Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D70 Kort

2 490 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Margareta BengtssonOK Gläntan36:59
2Kerstin NilssonOK Gynge41:50+4:51
3Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK42:28+5:29
4Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr42:59+6:00
5Berit GustavssonSödertälje IF43:25+6:26
6Berith IvehagFrämmestads IK43:29+6:30
7Birgit EkmanUlricehamns OK44:02+7:03
8Kerstin GunnarssonNässjö OK44:51+7:52
9Solveig TjernbergSödertälje IF45:09+8:10
10Eli KlovningPorsgrunn OL46:01+9:02
11Ingrid ÅhlundSvenljunga OK46:43+9:44
12Berit LindungerHaninge SOK48:01+11:02
13Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GOIF50:22+13:23
14Monika NiklassonIK Albion50:47+13:48
15Gurli BackFagersta OK51:10+14:11
16Gun ThorssonRyda SK51:51+14:52
17Margit RybergOK Klyftamo51:54+14:55
18Märtha LundhSvenljunga OK53:16+16:17
19May-Sofie OlssonForserums SOK54:25+17:26
20Paula KyyrönenKouvolan Suunnistajat54:56+17:57
21Lena PerssonMalmö OK55:41+18:42
22Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK56:35+19:36
23Harriet KarlssonTorsås OK57:43+20:44
24Inger BylanderSvenljunga OK57:53+20:54
25Margaretha NyströmLänna IF58:33+21:34
26Margareta BirathIBM-Klubben1:00:37+23:38
27Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:02:53+25:54
28Gerd BerglundHögåkers OK1:03:29+26:30
29Inger GreenSjövalla FK1:05:31+28:32
30Barbro NilssonAlvesta SOK1:06:25+29:26
31Laila OlssonVästvärmlands OK1:07:01+30:02
32Viveca JernstedtKristinehamns OK1:08:20+31:21
33Ann-Margret PerssonGävle OK1:10:53+33:54
34Evy EkströmOK Alferna1:12:58+35:59
35Christa DoblerHSV Pinkafeld1:15:28+38:29
36Solbritt GustafssonOK Virdarna1:15:39+38:40
37Halyna KalashnikovaRUS-Veteran1:22:39+45:40
38Barbro LundqvistLångvikens OK1:43:43+1:06:44
39Penny HemstedHOC1:59:21+1:22:22
40Zoya NovikovaRUS-Veteran2:58:34+2:21:35
Anita AnderssonFjärås AIKej godkänd
Michiko TeraoNTA O tourej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser