Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Motion

6 980 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Andreas BranellRyda SK53:19
2Tomas GunnarssonOK Nackhe56:51+3:32
3Tord E. AndersenEiker OL57:01+3:42
3Sander Finsrud KirkebøenHalden SK57:01+3:42
5Gustav AnderssonStora Tuna OK1:00:40+7:21
6Lars DahlströmHJS-Vansbro OK1:03:09+9:50
7Severin MoserOLG Welsikon1:04:09+10:50
8Erik Van Der MeidenBottnaryds IF1:09:26+16:07
9Robin ErikssonOK Roslagen1:09:43+16:24
10Hans MandahlÖstra Almby FK1:11:21+18:02
11Erik BjörkOK Tisaren1:11:23+18:04
12Johan VillénIFK Mora OK1:12:37+19:18
13Martin FalkebyHalmstad Garnisons IF1:13:32+20:13
14Tommy StenkvistRyda SK1:14:53+21:34
15Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF1:15:55+22:36
16Olof OhlssonLunds OK1:16:51+23:32
17Andreas EhnIF Thor1:19:10+25:51
18Per DahlbäckBrattås CK1:20:46+27:27
19Eivind OpedalMelhus IL1:21:23+28:04
20Daniel LexénOK Landehof1:23:07+29:48
21Tore SandemIndre Østfold OK1:25:03+31:44
22Joakim GustafssonTibro OK1:26:19+33:00
23Robert LarssonIF Thor1:27:19+34:00
24Per GenvadGöteborg-Majorna OK1:27:32+34:13
25Erik UnaasIndre Østfold OK1:27:45+34:26
26Per-Arne MartinsenIndre Østfold OK1:29:06+35:47
27Frans ErikssonUmedalens IF1:31:32+38:13
28Fredrik MartinssonFrösö IF1:31:46+38:27
29Johan StridkvistOK Roslagen1:32:02+38:43
30Sebastian MannfolkUlricehamns OK1:34:25+41:06
31Kristian S. FørdeSveio OL1:35:18+41:59
32Lukas LarssonArboga OK1:38:34+45:15
33Jon JonssonGöteborgs SK1:42:25+49:06
34Lukas RosénOK Vivill1:43:16+49:57
35Ola Westerdahl 1:44:20+51:01Ladda ner rutt i gpx-format
36Gustav SamuelssonBrattås CK1:45:44+52:25
37Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:47:12+53:53
38Staffan FredlundLunds OK1:47:20+54:01
39Niklas HedlundGagnefs OK1:58:03+1:04:44
40Niklas KarklinsLunds OK1:59:08+1:05:49
41Sindre ValsgårdIndre Østfold OK2:12:35+1:19:16
42Roelof BevortTibro OK2:12:36+1:19:17
43Scott StannettRAFO2:14:39+1:21:20
44Tom EvansRAFO2:15:12+1:21:53
45Jonas RoslundLunds OK2:40:00+1:46:41
46Marko Torkkeli 2:43:36+1:50:17
Andreas MidestadLinköpings OKej godkänd
Black Jack ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser