Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Inskolning

1 540 m, 206 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Signe AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Alvin AronssonHässelbyfullföljt
Lilly AronssonOK Gislefullföljt
Olle AronssonStockholmfullföljt
Anton ArvidssonBrattås CKfullföljt
Elise Nilsen BergFossum IFfullföljt
Edith BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Arvid BerggrenÖstersunds OKfullföljt
Thea BerglundVittjärvs IKfullföljt
Johan BertilssonOK Trananfullföljt
Noah BohmanUlricehamns OKfullföljt
Adelina Bokesandsävedalens aikfullföljt
Nellie BolinTullinge SKfullföljt
Aurora Sabela BrobakkenSnertingdal IF Orienteringfullföljt
Frida BrudinIFK Mora OKfullföljt
Niklas BrunnsgårdOK Reftelefullföljt
Laura BuschOK Snabfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Agnes CahierIK Uvenfullföljt
Dante CahierIK Uvenfullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Sara CarlstedtHjärnarps GH OLfullföljt
Hugo ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alexander CrispinOK Denselnfullföljt
Måns DahlbergAlmby IKfullföljt
Felix DahlinKovlands IFfullföljt
Rasmus DalgaardKolding OKfullföljt
Charlotte Delaumeavon okfullföljt
Anton DjurbäckGöteborgfullföljt
Alexander DufvaSundsvalls OKfullföljt
Kristina EdeboHärnösands OKfullföljt
Viktoria EdeboHärnösands OKfullföljt
Lowe EkströmOK Älgenfullföljt
Herman EliassonSundsvalls OKfullföljt
Theo ElofssonOK Njudungfullföljt
Irma ErikssonOK Tyrfullföljt
Märta ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Mara ErneOLG Cordobafullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Anton FaxénVäxjö OKfullföljt
Ellen FlordalSnättringe SKfullföljt
Elin ForsHJS-Vansbro OKfullföljt
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLfullföljt
Luc FreiOLGDachsaenfullföljt
Tim FreiOLG Dachsenfullföljt
Linus FridénOK Gränsenfullföljt
Vidar FritzsonUlricehamns OKfullföljt
Amanda FyhrSOK Anebyfullföljt
Felicia FärmSidensjö IKfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Wathelet GaspardFrankrikefullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Noomi GreenAlmby IKfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Olivia GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Oskar GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Maximilian HertzRasbo IKfullföljt
Astrid HjelmÅkersberga SKfullföljt
Emil HofflanderGöteborgfullföljt
Johannes HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Mailis HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Ivar HolmstrandIFK Göteborgfullföljt
Moa HolstenFagerhults Olfullföljt
Kalle HuurreTurun Suunnistajatfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Nora HögblomLjungskile FKfullföljt
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Stella IsoniemiOK Trianfullföljt
Alicia IvarssonOK Hammarenfullföljt
Freja IvermarkVästerås SOKfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Emil JohanssonVästvärmlands OKfullföljt
Hjalmar JohanssonOK Alehoffullföljt
Olivia JohanssonBoråsfullföljt
Albert JonforsenAskimfullföljt
David JonforsenHallstahammars OKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Wilma JonssonOK Tyrfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Alva JunkellFK Herkulesfullföljt
Moa JäderbergLeksands OKfullföljt
Mathilde KaergerOK Leipzigfullföljt
Alfred KallinGarphyttans IFfullföljt
Anton KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Gustav KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Hampus KarlssonOK Bävernfullföljt
Oliver KarlssonFK Finnfullföljt
Roope KauppilaKooveefullföljt
Arvid KlassonOK Reftelefullföljt
Freja KlockarOLG Cordobafullföljt
Sophie KlockarOLG Cordobafullföljt
Minou KonczHisingsBackafullföljt
Timea KonczHisingsBackafullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Moa KristianssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Iris KällströmerNyköpings OKfullföljt
Theo LarssonOK Trananfullföljt
Ivar Lejon fullföljt
Ebba LennartssonÄtrans IFfullföljt
Ellen LindbergIK Ymerfullföljt
Axel LindbladOK Djerffullföljt
Maja-Siri LindellHestra IFfullföljt
Gustav LindgrenOK Måsenfullföljt
Ella LjungdellTäby OKfullföljt
Ilija LyatoshinskyAustriafullföljt
Marit LångOK Kårefullföljt
Jakob LöhningUSV TU Dresdenfullföljt
Elton MagnellKatrineholms OKfullföljt
Magdalena MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Ella MatthewsTullinge SKfullföljt
Torbjørn Melheim SvendsenIF Sturlafullföljt
Andreas MelheimIF Sturlafullföljt
Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Lovisa MöllerAlmby IKfullföljt
Alicia NilssonOK Njudungfullföljt
Eskil NilssonVästerbergslagens OLfullföljt
Stella NilssonOK Njudungfullföljt
Alice NohleKungälvs OKfullföljt
Erik NordahlDomnarvets GOIFfullföljt
Astrid NordgrenHestra IFfullföljt
Wilmer Nordgrensävedalens aikfullföljt
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Loa NordströmFrösö IFfullföljt
Melker OckbornTrollhättans SOKfullföljt
My OffrellGävle OKfullföljt
Rie OffrellGävle OKfullföljt
Tua OffrellGävle OKfullföljt
Aurora OldertroenTynset IFfullföljt
Ida Joanne OldertroenTynset IFfullföljt
ANNA OlssonFK Snapphanarnafullföljt
Casper OlssonFK Snapphanarnafullföljt
Erik OlssonFrosta OKfullföljt
Ida  OlssonOK Linnéfullföljt
Emil OskarssonRonneby OKfullföljt
Linnea OskarssonRonneby OKfullföljt
Miikka PekkalaEspoon Suuntafullföljt
Lin PelanderOK Djerffullföljt
Hugo Pella fullföljt
Betty PerssonSundbybergs IKfullföljt
Linnea PerssonOK Kårefullföljt
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Arman Hvenekaer RasmussenOK-Htffullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Ebba RosénHästveda OKfullföljt
Elliot RosénHästveda OKfullföljt
Albin RundbladFrämmestads IKfullföljt
Nils RönnestrandFrösö IFfullföljt
Christoffer Vråle RønningKonnerud ILfullföljt
Alva RööhsSkattkärrs SOKfullföljt
Ask Felland SætnanFossum IFfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Valter SanderSkåneslättens OLfullföljt
Johan SandströmOK Älmefullföljt
Linnéa SandströmOK Älmefullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
aNNIE sIGVARDSONLandvetterfullföljt
Linnea SjöbergOK Brantenfullföljt
Lukas SjöbergOK Brantenfullföljt
Frida SjöblomOK Kårefullföljt
Tova-Li SjödenBoråsfullföljt
Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OLfullföljt
Amund Hagberg SolumRond OLfullföljt
Lydia StakeVästvärmlands OKfullföljt
Gustav StenbackSkarpnäcks OLfullföljt
Lukáš ŠtěrbaSlovan Karlovy Varyfullföljt
Isak StinessenDalaportens OLfullföljt
Mimmie StrömbäckFjärås AIKfullföljt
Esther SundOK Gränsenfullföljt
Karl SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Tyra SvenningssonOK Reftelefullföljt
Alva SvenssonFK Finnfullföljt
Ida SylvanVargönfullföljt
Samuel SylvanTullinge SKfullföljt
Ylva SöderhjelmOK Stigenfullföljt
Linn ThuressonSkåneslättens OLfullföljt
Hannah TiensuuSkåneslättens OLfullföljt
Mirko TisljarOK Orion, Zagrebfullföljt
Sivert Isak TorsethGjø-Vard OLfullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Solveig Wallentinflodafullföljt
Elvira Wedebrand SteindahlLidköpingfullföljt
Malva Wedebrand SteindahlLidköpingfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Mira VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Kajsa WilénLeksands OKfullföljt
Ida WilmeniusGöteborgfullföljt
Karl VinbladHagaby GOIFfullföljt
Emil Vindevallsävedalens aikfullföljt
Ville WingstedtHalden SKfullföljt
Agnes VågbergSundsvalls OKfullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Ella ÅkerlindOK Brantenfullföljt
Niklas ÅslundUppsalafullföljt
André ÖhlingOK Torfullföljt
Elin JanekeIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Martin TellestedtGarphyttans IFej godkänd
Oline Bjerknes FagerlidMåren OKej start
Julia JohanssonEds SKej start
Meja KarlssonLessebo OKej start
Alexander LindellOK Alehofej start
Linnea SandTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser