Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H11

3 010 m, 139 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid SkeppSävedalens AIK17:16
2Linus VernströmRonneby OK18:50+1:34
3Karl KylbornAlmby IK19:16+2:00
4Marcus SteneboAttunda OK19:51+2:35
5Yaroslav ShvedovOrienta SKI-O20:12+2:56
6Johan FochsenWaxholms OK20:14+2:58
7Elias DanielssonOK Hammaren20:17+3:01
8Tobias JohanssonOK Löftan20:27+3:11
9Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna21:05+3:49
10Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad21:10+3:54
11Alfred BjørnerødOK Moss21:25+4:09
12Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:45+4:29
13Sondre Ladim EngebretsenOK Moss21:46+4:30
14Viktor JemthIF Thor21:53+4:37
15Emil LarssonOK Tisaren21:56+4:40
16Gunnar FovaeusSävedalens AIK22:06+4:50
17Joel GolsäterKorsnäs IF OK22:30+5:14
18Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö22:32+5:16
19Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb22:40+5:24
20Noel HelmerssonOK Tisaren22:48+5:32
21Elis Forsberg RundströmIFK Enskede22:50+5:34
22Victor HanssonOK Löftan22:55+5:39
23Axel GidlundOK Linné23:20+6:04
24Oscar EkenborgNyköpings OK23:28+6:12
25Eirik FrostAlta OL23:31+6:15
26Euan TrynerSYO23:46+6:30
27Isak BengtssonOK Lindéna24:10+6:54
28Elias WesterberghRasbo IK24:12+6:56
29Oskar IngvarssonOK Renen24:13+6:57
30Maxime BéguinANCO-Neuchâtel24:16+7:00
31Elis IversAttunda OK24:26+7:10
32Hugo PerssonOK Denseln24:29+7:13
33Marek ŠtrbaSlovan Karlovy Vary24:32+7:16
34Simon BååthSävedalens AIK24:35+7:19
35Johan BjörckOK Älme24:39+7:23
36Sam CrawshawWest Yorkshire Orienteers24:41+7:25
37Erik ByströmOK Nolaskogsarna24:51+7:35
38Carl LjungbergDegerfors OK25:08+7:52
39Hugo CedervallÖrkelljunga FK25:14+7:58
40Aron RudbergOK Bävern25:17+8:01
41Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL25:21+8:05
42Theo YlipääBergnäsets AIK25:22+8:06
43Bruno GöranssonAlmby IK25:45+8:29
44Alexander GustafssonOK Njudung25:54+8:38
45Oskar ErikssonRonneby OK26:14+8:58
46Lars LienGjø-Vard OL26:29+9:13
47Silvan ZoellyOLG Stäfa26:42+9:26
48Casper NormanLeksands OK27:03+9:47
49Jonathan RundqvistOK Nackhe27:29+10:13
50Karl GranforsOK Landehof27:32+10:16
51Jakob IngelströmOK Gynge27:52+10:36
51Fabian SundOK Hammaren27:52+10:36
53Simon LydinOK Kontinent27:56+10:40
54Viktor BoströmOK Linné28:12+10:56
54Isaak GustafssonVästerbergslagens OL28:12+10:56
54Lukas NorlanderOK Nackhe28:12+10:56
57Sindre Vie StrislandFossum IF28:23+11:07
58Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK28:28+11:12
59Elias JavehedVallentuna-Össeby OL28:29+11:13
60Joel RingströmOK Landehof28:34+11:18
61William RönnborgIK Uven28:39+11:23
62Markus LjungqvistKexholms SK29:04+11:48
63Jakob CarlssonStora Tuna OK29:05+11:49
64Anton ForsHJS-Vansbro OK29:13+11:57
65Isak DalinLeksands OK29:15+11:59
66Melker ÅkessonOK Landehof29:17+12:01
67Øyvind LamarkGanddal IL29:20+12:04
68Axel GrimbeckSävedalens AIK29:27+12:11
69Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL29:34+12:18
70Leo AlvolinOK Kåre29:37+12:21
70Mattias JosefssonOK Roxen29:37+12:21
72Ebbe HolmqvistSjövalla FK29:41+12:25
73Joel HolmbergUlricehamns OK29:55+12:39
74Johan LindénSelånger SOK30:11+12:55
75Albin HugossonLunds OK30:16+13:00
76Lowe HammarFK Herkules30:25+13:09
77Victor FredmanOK Älvsjö-Örby31:06+13:50
78Albin KjellbergBjörkfors GOIF31:10+13:54
79Samuel KleinBjörkfors GOIF31:13+13:57
80Gabriel ClaessonJönköpings OK31:14+13:58
81Simon BjörckTormestorps IF31:21+14:05
82Adam JohanssonSkåneslättens OL31:30+14:14
83Albin SamuelssonOK Vivill31:31+14:15
84Alfred HallqvistUlricehamns OK31:39+14:23
85Erik NilssonOK Pan-Kristianstad31:52+14:36
86Jonatan GreenAlmby IK32:04+14:48
87Andreas HandinOK Löftan32:37+15:21
88Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna32:59+15:43
89Elmer WaldfeltFinspångs SOK33:08+15:52
90Eric BäckArboga OK33:45+16:29
91Justus ArenanderSkarpnäcks OL34:14+16:58
92Rickard BerndtssonFrölunda OL34:51+17:35
93Lucas AlzénGustavsbergs OK34:52+17:36
94Alfred JohanssonOK Alehof35:05+17:49
95Liam KarlssonAlvesta SOK35:23+18:07
96Isak AnderssonLunds OK35:31+18:15
97Lucas BoströmOK Alehof35:42+18:26
98Axel TenghagenHärlövs IF35:43+18:27
99Ludvig KarlssonTrollhättans SOK35:49+18:33
100Børge Nilsen BergFossum IF35:55+18:39
101Ludwig AnderssonAndrarums IF36:03+18:47
102Simon AlbinssonOK Tyr36:11+18:55
103Eivind Bogen ArenthIF Sturla36:26+19:10
104Loke HolmgrenOK Hammaren36:30+19:14
105Viktor LundqvistNybro OK37:03+19:47
106Mattias HedinSöders-Tyresö37:12+19:56
107Linus SjödénÄlvdalens IF OK37:46+20:30
108Albin SjöblomOK Kåre37:54+20:38
109Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK37:59+20:43
110Moltas ÖstergrenAlvesta SOK38:10+20:54
111Damian SommerOLG Suhr38:11+20:55
112Jincheng Lichina deer orienteering club38:50+21:34
113Eirik Vie StrislandFossum IF38:58+21:42
114Anton SjödinGustavsbergs OK39:06+21:50
115Loah GerenmarkFalköpings AIK OK39:28+22:12
116Felix ArkängTullinge SK39:55+22:39
117Filip LundbergOK Renen40:01+22:45
118Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK40:28+23:12
119Viktor ZillingOK Södertörn40:30+23:14
120Mathias NordlinderOK Linné41:15+23:59
121Felix HerlandIndre Østfold OK41:16+24:00
122Eric JohanssonOK Kåre41:25+24:09
123Max PetterssonOK Renen42:28+25:12
124Emanuel ZitkaUlricehamns OK43:15+25:59
125Albin JägstedtHalmstad OK43:35+26:19
126Victor ValjusHagaby GOIF45:24+28:08
127Erik RexfeltFalkenbergs OK46:01+28:45
128Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF48:24+31:08
129Tidemann LierIndre Østfold OK50:34+33:18
130Anton SöderberghIFK Göteborg51:01+33:45
131Erik ElfÖlmstads IS51:31+34:15
132Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb51:44+34:28
133Anton MörkforsJärfälla OK55:09+37:53
134Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:02:43+45:27
135Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby1:04:36+47:20
136Erik BernerssonOK Enen1:09:16+52:00
137Axel EkbergSkattkärrs SOK1:14:43+57:27
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Gustaf ThybergVästvärmlands OKej godkänd
Kenichiro TerashimaES kanto Cej start
Felix HolmstenFrämmestads IKej start
Aapo MustajokiTampereen Pyrintöej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser