK26:03+6:45
31Sara WänströmFinspångs SOK26:08+6:50
32Tove SjöbergTullinge SK26:45+7:27
33Tilda BergLeksands OK27:02+7:44
34Thilda SeldénIF Rigor27:11+7:53
35Olivia LundstedtSjövalla FK27:23+8:05
36Emilia johnssonOK Kåre27:24+8:06
36Elsa SonessonFalköpings AIK OK27:24+8:06
36Tina SpektoreIK Auseklis27:24+8:06
39Amanda GranqvistOK Ravinen27:33+8:15
40Ida JohanssonFrämmestads IK27:39+8:21
41Moa ErikssonTrollhättans SOK27:40+8:22
42Kristin Melby JacobsenLardal OL27:42+8:24
43Karin LindgrenKFUM Örebro OK28:00+8:42
44Linn AldénOK Roxen28:08+8:50
45Caroline GuttkeNyköpings OK28:18+9:00
46Katrin AsplundKungälvs OK28:25+9:07
47Astrid RexSundsvalls OK28:34+9:16
48Unni GranforsIF Rigor28:40+9:22
49Lena NyfelerOLG Thun28:44+9:26
50Ronja AnderssonTrollhättans SOK28:52+9:34
51Elsa KarlssonOK Landehof29:16+9:58
51Ella BrattOK Orion29:16+9:58
53Mille JægtvikKonnerud IL29:19+10:01
54Antonia BräuerUSV Jena29:23+10:05
55Olivia GrönkvistJönköpings OK29:25+10:07
56Irmelie EnströmSundsvalls OK30:11+10:53
57Frida JohanssonOK Skärmen30:21+11:03
58Tuva-Cajsa SpikLeksands OK30:38+11:20
59Alice HelmerssonVandrarringen30:47+11:29
60Lisa ThunellIFK Lidingö SOK31:07+11:49
61Vera PetterssonFalköpings AIK OK31:08+11:50
62Malin KindbomIF Hagen31:14+11:56
63Cornelia KrafftLänna IF31:23+12:05
64Agnes DambergIFK Lidingö SOK31:29+12:11
65Sofia RaskKungälvs OK31:30+12:12
66Elsa GörasLeksands OK31:46+12:28
67Laura Holm NielsenHorsens OK31:49+12:31
68Ellen AnderssonHagaby GOIF31:58+12:40
69Sanna SanderOK Milan32:08+12:50
70Ellen OhrtSol Tranås32:20+13:02
71Julia BergKFUM Örebro OK32:24+13:06
72Embla BergströmTäby OK32:29+13:11
73Mari EidsmoFreidig32:34+13:16
74Eva Örnhagen JørgensenOK Snab32:36+13:18
75Ida Marie FlågenHeming Orientering33:05+13:47
76Kristin LundanesEmblem IL33:06+13:48
77Ida HänströmTäby OK33:38+14:20
78Sofie BodinAlmby IK34:03+14:45
79Elsa HermanssonIFK Mora OK34:05+14:47
80Elsa LinderOK Hällen34:16+14:58
81Matilda FriskGustavsbergs OK34:22+15:04
82Rebecka PihlströmOK Landehof34:31+15:13
83Johanna OlssonOckelbo OK34:35+15:17
84Fredrika KindlundhFK Finn35:19+16:01
85Amanda HallVästerås SOK35:22+16:04
86Hedda RöstinSöders-Tyresö35:40+16:22
87Evelina NilssonHögåkers OK35:41+16:23
88Hilda MartanderTrollhättans SOK35:42+16:24
88Disa RangertKungälvs OK35:42+16:24
88Amanda AlfredssonOK Tyr35:42+16:24
91Johanna FredrixonOK Skogshjortarna35:45+16:27
92Nora LundinSkogsluffarnas OK35:47+16:29
93Rebecka RundbladFrämmestads IK36:18+17:00
94Fanny ÖstlundOK Kolmården36:22+17:04
95Alva NystedtSkåneslättens OL36:24+17:06
96Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF36:39+17:21
97Thea NordinKorsnäs IF OK36:54+17:36
98Anna NilssonGarphyttans IF37:11+17:53
99Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL38:14+18:56
100Selma LarssonLunds OK38:16+18:58
101Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering38:30+19:12
102Nora AnderssonOK Norrvirdarna38:51+19:33
103Märtha StakeVästvärmlands OK39:21+20:03
104Emma WahlströmOK Djerf40:03+20:45
105Emma LundbergOK Roslagen40:17+20:59
106Rebecka HaslerSurahammars SOK41:00+21:42
107Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna41:11+21:53
108Elida Sagli GudimIndre Østfold OK41:34+22:16
109Wilma ThornellSurahammars SOK41:59+22:41
110Lea-Gioia GloorOLG Pfaeffikon42:15+22:57
111Tova JanssonVänersborgs SK42:41+23:23
112Vera CarlssonOK Hällen43:21+24:03
113Ellen HannrupIF Thor43:24+24:06
114Alva WallinIK Trenne Ullared44:33+25:15
115Isabella NiklassonFalköpings AIK OK44:40+25:22
116Felicia SahlénVästerås SOK46:37+27:19
117Maja AxelssonGamleby OK47:20+28:02
118Ellen OlovssonGamleby OK47:42+28:24
119Åsa SundströmJärla Orientering47:47+28:29
120Elsa EricssonLunds OK47:57+28:39
121Märta ÖhrnArboga OK48:32+29:14
122Malva MöllerOK Linné48:35+29:17
123Alma AppelgrenTrollhättans SOK48:44+29:26
124Linn RistoOK Linné48:53+29:35
125Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby49:59+30:41
126Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb50:07+30:49
127Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb50:34+31:16
128Alma WallmanVästerbergslagens OL51:05+31:47
128Maria BjörnlingerIK Vista51:05+31:47
130Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb51:21+32:03
131Simone StennabbIK Gandvik52:43+33:25
132Malin BorgLinköpings OK53:49+34:31
133Ella IngströmBottnaryds IF55:07+35:49
134Emma EliassonFK Friskus-Varberg55:36+36:18
135Nicolina SöderbergAlvesta SOK56:00+36:42
136Felicia SvenssonRasbo IK1:06:54+47:36
137Erin WidmarkUmeå OK1:09:13+49:55
138Tove den BraverOK Gränsen1:12:59+53:41
139Julia SörensenOK Kontinent1:26:50+1:07:32
140Karin LarssonOK Enen1:27:41+1:08:23
141Katharina SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.1:29:25+1:10:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser