Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 11

5 340 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eero TOUMAALASK Uusi38:45
2Stina JanssonJärla Orientering43:15+4:30
3Jonas FalkmyrLessebo OK46:55+8:10
4Simon NordlundVittjärvs IK47:17+8:32
5Niklas AnderssonLandvetter54:13+15:28
6Olof ÅslundUppsala54:14+15:29
7Kim GeypenOK Skogshjortarna54:39+15:54
8Håkan SalbergIK Uven55:54+17:09
9Albin SvahnFrämmestads IK57:09+18:24
10Jonas HolstIstrums SK57:49+19:04
11Linus KarlssonMålilla OK58:29+19:44
12Martin MalmerforsSkillingaryds FK58:42+19:57
13Renate Laugen Evenzenflyfem kamp59:38+20:53
14Tomas Duda 1:00:55+22:10
15Tomas KristofferssonIstrums SK1:01:31+22:46
16Jonas CarlssonOK Reftele1:01:42+22:57
17Gunnar BejbomUddevalla OK1:02:03+23:18
18Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:02:04+23:19
19Robin HallstenVänersborg1:02:36+23:51
20Sigrid BjørgenHamar OK1:05:31+26:46
21Anki GustafssonSäterbygdens OK1:05:41+26:56
22Ole PedersenLinköpings OK1:06:13+27:28
23Tobias OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:06:23+27:38
24Bjørnar KvåleHadeland OL1:07:53+29:08
25Oleksandr MykhailichenkoO-klub1:09:31+30:46
26Jörgen SvenssonRonneby OK1:09:45+31:00
27Nina BejbomUddevalla OK1:09:48+31:03
28Kristian SiverboOK Räven1:10:05+31:20
29Daniel HolmdellMöndal1:11:51+33:06
30Frida JerlinFrölunda OL1:13:15+34:30
31Lennart JohanssonUlricehamns OK1:14:31+35:46
32Björn LinseLunds OK1:15:16+36:31
33Karl-Oskar BrunnsgårdOK Reftele1:16:26+37:41
34Klara JohanssonOK Gisle1:16:43+37:58
35Johan LarssonOK Reftele1:17:09+38:24
36Agneta HasselkvistOK Milan1:19:20+40:35
37Sven JacobsonOK Milan1:21:52+43:07
38Märit KarlströmOK Linné1:26:08+47:23
39Nora WoodwardOK Moss1:33:53+55:08
40Elodie SoucatToutes Orientations Meaux1:34:32+55:47
41Steffen RosénIK Uven1:38:34+59:49
42Stellan André Arntzenflyfemkamp1:39:18+1:00:33
43Wenche Rydningflyfem kamp1:40:47+1:02:02
44Sven-Arne SvenningssonHestra 1:41:50+1:03:05
45Alexandr BuninNord West1:45:00+1:06:15
46Björn SkalleNorge1:53:15+1:14:30
47Nathalie RothOLG Galgenen1:54:02+1:15:17
48Mette Reiche SørensenOK Vendelboerne2:00:56+1:22:11
49Freddy RaesBalise 102:11:20+1:32:35
50Lars SkalleNorge2:12:29+1:33:44
Öjvind SkalleNorgeej godkänd
Qian Jingsunnyej start
Per-johan JohanssonRävetofta OKej start
Joel SihvonenNaviej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser