Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H55

5 450 m, 135 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF43:01
2Christer SkoogKils OK43:24+0:23
3Jan GranstedtHalden SK43:25+0:24
4Jan NordinSundsvalls OK43:46+0:45
5Sören JonssonNydalens SK45:22+2:21
6Mats HallNyköpings OK45:34+2:33
7Warren KeyMelbourne Forest racers45:57+2:56
8Axel WasseniusUddevalla OK46:09+3:08
9Sixten WestlundOK Tyr46:32+3:31
10Tryggve OttossonVästerbergslagens OL48:15+5:14
11Ulf PalmérUlricehamns OK49:09+6:08
12Johnny JunegardTullinge SK49:20+6:19
13Per BacklundOK Södertörn49:30+6:29
14Jan HanssonStenungsunds OK49:50+6:49
15Kyösti KukonlehtoValkeakosken Haka49:52+6:51
16Andreas HjertsonOK Linné50:11+7:10
17Anders JakobssonOK Södertörn50:30+7:29
18Magnus JosefssonSävedalens AIK50:34+7:33
19Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK51:09+8:08
20Hans TarandiIFK Lidingö SOK51:20+8:19
21Jens LeibigerPost SV Dresden52:07+9:06
22Ola LundhIF Hagen52:17+9:16
23Lars Roger LundanesEmblem IL52:33+9:32
24Mats LindqvistSävedalens AIK52:37+9:36
25Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK53:09+10:08
26Lars MattssonOK Kåre53:10+10:09
27Mats WalheimRobertsfors IK53:27+10:26
28Juhani JetsonenSJJ53:35+10:34
29Audun StrandlieGjø-Vard OL53:49+10:48
30Alexey ZuevNavicom_Garmin54:28+11:27
31Lars SjökvistStora Tuna OK54:39+11:38
32Mats BrorssonTockarps IK54:51+11:50
33Bo BörjessonStorviks IF54:52+11:51
34Josef MilotaMLOK Marianske lazne54:56+11:55
35Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK55:56+12:55
36Torbjörn HalvarssonFjärås AIK56:01+13:00
37Krister GumaeliusWaxholms OK56:02+13:01
38Martin GranlyLillomarka OL56:06+13:05
38Olof FraenellSundsvalls OK56:06+13:05
40Mogens HagnerSilkeborg OK56:16+13:15
41Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF56:23+13:22
42Örjan WängdahlOK Gipen56:25+13:24
43Anders ElfvingBottnaryds IF56:27+13:26
44Göran TjärnbergKovlands IF56:38+13:37
45Øivind MyhreKongsberg OL56:47+13:46
45Håkan CarnlandFrösö IF56:47+13:46
47Mikael JohanssonOK Gisle56:55+13:54
48Richard HolmgrenBergnäsets AIK59:02+16:01
49Robert DrągowskiOK!Sport59:18+16:17
50Francois MartinezBROS59:33+16:32
51Svante AndrénTibro OK1:00:00+16:59
52Bruno ScherrHSV Villach1:00:11+17:10
53Harald ØstbyeElverum OK1:00:25+17:24
54Yngvar ChristiansenBækkelagets SK1:00:47+17:46
55Alastair MackenzieCleveland Orienteering Klub1:00:51+17:50
56Jan-Olof BjörklundBjursås OK1:00:54+17:53
57Lars-Erik FiskumIL Tyrving1:01:29+18:28
58Peissard BernardOLC SKOG Fribourg1:01:32+18:31
59Pekka VornanenSJJ1:01:36+18:35
60Jan GustafssonHagaby GOIF1:01:39+18:38
61Aleksandr BorachenkoRUS-Veteran1:01:54+18:53
62Henry BarskÖvertorneå IF1:01:56+18:55
63Gerrit van de RietOlifant1:02:15+19:14
64Bart Van de MoortelOMEGA1:02:24+19:23
65Tomas AnderssonOK Tor1:02:41+19:40
66Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK1:03:12+20:11
67Tommy JohnssonOK Nackhe1:03:29+20:28
68Gila PolteraQuack OK1:03:35+20:34
69Owe TörnrothHjobygdens OK1:03:58+20:57
70Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:04:15+21:14
71Sten SegerslättSkåneslättens OL1:04:27+21:26
72Cejka KatiOLC SKOG Fribourg1:04:44+21:43
73Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:05:33+22:32
74Marc Van De MaeleK.O.L. Belgium1:05:46+22:45
75Göran IvaresOK Södertörn1:05:54+22:53
76Arne NilssonNyköpings OK1:06:10+23:09
77Dick NymanUddevalla IS1:06:34+23:33
78Håkan SvedhemUlricehamns OK1:06:36+23:35
79Christer MannfolkUlricehamns OK1:06:48+23:47
80Arne SääfGudhems IF1:07:32+24:31
81Jan LundgrenLinköpings OK1:07:38+24:37
82Yeung Kwok KeungHKOXCC1:08:02+25:01
83Lars RunessonOK Vivill1:08:32+25:31
84Carl-Erik BerglövFagersta OK1:08:42+25:41
85Tapani MattusIFK Lidingö SOK1:09:29+26:28
86Leonid MarchenkoVladivostok1:10:00+26:59
87Torben SeirHSOK.dk1:10:46+27:45
88Anton KhlebnikovANCO-Neuchâtel1:10:53+27:52
89Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:11:01+28:00
90Heinz RüeggOLG Welsikon1:11:04+28:03
91Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen1:11:18+28:17
92Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:11:20+28:19
93Göran OlesundOK Landehof1:12:20+29:19
94Christer ErikssonÅmåls OK1:12:24+29:23
95Mikhail GorchakovSmolensk1:13:26+30:25
96Martin CrosbyAuckland OC1:14:04+31:03
97Aigars UdrisB&B1:14:59+31:58
98Thor Inge TollehaugEiker OL1:15:33+32:32
99Roger GustafssonIdefjordens SK1:15:34+32:33
100Jan Petter LandeRMOC Rocky Mtn1:16:21+33:20
101Mark CollinsDFOK1:16:33+33:32
102Stig NilssonOskarströms OK1:17:53+34:52
103Markus GloorOLV Zug 20151:17:57+34:56
104Erik SparrevikLerums SOK1:18:52+35:51
105Benjamin ViebkeMalmö OK1:19:19+36:18
106Kyrre ThalbergLunds OK1:19:38+36:37
107Rais BayburinUfa-United1:19:46+36:45
108Vital PeetersK.O.L. Belgium1:21:23+38:22
109Werner KöhlerTullinge SK1:21:49+38:48
110Roar NydalAsker SK1:23:12+40:11
111Bertil AxbomOK Landehof1:24:05+41:04
112Juerg BosshardOLG Pfaeffikon1:25:29+42:28
113Peter JoelssonÅlems OK1:26:23+43:22
114Oleksandr LetychevskyiO-klub1:29:31+46:30
115Anthony GarrParawanga ACT1:29:46+46:45
116René GodefroyOPA Montigny1:30:18+47:17
117Roy GjerdingOK Moss1:30:28+47:27
118Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:32:36+49:35
119Peter GierlachWOLF Haltern1:33:07+50:06
120Santiago del Moral DuráUNIVERSIDAD DE ALICANTE1:34:06+51:05
121Henrik BodingIFK Lidingö SOK1:34:22+51:21
122Erik SøgaardAarhus 1900 orientering1:34:50+51:49
123Tom SvobodnyMIami Valley Orienteering Club1:36:00+52:59
124Antonio MatiasCLAC1:38:28+55:27
125Roberto Di BaccoASD Agorosso S. Alessandro1:42:15+59:14
126Ove PetersenOK SYD1:52:44+1:09:43
127Ping Sing NgAcademy 20151:52:53+1:09:52
128Joachim StrobelUSV TU Dresden1:53:30+1:10:29
129Sulejman SuskicPSOK DMB Beograd1:54:56+1:11:55
130Søren BertelsenOK-Htf1:55:57+1:12:56
131Peter SchmuttererUSV TU Dresden2:01:21+1:18:20
132JanOla OlssonOK Kompassen2:06:52+1:23:51
Bengt KlassonUlricehamns OKej godkänd
Helge EriksenByåsen ILej godkänd
Mats LundmanOK Roslagenej godkänd
Pär WestbladOK Ravinenej start
Anders GedinSäterbygdens OKej start
Almir de OliveiraCORM - RIOMAFRENSEej start
Lars-Olof JanssonOK Linnéej start
Aigar PindmaaOK Võruej start
Per-Erik BjörklundBjursås OKej start
Jaime DemarchiCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser