Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Motion

4 070 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK41:17
2Mila ZaharinovaOppsal Orientering41:25+0:08
3Helena WallmanVästerbergslagens OL42:05+0:48
4Evelina RuthIK Jarl Rättvik43:00+1:43
5Kristina ÅhlundVänersborgs SK47:11+5:54
6Anna AxelssonOK Österåker47:18+6:01
7Cuki VassalliASCO Lugano47:25+6:08
8Frida BerglundEksjö SOK48:00+6:43
9Marina NilssonOK Njudung51:02+9:45
10Mona LindénOK Bävern51:19+10:02
11Ditte BuschOK Snab53:11+11:54
12Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb53:16+11:59
13Maria WallströmGamleby OK54:22+13:05
14Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb54:43+13:26
15Anna GranforsOK Landehof55:26+14:09
16Sofie MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna55:57+14:40
17Karen OmlandIL Koll56:30+15:13
18Elin TiensuuSkåneslättens OL56:49+15:32
19Katerina WollmerstädtBerliner TSC57:52+16:35
20Anna StaafUpsala IF58:42+17:25
21Christina PetterssonSjövalla FK59:56+18:39
22Sara JägstedtHalmstad OK1:01:58+20:41
23Charlotte WikerGustavsbergs OK1:02:05+20:48
24Katrin AebersoldIFK Ilfis OK1:08:50+27:33
25Anna-Karin KarlssonOK Södertörn1:09:26+28:09
26Hanna EDVARDSSONEksjö SOK1:10:31+29:14
27Dita VlachovaSKOB Bruntal1:14:03+32:46
28Karolina  HellfalkSkåneslättens OL1:16:27+35:10
29Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:18:26+37:09
30Anna PerssonOckelbo OK1:18:57+37:40
31Anna JohanssonFrämmestads IK1:19:26+38:09
32Angelica LindblomGustavsbergs OK1:19:48+38:31
33Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:20:36+39:19
34Marion AmundsenRingerike OL1:21:07+39:50
35Sanna SintonenKoovee1:28:25+47:08
36Emma SjödinGustavsbergs OK1:37:23+56:06
Karin SvenssonSkåneslättens OLej godkänd
Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarnaej start
Helle Sjørup NielsenAalborg OKej start
Jenny PerssonArvidsjaurs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser