Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Kort

3 050 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofia HolmgrenHagaby GOIF33:42
2Helen KarlbomIFK Göteborg33:57+0:15
3Anna AsplundKungälvs OK34:30+0:48
4Helena LindmanNässjö OK34:58+1:16
5Karin ProforsKöping-Kolsva OK36:30+2:48
6Maria CastenborgNjurunda OK36:40+2:58
7Lotta JungåkerKorsnäs IF OK37:04+3:22
8Auli HovikorpiHämeenlinnan Suunnistajat37:12+3:30
9Lena SwartzOK Orion37:21+3:39
10Annette Falck LarssonVänersborgs SK37:29+3:47
11Ulla SaramäkiSJJ37:32+3:50
12Lottie LindOK Älgen37:46+4:04
13Eva PetersonÄlvdalens IF OK38:03+4:21
14Eva EklundVäxjö OK38:04+4:22
15Annika SvenssonSolna OK38:32+4:50
16Evy MeisingsethMolde og omegn IF38:47+5:05
17Anne BodinAlmby IK38:49+5:07
18Carina HammarlingLänna IF39:11+5:29
19Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK39:30+5:48
20Catarina HögkvistOK Tyr39:31+5:49
21AnnaKarin HaglundSundsvalls OK40:04+6:22
22Else GrandalIL Tyrving40:18+6:36
23Pia LundbergOK Bävern40:32+6:50
24Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby41:13+7:31
25Mona OlssonBrattås CK41:46+8:04
26Sue HancockWellington Ranges41:52+8:10
27Ingrid SvenssonFinspångs SOK42:33+8:51
28Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK42:52+9:10
29Anu MannonenAngelniemen Ankkuri43:01+9:19
30Elsa BrahmLånghundra IF43:06+9:24
31Gunilla GustafssonOK Orion43:32+9:50
32Ann-Kristin SjöströmLunds OK43:44+10:02
33Ingrid SvenssonStora Tuna OK44:02+10:20
34Ann BrenanderSOK Viljan44:03+10:21
35Helena JohanssonOK Gisle44:26+10:44
36Ragnhild SvensVästerbergslagens OL44:30+10:48
37Lena  KarlssonOK Måsen44:33+10:51
38Elisabet ElmertoftNorbergs OK44:54+11:12
39Åsa SörlinLustens OK44:57+11:15
39Annlouise AlmqvistIFK Mora OK44:57+11:15
41Annika HogedalGöteborg-Majorna OK45:11+11:29
42Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK45:41+11:59
43Ann-Sofie HultsvedOK Tyr47:00+13:18
44Elena BelicovaATU Kosice47:01+13:19
45Annette WigertzLånghundra IF47:02+13:20
46Tiina WesterlundKoovee47:31+13:49
47Anne SvantessonHjärnarps GH OL47:47+14:05
48Anette AnderssonOK Nolaskogsarna47:54+14:12
49Marianne OttossonVästerbergslagens OL47:58+14:16
50Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared48:00+14:18
51Mia GustafssonOK Kåre48:10+14:28
52Karin ElfvingIK Jarl Rättvik48:29+14:47
53Sabine Scholl-BürgiTirol48:57+15:15
53Ing-Britt SwedenborgLunds OK48:57+15:15
55Heike LeideckUSV TU Dresden49:46+16:04
56Lotta BerntssonSkåneslättens OL49:50+16:08
57Tuija RaitanenHelsingin Suunnistajat50:11+16:29
58Iréne PerssonTäby OK50:30+16:48
59Anna KullbergLinköpings OK51:09+17:27
60Lena PeterssonOK Alehof51:24+17:42
61Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK51:42+18:00
62Seija AaltonenSK Varianssi53:00+19:18
63Monika LundqvistSkogspojkarnas OK53:44+20:02
64Annalena AndersenWaxholms OK54:46+21:04
65Lotta SchurmannHylte OK54:51+21:09
65Anne EllekrogAarhus 1900 orientering54:51+21:09
67Christina GabrielssonVästvärmlands OK54:58+21:16
67Gudrun NilssonAndrarums IF54:58+21:16
69Barbara DreselSC Klecken55:27+21:45
70Marie LarssonKöping-Kolsva OK55:35+21:53
71Heidi Ullmann-KurzoOL Biel Seeland55:37+21:55
72Britta SahlinVänersborgs SK55:54+22:12
73Maria PerssonAsker SK56:16+22:34
74Randi Fallbakken BergeLøten o-lag57:06+23:24
75Karin EkebjärKalmar OK57:33+23:51
76Agneta BergelinBergnäsets AIK57:59+24:17
77Maria TryggöTrollhättans SOK58:10+24:28
78Gro EllegaardVang OL58:43+25:01
79Kirsten TofteredIF Rigor59:00+25:18
80Anna GöhlmanIL Tyrving59:18+25:36
81Margareta MandingerTrollhättans SOK1:00:00+26:18
82Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:00:43+27:01
83Helena StensötaFrölunda OL1:00:46+27:04
84Kristina TinglöfDegerfors OK1:00:52+27:10
85Monica RostöRånäs OK1:02:15+28:33
86Ewa SturkWaxholms OK1:02:16+28:34
87Lotta KihlbergHalmstad OK1:02:20+28:38
88Anna Bisceglia-SarinelliC.O. Aget Lugano1:02:51+29:09
89Andrea WyssOLG Nidwalden+Obwalden1:02:59+29:17
90Ann-Beth JonssonTäby OK1:03:42+30:00
91Anna VesterbergRasbo IK1:07:12+33:30
92Natalia PotapenkoVladivostok1:07:24+33:42
93Katarina SundelinOK Orion1:08:15+34:33
94Bitte EldhLidköpings VSK1:08:19+34:37
95Gry HafskjoldBergnäsets AIK1:08:50+35:08
96Annemarie HolmAlstermo IF1:08:58+35:16
97Karin HelmertzFrölunda OL1:10:12+36:30
98Galina OnofreichukRUS-Veteran1:10:48+37:06
99Eva KarlssonOK Gynge1:14:15+40:33
100Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL1:15:35+41:53
101Vera TepferRUS-Veteran1:17:18+43:36
102Vibeke Ekhard EdsenAarhus 1900 orientering1:17:20+43:38
103Barbara WengerOLG Bern1:19:13+45:31
104Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen1:19:24+45:42
105Frida MannfolkUlricehamns OK1:20:12+46:30
106Najla NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat1:21:41+47:59
107Cecilia JanzonOK Måsen1:23:39+49:57
108Elisabeth HectorSnättringe SK1:26:06+52:24
109Maria VredinIFK Umeå1:28:17+54:35
110Doris DanielssonIstrums SK1:30:37+56:55
111Barbara RancanOLG Pfaeffikon1:39:54+1:06:12
112Olga KraghtBay Area Orienteering Club1:59:18+1:25:36
Anna-Karin AdolfssonOK Kåreej start
Ann ChihaniFK Herkulesej start
Anna FröbergOK Roxenej start
Susanne LindholmVäsby OKej start
Lena SundqvistTullinge SKej start
Helle SørensenOK Melfarej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser