Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D40 Kort

3 980 m, 187 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK33:26
2Jenny ArvidssonBrattås CK33:59+0:33
3Lena TuressonOK Renen34:12+0:46
4Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna35:02+1:36
5Marika EkNyköpings OK35:03+1:37
6Sofie BergendahlIF Thor35:59+2:33
7Daniela RichardssonOK Landehof36:46+3:20
8Jessica SjöbergTullinge SK37:23+3:57
9Jenny ÖstlundOK Kolmården37:43+4:17
10Annika WesthMullsjö SOK37:53+4:27
11Annica CrispinOK Denseln37:58+4:32
12Susanne AldénOK Roxen38:04+4:38
13Anna LövgärdOK Alehof39:08+5:42
14Eva HolmqvistOK Tor39:12+5:46
15Kristina AnelandOK Ravinen39:36+6:10
16Annelie HermanssonIFK Mora OK40:27+7:01
17Marie NordSol Tranås40:33+7:07
17Karin JohnssonOK Kåre40:33+7:07
19Anna HaglundLeksands OK40:48+7:22
20Åsa HedinOK Linné40:50+7:24
21Anne UrsetBul-Tromsø IL41:05+7:39
22Karin KullmanOK Alehof41:16+7:50
23Helena RangertIK Hakarpspojkarna41:17+7:51
24Johanna DalinLeksands OK41:21+7:55
25Lena NilssonAttunda OK41:49+8:23
26Elenore AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb41:55+8:29
27Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb41:59+8:33
28Eva PalmVästerås SOK42:17+8:51
29Annika LundströmSundbybergs IK42:28+9:02
30Veronica AdolfssonAnderstorps OK42:38+9:12
31Annika BechtelFK Friskus-Varberg43:18+9:52
32Linda LarssonOK Dacke43:59+10:33
33Cecilia JonssonOK Tor44:24+10:58
34Malin PalmbergOK Hammaren44:28+11:02
35Erika BjörckTormestorps IF44:31+11:05
36Kristin EkdalaKungälvs OK45:03+11:37
37Maria BraunVäxjö OK45:24+11:58
38Nina ErikssonKFUM Örebro OK45:27+12:01
38Bodil WilénLeksands OK45:27+12:01
40Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb45:29+12:03
41Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb45:30+12:04
42Malena AhlströmVästerås SOK45:41+12:15
43Linda IngemarssonFK Vittus45:42+12:16
44Kristina AnderssonOK Dacke46:05+12:39
45Ewa AlbrektssonOK Ravinen46:24+12:58
46Åsa HägglundOK Nolaskogsarna46:34+13:08
47Annika BengtssonOK Alehof46:37+13:11
48Anna KullbergBjörkfors GOIF46:44+13:18
49Anna JanssonOK Djerf46:53+13:27
50Monica SjöbergOK Branten47:13+13:47
51Karin LindqvistSkogsluffarnas OK47:16+13:50
52Karin AnderssonOK Tisaren47:24+13:58
53Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK47:41+14:15
54Martina StigssonTrollhättans SOK47:44+14:18
55Marit SöderqvistOK Kåre47:51+14:25
56Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad48:02+14:36
57Ylva SvangrenGotlands Bro OK48:05+14:39
58Pernilla SahlénVästerås SOK48:08+14:42
59Henna PlitEspoon Suunta48:14+14:48
60Monika WesterlundOK Nolaskogsarna48:46+15:20
61Cecilia FlakbergIFK Göteborg48:47+15:21
62Ulrika RundbladFrämmestads IK49:09+15:43
63Therese LiljaRonneby OK49:15+15:49
64Ylva LorentssonOK Kåre49:18+15:52
65Åsa SkoogOK Hammaren49:24+15:58
66Maria SundbergOK Njudung49:29+16:03
67Lotta EkbergÖrkelljunga FK49:32+16:06
68Anna OlinIK Hakarpspojkarna49:43+16:17
69Pernilla StakeVästvärmlands OK49:57+16:31
70Stina AhlnérGöteborg-Majorna OK50:08+16:42
71Anna BringleGAOC50:22+16:56
72Lena WesterlundOK Djerf50:23+16:57
73Karin JohanssonOK Hammaren50:27+17:01
74Pernilla SandgrenTolered-Utby Ol-klubb50:45+17:19
74Karin NorlanderOK Nackhe50:45+17:19
76Tonje VråleKonnerud IL51:08+17:42
77Marie-Louise PerssonFK Herkules51:21+17:55
78Annette RoosOK Linné51:31+18:05
79Sofia PerssonTullinge SK51:35+18:09
80Sylvia KarlssonOK Lindéna51:36+18:10
81Maria LangVästerviks OK51:51+18:25
82Maria ModigOK Pan-Kristianstad52:01+18:35
83Jenny VinbladLunds OK52:02+18:36
84Maria LarssonDegerfors OK52:04+18:38
85Therese DahlströmOK Alehof52:19+18:53
86Tsvetkova EvgeniaNiNo- Oteam52:27+19:01
87Malin JohanssonFK Friskus-Varberg52:58+19:32
88Marie MarkholmSkåneslättens OL53:04+19:38
89Ulrika GranforsIF Rigor53:05+19:39
90Anna RönnborgIK Uven53:17+19:51
91Charlotta PalmgrenSundsvalls OK53:20+19:54
92Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK53:32+20:06
93Maria DåverhögVästvärmlands OK53:43+20:17
94Anna ErikssonRonneby OK54:03+20:37
95Kristina BerlinFK Vittus54:10+20:44
96Liselott NordgrenOK Kåre54:19+20:53
97Lena AnderssonSundsvalls OK54:29+21:03
98Anette BrunanderAttunda OK54:34+21:08
99Jessica BjörckOK Älme54:44+21:18
100Anna KårénSundsvalls OK54:50+21:24
101Linda GunnarssonLerums SOK55:15+21:49
102Anne Kjersti BriskerudGrue IL55:24+21:58
103Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared55:29+22:03
104Stina WallinFalkenbergs OK55:37+22:11
105Ann-Sofie TäckOK Hammaren55:47+22:21
106Sofia HaslerSurahammars SOK56:15+22:49
107Lotte HenrikssonSimrishamns OK56:20+22:54
108Anneli ArvidssonVimmerby OK56:27+23:01
109Malin AlbinssonJärfälla OK56:41+23:15
110Karin AlthoffKungälvs OK56:47+23:21
111Petra LjungdellTäby OK56:59+23:33
112Ulla-Maria KankainenSotkamon Jymy57:15+23:49
113Cecilia KarmetunOK Njudung57:57+24:31
114Tarja TurkulainenEspoon Akilles58:03+24:37
115Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb58:36+25:10
116Petronella IvarssonOK Hammaren58:47+25:21
117Fia WärnNAIS Orienteringsklubb59:01+25:35
118Anita SælevikHaugesund IL Orientering59:06+25:40
119Marina ThybergVästvärmlands OK59:15+25:49
120Anna HallVästerås SOK59:17+25:51
121Kristin RamsellLeksands OK59:40+26:14
122Raili RoobaRakvere OK1:00:01+26:35
123Malin ÅmanOK Vilse 871:00:32+27:06
124Maria EdvardssonJärfälla OK1:01:01+27:35
125Kari HoltHedrum OL1:01:13+27:47
126Camilla GraadIF Rigor1:01:21+27:55
127Catrine OlssonTorsås OK1:01:23+27:57
128Kerstin FrænellSundsvalls OK1:01:30+28:04
129Lisa LeicktTullinge SK1:01:55+28:29
130Gittan GeliusSnättringe SK1:02:23+28:57
131Johanna HallqvistUlricehamns OK1:03:10+29:44
132Maria LangerOK Roxen1:03:20+29:54
133Karolina AnderssonLänna IF1:03:24+29:58
134Sofia GustafssonVänersborgs SK1:03:30+30:04
135Annica BerglundUlricehamns OK1:03:40+30:14
136Erika RaskKungälvs OK1:03:51+30:25
137Pauline TrynerSYO1:04:09+30:43
138Åsa JohanssonGudhems IF1:04:11+30:45
139Catarina HardenFK Boken1:04:16+30:50
140Linda DanielssonLerums SOK1:04:48+31:22
141Anna UllerKils OK1:05:12+31:46
142Åsa WilestedtAttunda OK1:05:23+31:57
143Sanna SavolainenHiidenkiertäjät1:05:40+32:14
144Ulrica RudbergOK Bävern1:05:42+32:16
145Karin LarssonSundsvalls OK1:05:46+32:20
146Sofia KrafftLänna IF1:06:33+33:07
147Sarka BernatikovaSokol Frydek-Mistek1:06:39+33:13
148Agneta LarssonIK Uven1:07:04+33:38
149Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OK1:07:05+33:39
150Sofia LindénSelånger SOK1:07:07+33:41
151Åsa Marknell DewittLänna IF1:07:20+33:54
152Linda WänströmFinspångs SOK1:07:22+33:56
153Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:07:24+33:58
154Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:07:48+34:22
155Jenny GustafssonArboga OK1:08:12+34:46
156Helle NikkelViborg Orienteringsklub1:08:40+35:14
157Gwenaelle DherveGuyancourt Orientation 781:09:05+35:39
158Petra FreiOLG Dachsen1:10:59+37:33
159Tanja InstanesIF Sturla1:11:03+37:37
160Fruzsina BiróBudapest1:12:40+39:14
161Malin StenbackaVaasan Suunnistajat ry1:12:57+39:31
162Mona RosbergVäxjö OK1:13:12+39:46
163Stina AlrikssonNybro OK1:13:40+40:14
164Camilla DalgaardKolding OK1:13:52+40:26
165Annika LjungbergDegerfors OK1:15:32+42:06
166Stina BorängSnättringe SK1:15:38+42:12
166Sonia PerssonHaninge SOK1:15:38+42:12
168Aletta BiróBudapest1:16:08+42:42
169Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF1:16:09+42:43
170Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb1:17:41+44:15
171Nina RingRonneby OK1:18:14+44:48
172Maria WestlinValbo AIF1:18:41+45:15
173Anneli GabrielssonKungälvs OK1:18:42+45:16
174Randi EngløkkHaugesund IL Orientering1:19:16+45:50
175Maria AuseliusBredaryds SOK1:21:50+48:24
176Anu NivaLaitasaaren Veto1:23:48+50:22
177Josefina BerglundFK Boken1:31:04+57:38
178Paloma Fontana PérezLos Califas Orientacion1:33:18+59:52
179María Carmen Fernández MolinaMalarruta1:34:00+1:00:34
180Josefin BarckSundsvalls OK1:35:30+1:02:04
181Teresa ChapmanMar Orienteering Club1:42:28+1:09:02
182Kajsa TerningTolered-Utby Ol-klubb1:48:04+1:14:38
183Gunilla GlimténOK Löftan1:58:25+1:24:59
184Elena Riaño RibotaImperdible2:26:32+1:53:06
Gabriela BrodovaSokol Frydek-Mistekej godkänd
Camilla PorlingForserums SOKej godkänd
Ulrika AnderssonHaninge SOKej godkänd
Mercedes García GarcíaMalarrutaej start
Marie LindbladOK Djerfej start
Karin LindellIF Thorej start
Katrin SkeppSävedalens AIKej start
Iva SpratkovaSokol Frydek-Mistekej start
Kimie TerashimaES kanto Cej start
Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser