Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H60 Kort

3 970 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK40:05
2Ola LindholmKöping-Kolsva OK40:33+0:28
3Arne BogrenOK Vivill40:50+0:45
4Mats AnderssonSelånger SOK41:17+1:12
5Per NilssonStigmännen Karlshamns OK41:37+1:32
6Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK44:02+3:57
7Mats LandquistKöping-Kolsva OK44:19+4:14
8Stanislav LesnikovRUS-Veteran44:29+4:24
9Björn PalmLessebo OK44:37+4:32
10Tor-Olof BlomsterIF Åland44:40+4:35
11Bror WidénUddevalla OK44:57+4:52
12Robert JessenFrämmestads IK45:40+5:35
13Lars JanlövIF Åland45:59+5:54
14Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK46:11+6:06
15Bo DavidssonSolna OK46:27+6:22
16Arne AnderssonBredaryds SOK47:24+7:19
17Geir Holm GundersenIF Sturla47:39+7:34
18Åke KarlssonAlvesta SOK48:07+8:02
19Torgny OttossonOK Torfinn48:56+8:51
20Aleksei KrylovRUS-Veteran48:57+8:52
21Leif StrandbergSkogslöparna49:10+9:05
22Dan WidercrantzOK Skärmen49:12+9:07
22Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF49:12+9:07
24Stefan ArbinAnnebergs GIF49:14+9:09
25Björn OhlssonFinspångs SOK49:47+9:42
26Martyn RoomeSouth Ribble OC49:50+9:45
27Ove JanssonSundsvalls OK49:57+9:52
28Arvid GalborgenEds SK50:04+9:59
29Mats HastadFellingsbro GOIF50:42+10:37
29Knut Åke HallebroOK Klemmingen50:42+10:37
31Lars-Peter JohnssonSelånger SOK50:56+10:51
32Sune ÅkessonOckelbo OK51:07+11:02
33Anders EkGävle OK51:11+11:06
34Alf LarssonHJS-Vansbro OK51:21+11:16
35Clyde PerssonLjungskile FK51:30+11:25
36Robert MayrhoferTirol51:34+11:29
37Stefan AdolfssonOK Bävern51:44+11:39
38Leif JohanssonKexholms SK51:57+11:52
38Odd OlssonUddevalla OK51:57+11:52
40Thomas AlmqvistFK Vittus52:09+12:04
41Mats LiljaOK Enen52:14+12:09
42Lennart JakobssonTibro OK52:46+12:41
43Stefan NilssonYstads OK52:48+12:43
44Nils-Olof BodinAlmby IK52:57+12:52
45Seth PerssonFältjägarnas IF53:08+13:03
46Peder WickströmArboga OK53:10+13:05
47Claes-Göran PerssonUlricehamns OK53:39+13:34
48Hans EkbergTrollhättans SOK53:43+13:38
49Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna53:45+13:40
50Börje SvenssonForsand IL54:42+14:37
51Ulf PetterssonKungälvs OK54:58+14:53
52Hans GottfridssonTorsås OK55:02+14:57
53Reijo KorhonenHaninge SOK56:01+15:56
54Rolf LundeEiker OL56:10+16:05
55Jan-Åke EmilssonGudhems IF56:56+16:51
56Hans TrofastTenhults SOK57:04+16:59
57Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK57:07+17:02
58Leif VadmanKöping-Kolsva OK57:08+17:03
59Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF58:30+18:25
60Rolf ErikssonVästvärmlands OK58:37+18:32
61Sture JohanssonOK Kullingshof58:45+18:40
62Nick CollinsNorth West Orienteering Club59:19+19:14
63Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad59:53+19:48
64Benny HoffmanGudhems IF59:59+19:54
65Ingvar AnderssonOK Amne1:00:13+20:08
66Conny SahlinVänersborgs SK1:00:36+20:31
67Erik GrøndalenHamar OK1:00:38+20:33
68Wolf-Gerold JuckelandtUSV TU Dresden1:00:54+20:49
69Göran NordströmGävle OK1:01:09+21:04
70Christer JohanssonLinköpings OK1:01:22+21:17
71Hemmo AhokoivuSK Pohjantähti1:02:29+22:24
72Christer NilssonFK Vittus1:05:09+25:04
73Lennart VamlingFrölunda OL1:08:15+28:10
74Bo W LarssonVäxjö OK1:08:43+28:38
74Arne AlfredssonUddevalla OK1:08:43+28:38
76Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:08:57+28:52
77Felix EngelerOL Amriswil1:09:13+29:08
78Håkan ErikssonUmeå OK1:11:36+31:31
79Lars Göran KillanderHästveda OK1:12:37+32:32
80Urban EngströmVittjärvs IK1:13:32+33:27
81Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna1:14:39+34:34
82Anders HolmbergLindebygdens OK1:18:52+38:47
83Anders SundbergSelånger SOK1:19:02+38:57
84Pertti SimolaEspoon Suunta1:19:16+39:11Ladda ner rutt i gpx-format
85Claes HammarlingLänna IF1:20:07+40:02
86Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF1:24:04+43:59
87Robert SprySouthern Highlands Occasional Orienteers1:27:39+47:34
88Kenneth OlssonStora Tuna OK1:33:28+53:23
89Peter OrrNewcastle Orienteering Club1:33:47+53:42
90Didier TorzValmo1:34:14+54:09
91Ron PallasUringa Orienteers1:35:51+55:46
92Björn ErikssonOK Roslagen1:43:35+1:03:30
93Ingemar JohanssonSK Örnen1:46:38+1:06:33
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Bengt AnderssonFrämmestads IKej start
Stefan BlomgrenHagaby GOIFej start
Per Erik FogelOK Kåreej start
Johan JungellKorsnäs IF OKej start
Peter WestmanNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser