Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Motion

2 950 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anne SørlienGjø-Vard OL31:35
2Ingrid OpedalMelhus IL32:31+0:56
3Eva BohmOK Vildhussen32:47+1:12
4Helena DiedrichsOK Kåre33:29+1:54
5Gunilla SandströmOK Stigen34:08+2:33
6Liselott SigbyIK Vista34:48+3:13
7Hanne JensenEds SK37:02+5:27
7Esther MoosbergerOL Regio Olten37:02+5:27
9Ingela HåkanssonIK Uven37:40+6:05
10Anita SundlingNjurunda OK38:45+7:10
11Britt BjörklundBjursås OK39:10+7:35
12Kerstin AnderssonFK Boken43:48+12:13
13Minna SeirHSOK.dk43:59+12:24
14Anne Moian NydalAsker SK45:40+14:05
15Ingrid ÖhlénSurahammars SOK45:43+14:08
16Ingrid AdolfssonOK Bävern46:04+14:29
17Sylvia BroströmOK Hedströmmen46:13+14:38
18Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF46:36+15:01
19Gunilla BernevingOK Gipen46:41+15:06
20Sulzer MariaOLG Skandia47:32+15:57
21Monika BärlocherOLG St.Gallen/Appenzell48:05+16:30
22Carina ErikssonNyköpings OK48:23+16:48
23Eva Marie AnderssonFK Boken48:31+16:56
24Barbro TörnrothHjobygdens OK48:45+17:10
25Barbro ZetterlingOK Tyr49:54+18:19
26Gunilla JacobssonNjurunda OK50:01+18:26
27Margaretha JohanssonOK Kullingshof50:50+19:15
28Hanne HyldelundOK-Htf52:18+20:43
29Christina EnglöfSK Trim/Virsbo52:53+21:18
30Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL55:05+23:30
31Astrid  SandvikSveio OL55:33+23:58
32Karin BörjarsKils OK56:17+24:42
33Eva LindOK Tor56:18+24:43
34Eva NordströmOK Älvsjö-Örby56:38+25:03
35Vanja JinnemoHjärnarps GH OL56:56+25:21
36Anette PayerlOK Letstigen57:18+25:43
37Åshild SamnøyMelhus IL1:00:18+28:43
38Vivianne EdblomÖrnsköldsviks OK1:01:00+29:25
39Viveka LundqvistJärfälla OK1:01:21+29:46
40Christina LinderJärla Orientering1:02:40+31:05
41Anne-Marie FrisellHelsingborgs SOK1:03:37+32:02
42Ingela OlssonUddevalla OK1:04:27+32:52
43Marianne BosshardOLG Pfaeffikon1:04:50+33:15
44Karin ÖhlundOckelbo OK1:05:20+33:45
45Kristina TellqvistIK Dran1:06:53+35:18
46Ditte MobergOskarströms OK1:09:56+38:21
47Harrieth EngströmVittjärvs IK1:13:30+41:55
48Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:16:44+45:09
Kristina SvenningFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser