Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Motion

3 460 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna FrithioffSäterbygdens OK37:00
2Susanne DombyOK Stigen41:38+4:38
3Lena RambergHallstahammars OK44:01+7:01
4Eva LarssonÅmåls OK46:09+9:09
5Helena EkströmOK Kåre46:36+9:36
6Karin BengtssonVisborgs OK47:00+10:00
7Annika HallNyköpings OK47:04+10:04
8Anette ForsbergKFUM Örebro OK48:55+11:55
9Tove SildnesKonnerud IL49:31+12:31
10Marie SöderströmOskarströms OK50:12+13:12
11Birgitta MattssonOK Kåre50:16+13:16
12Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK51:48+14:48
13Petra WikströmIK Jarl Rättvik54:04+17:04
14Agneta SamuelssonFältjägarnas IF55:41+18:41
15Monica NordbrødenHalden SK56:41+19:41
16Anna SwalanderIF Hallby SOK57:21+20:21
17Karin SkoglundOK Linné59:04+22:04
18Carolina ÖnstenIK Vista1:00:42+23:42
19Carina GöranssonYstads OK1:03:41+26:41
20Anna Ekbom OlsonIK Uven1:03:49+26:49
21Louise DalhammerOK Roxen1:05:51+28:51
22Hilde Gunn HellenesOK Skeidi1:06:05+29:05
23Charlotte EngesAttunda OK1:06:54+29:54
24Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:08:17+31:17
25Ann-Magritt SandeGjø-Vard OL1:08:33+31:33
26Birgit SchmuttererUSV TU Dresden1:11:07+34:07
27Carina HammarstrandFK Snapphanarna1:11:12+34:12
28Åsa BlixtJärbo OK1:14:59+37:59
29AnnCatrin ValfridssonSundsvalls OK1:15:23+38:23
30Mirella GrazianiOL Regio Olten1:16:43+39:43
31Helen InfeldtSkarpnäcks OL1:16:51+39:51
32Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:19:22+42:22
33Lena JakobssonGamleby OK1:19:27+42:27
34Annika WessmarkOK Flundrehof1:20:13+43:13
35Marie GolsäterEksjö SOK1:21:17+44:17
36Bodil Jirskog HedOK Skogsfalken1:23:26+46:26
37Sofia PorleVäxjö OK1:23:43+46:43
38Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:25:41+48:41
39Gabriella LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:31:08+54:08
40Elisabeth MellinSundbybergs IK1:35:40+58:40
41Karen Lise BøghFaaborg OK1:37:00+1:00:00
42Åsa GrenaboHjobygdens OK1:48:19+1:11:19
Helene ArboreliusIS Kullenej godkänd
Ingvild Strandlie EngerGjø-Vard OLej start
Ellen NielsenStjørdals-Blink Orienteringej start
Maare OllinSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser